4 Čvc

Metro v Athénách – mapa, jízdné, doprava

Řecko je jeden z nejstarších a nejpozoruhodnějších států v Evropě a nikoho tak nepřekvapí, že i tento stát má poměrně rozvinuté a moderní metro (ačkoliv díky finanční krizi je jeho rozvoj pozastaven). V dnešním článku se Vám pokusíme sdělit vše důležité, co byste měli před cestou do Athén, hlavního města Řecka, vědět.

3 linky, 48 stanic

Metro v Řecku není nikterak rozsáhlé, jako třeba v Moskvě, nebo Paříži. Celá síť měří kolem 52 km, na kterých se rozprostírá celkem 48 stanic, z toho 4 přestupní. Celé metro je pak diverzifikováno do 3 linek (1 – zelená, 2 – červená, 3 – modrá), které tvoří páteřní dopravní síť celých Athén. Pomocí něj se dá poměrně hezky a rychle navštívit všechny důležité památky a navíc se pohodlně dopravit na letiště, či na trajekt. Přehlednou mapu naleznete

Metro v Athénách

Cena jízdenek potěší

Co se týče jízdného, na výběr je z poměrně pestré škály jízdenek, které jsou orientovány na čas. Všemi jízdenkami pak můžete cestovat skrze jakýkoliv prostředek MHD a prakticky po celých Athénách. Základní jízdenka stojí 1,4 Euro a platí 90 minut. Dále k dispozici 24 hodinová jízdenka (asi 4 Euro), týdenní jízdenka a i měsíční jízdenka. Obecně se dá říci, že přeprava v Athénách je poměrně levná, ačkoliv na cestu na letiště potřebujete speciální lístek v hodnotě 8 Euro (v praxi to znamená, že obyčejná jízdenka neumožňuje cestování na letiště!). Alternativou ale může být turistická jízdenka na 3 dny, která zahrnuje i zpáteční jízdné na letiště a vyjde jen na 20 Euro.

Kde koupit jízdenky?

Jízdenky si můžete zakoupit v automatech rozmístěných po stanicích metra, nebo v trafikách a dalších prodejních místech. Následně jste povinni si jízdenku označit ve stanici, ze které vyjíždíte. Na závěr ještě dodáme, že metro v Athénách jezdí každý všední den od 5 ráno do půlnoci, jen o víkendech jezdí do 2 do rána.

5 (100%) 1 vote