Jak se dostat metrem na letiště?

Praha je světová metropole, která má svou vlastní dopravní síť  poměrně dobře propracovanou. Bohužel stále chybí přímý spoj metrem na letiště. Nicméně i tak je možné se s pomocí metra na letiště dostat. Jak?

Metrem přímo na letiště? Bohužel ne!

Jak už jsme zmínili v úvodu článku, přímé spojení metra a letiště bohužel neexistuje (doufejme jen zatím). DPP to však zatím řeší tak, že metrem dojedete na konečnou určité linky a odtud následně přesednete na autobus určité linky. Ten Vás pak doveze k požadovanému terminálu, nebo přímo na letiště.

Linka A

Metro na trase A končí nově ve stanici „Nádraží Veleslavín“. Abyste se odsud dostali na letiště, nebo k terminálu, musíte přesednout na autobus č. 119. Tato linka je stále v pásmu PID, čili se na ní vztahují běžné jízdenky, včetně Lítačky. Cesta trvá přibližně 17 minut.

JÍZDNÍ ŘÁDY AUTOBUSU Č. 119

Linka B

Na lince B musíte vyrazit ve směru konečné stanice „Zličín“. Na ní pak opět musíte přesednout na autobus, konkrétně č. 100. I ten se stále nachází v tarifu PID a je možné na něj uplatnit standardní jízdné i Lítačku. Cesta na letiště trvá rovněž přibližně 17 minut.

JÍZDNÍ ŘÁDY AUTOBUSU Č. 100

Linka C

Co se týče linky C, musíte vyrazit na stanici „Hlavní nádraží“, odkud pravidelně vyrážejí autobusy na letiště. Autobus AE (Airport Express) je speciální linka, která spojuje MHD, železnici a právě letiště. Tato linka však není v PID a nelze tak zde uplatnit standardní jízdné z metra, nebo Lítačku. Jízdné se kupuje u řidiče a pro dospělého člověka stojí 60 Kč. Doba jízdy je přibližně 33 minut. Autobus vyráží z Hlavního nádraží každých 30 minut.

JÍZDNÍ ŘÁDY LINKY AE – JEZDÍ KAŽDÝCH 30 MINUT OD 5:30 DO 22:30

Detailní plánek spojů na letiště

Autobusová doprava na letiště

Autobusová doprava na letiště

Pokud si chcete vyhledat konkrétní spojení, či máte jakékoliv nejasnosti, navštivte odkaz ZDE, kde najdete všechny potřebné informace.

5 (100%) 7 votes

Napsat komentář