Jak se dostat metrem na letiště?

Praha je světová metropole, která má svou vlastní dopravní síť  poměrně dobře propracovanou. Bohužel stále chybí přímý spoj metrem na letiště. Nicméně i tak je možné se s pomocí metra na letiště dostat. Jak?

Metrem přímo na letiště? Bohužel ne!

Jak už jsme zmínili v úvodu článku, přímé spojení metra a letiště bohužel neexistuje (doufejme jen zatím). DPP to však zatím řeší tak, že metrem dojedete na vybranou stanici linky, kde následně přesednete na autobusový spoj. Ten Vás pak doveze k požadovanému terminálu, nebo přímo na letiště.

Jak se dostat na letiště Václava Havla?

Jak se dostat na letiště Václava Havla?

Linka A

Z metra na trase A se na letiště dostanete ze zastávky „Nádraží Veleslavín“. Abyste se odsud dostali na letiště, nebo k terminálu, musíte přesednout na autobus č. 119. Tato autobusová linka je stále v pásmu PID, čili se na ní vztahují běžné jízdenky, včetně Lítačky. Autobusy jezdí v intervalu 3 až 10 minut. Samotná cesta na letiště pak trvá zhruba 17 minut.

Trasa

Nádraží Veleslavín (A)Divoká ŠárkaNová ŠárkaDědinaK LetištiTerminál 3 Na PadesátníkuU HangáruTerminál 1  – Terminál 2  – Letiště

JÍZDNÍ ŘÁDY AUTOBUSU Č. 119

Linka B

Na lince B musíte vyrazit ve směru konečné stanice „Zličín“. Na ní pak opět musíte přesednout na autobus, konkrétně č. 100. I ten se stále nachází v tarifu PID a je možné na něj uplatnit standardní jízdné i Lítačku. Intervaly jízd jsou v rozmezí 10 až 20 minut. Cesta na letiště trvá rovněž přibližně 17 minut.

Trasa

Zličín (B)K LetištiTerminál 3 – U HangáruTerminál 1 – Terminál 2  – Letiště

JÍZDNÍ ŘÁDY AUTOBUSU Č. 100

Linka C

Co se týče linky C, musíte vyrazit na stanici „Hlavní nádraží“, odkud pravidelně vyrážejí autobusy na letiště. Autobus AE (Airport Express) je speciální linka, která spojuje MHD, železnici a právě letiště. Tato linka však není v PID a nelze tak zde uplatnit standardní jízdné z metra, nebo Lítačku. Jízdné se kupuje u řidiče a pro dospělého člověka stojí 60 Kč. Doba jízdy je přibližně 33 minut. Autobus vyráží z Hlavního nádraží každých 30 minut.

JÍZDNÍ ŘÁDY LINKY AE – JEZDÍ KAŽDÝCH 30 MINUT OD 5:30 DO 22:30

Detailní plánek spojů na letiště

Autobusová doprava na letiště

Autobusová doprava na letiště

Pokud si chcete vyhledat konkrétní spojení, či máte jakékoliv nejasnosti, navštivte odkaz ZDE, kde najdete všechny potřebné informace.

UBER nebo Taxify – Nejlevnější taxi na letiště!

Neradi se cpete v přeplněné MHD nebo preferujete větší pohodlí a nevadí Vám si něco málo připlatit? Pokud ano, tak ideálním způsobem dopravy na letiště je využití UBERU. Možná jste o UBERU nikdy neslyšeli, tak si ve zkratce povíme co to vlastně je. Jedná se o službu, která funguje na základě mobilní aplikace namísto klasického dispečinku. Mezi hlavní výhody UBERU patří:

  • jednoduchá rezervace;
  • odhadovaná cena jízdy předem;
  • bezhotovostní platba;
  • nízké ceny;

Taxify funguje na naprosto stejném principu a často vychází ještě o něco levněji než UBER. Pokud chcete UBER nebo Taxify vyzkoušet, tak níže najdete kupóny s jízdou zdarma.

Poukaz na 100 CZK zdarma na první jízdu s UBREM

Nebo vyzkoušejte konkurenční službu Taxify

Poukaz na 100 CZK zdarma na první jízdu Taxify

Hledáte ubytování v Praze?

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit i u nás v Praze. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Přece jen byste raději v Praze bydleli v hezkém apartmánu nebo hotelu? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Napsat komentář

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...