26 Říj

Metro v Barceloně – mapa, jízdní, doprava

Jestliže plánujete cestu do Barcelony, druhého největšího města ve Španělsku, měli byste něco vědět o tom, jak to tam chodí. Většina turistů neví mnoho informací, neumí se orientovat v dopravě a my se přesně na to dnes zaměříme.

Historie barcelonského metra

Metro v Barceloně bylo založeno v roce 1924 . O dva roky později bylo postaveno Metro Transvesal, které zajistilo propojení města s další trasou. Dnes už je barcelonské metro ve větším rozsahu než-li dříve. Přibylo mnoho různých linek a plánují se stále další.

Mapa 11 linek

Co se týká trasy, skládají se až z 11 linek z nichž některé jsou stále ve výstavbě. Metro je významné tím, že je nejen nejlevnější možností městské hromadné dopravy, ale jezdí velmi často a na čas. Nevýhodou je však to, že se musí stále přestupovat a snadno se ztratíte ve spleti barev, které znázornňují různé trasy. Jedná se o nejrychlejší způsob přepravy po Barceloně. Pokud si nebudete vědět rady, kam jet a čím, najděte v přílušné stanici informace či ve vestibulu metra pracujícího člověka v oranžové vestě, ti Vám poskytnou příslušné informace a mapku barcelonské hromadné dopravy. Pokud se chcete na cestu řádně připravit a předejít tak komplikacím s orientací. Stáhněte si zde přiloženou mapku.

Mapa metra v Barceloně

Mapa metra v Barceloně

Ceník dopravy

Většinu jízdenek je možné si pořídit přímo ve stanicích metra, kde se Vám umožňuje přístup k automatům nebo pokladnám. Jednorázová jízdenka se celkem prodraží (1,45 euro), proto se vyplatí si koupit lístek na 10 jízd (8,25 euro). Je možné si koupit i jízdenku na 50 jízd v ceně 33,10 euro. Velmi zajímavé je, že všechny tyto jízdenky uplatníte i při autobusové dopravě, tramvajové a vlakové.

Pro turisty se spíše vyplatí pořídit si slevovou kartičku Barcelona card. Umožňuje neomezené cestování hromadnou dopravou, bezplatné vstupy a různé slevy. Pokud si kartu zakoupíte s předstihem na internetu, dostáváte automaticky dalších 10% slevy.

Jak často metro jezdí?

Toto metro je v provozu pouze jen od nedělního dne do čtvrtečního. Ve čtvrtek jezdí od 5:00 do půlnoci, v pátek o 5:00 do 2:00 do rána a v sobotu se nemusíte obávat už vůbec, metro se totiž nezasatví a jezdí nonstop.

 

Jak se vám líbil článek?