31 Říj

Metro v Dubai – mapa, jízdné, doprava

Vítejte u dalšího z našich článků. Dnes se hodláme zabývat dopravou v Dubai. Konkrétně tím, jak je to s hromadnou dopravou metra v tomto moderním městě. Podrobněji Vám prozradíme, kolik si vzít na jízdné, trasy a jakou další zajímavosti od města očekávat.

Zajímavosti

Jestliže se chystáte vyrazit do Spojených arabských emirátů přesněji do města Dubai, měli byste vědět nejdříve pár věcí o tomto městě. Co se týká dopravy, díky rostoucímu provozu na pozemních i komunikacích ve vzduchu v tomto městě, se rozhodli v roce 2009 otevřít Terminál 3 aerolinií Emirates a metro.

Mapa metra

Jestliže se rozhodnete pro cestování touto dopravou, máme pro Vás několik aktuálních poznatků a rad. Metro má dvě linky, které jsou barevně rozlišovány (červená a zelená). Mají otevřeno přibližně 43 stanic, ale některé z nich jsou stále ve výstavbě. Proto je lepší se někoho v metru zeptat, jesli na této stanici metro vůbec staví, pokud ještě nejste v jejich systému tak „zblěhlí“.  Trasy vedou, trochu nepochopitelně, i nad povrchem. Chystají se budoucna výstavby dalších linek. Mapu lze najít v každém vestibulu metra či na internetu, kde si jí pro případ nouze vytisknete.

Mapa k vytisknutí

Mapa k vytisknutí

Ceník jízdného

Platí se v závislosti na délce trasy, kdy se cena pohybuje od 2 až do 8,50 dirhámů – (přibližně 30 Kč) . Pokud se rozhodnete pro lepší třídu jménem Gold Class, platí se rozhodně dvojnásobek. Metro jezdí denně od 6:00 do 23:00 ve 3-5 minutových intervalech. Pokud budete chtít jezdit zrovna v pátek, mají sváteční den. V tomto případě jezdí metro od 14:00 do půlnoci.

Něco navíc

Už jistě asi víte, je jedno jestli z obrázků nebo jste toto město navštívili, ale jde o opravdu moderně založené město. A to se právě dotýká i jeho metra. Jet touto městskou hromadnou dopravou může být ohromným zážitkem. Jestliže jedete trasami, které Vám umožní rozhled na město, nabízí se Vám různé typy těch nejluxusnějších hotelů či nejvyšší budovy světa. Hlavním bodem je to, že metro neřídí strojvedoucí, ale robot.

5 (100%) 1 vote