26 Říj

Metro v Miláně – mapa, jízdné, doprava

Máte možnost se podívat do Itálie, nezapomínejte na Milán, jakožto hlavní město regionu Lombardie. Pokud se rozhodnete pro cestování Milánem prostřednictvím metra, poskytneme co nejvíce informací, jak se lze bezpečně a srozumitelně v okolí pohybovat.

Milán – hlavní město Lombardie

Má 1,6 milionu obyvatel a jedná se o nejbohatší a nejrozvinutější město. Je proslulé světovými společnostmi, bankami ale i módou. Milán má dvě letiště a funguje zde perfekně i městská hromadná doprava. První výstavba linky metra začala již v roce 1964 s délkou 27,0 km.

Mapa

Nachází se zde největší síť  metra v Itálii. Milánské metro má 4 trasy linek plus jedna, která je momentálně ve výstavbě. Jednotlivé linky jsou barevně a číselně rozlišovány – M1 (červená), M2 (zelená), M3 (žlutá), M4 ve výstavbě (modrá), M5 (fialová). Mapu trasy naleznete v prostorách metra formou vyvěšené tabulky na stěnách. Najít ji můžete i na webových stránkách metra, kterou si stáhnete a vytisknete. Přikládáme jí níže

Mapa tras metra v Miláně

Mapa tras metra v Miláně

 

Cena jízdenky

Celé toto město je jedna tarifní zóna. Máte možnost na výběr jízdenky, jednorázové, vícerázové i denní jízdenky. Pokud jedete jako parta, je výhodnější si zakoupit Výhodný „balíček“ 10 základních jízdenek. Není poměrně žádný rozdíl v průběhu takovým, jak to chodí v hlavním městě Praze. Prochází se pomocí turniketů. Pozor si dávejte na to, když jsou některé stanice metra za městem. Tím pádem musíte mít ještě koupenou příměstskou jízdenku. 

Milano card

Jak jistě víte, vždy se dá najít cesta k výhodnějšímu cestování s různými slevami. A s tím právě přichází i Milano card. Jestliže se rozhodnete v tomto městě déle než jste plánovali, vyplatí se Vám si ji pořídit. Tuto kartu lze využít jen v Miláně, jinde ne. Je především výhodná v tom, že díky této slevové kartě budete mít MHD zcela zdarma, získáte mnoho slev na různé vstupy do muzeí, dívadel, restaurací, na prohlídky, výlety či nákupy v obchodech. Karta je platná 72 hodin a stále si ji můžete dobíjet. Její cena se pohybuje okolo 14 eur. Zakoupit si ji můžete na letišti nebo Vám může být doručena přímo do hotelu.

5 (100%) 1 vote