12 Říj

Metro v Neapoli – mapa, jízdné a doprava

Říkáte si, že všude už jste byli a Evropa Vám nemá již co nabídnout? Co takhle Itálie! ,,Itálii máme projezděnou ze shora nahoru – Řím, Milán, Benátky, Florencie, Bibione…“ Říká Vám něco Neapol? Ano, ale nebyli jste tam? Neapol se stala velice oblíbenou destinací pro turisty ze všech koutů světa už jen pro svou historii, okolí ale i tamní mentalitu.

V dnešním článku Vám přiblížíme, jak se ve městě zorientovat z hlediska dopravy a uvedeme i pár zajímavostí.

Pár zajímavostí na začátek

Jedná se o třetí největší město Itálie hned po Římu a Milánu. V některých průvodcích se můžete dozvědět, že se jedná o nebezpečné místo. Po pravdě? Jedná se o místo, kde je kriminalita o něco větší, ale nejedná se o nic dramatického. Pokud nebudete chodit uprostřed noci do problémových čtvrtí, tak se Vám nic nestane.

Spíš než kriminální živel Vás v tomto městě ohrozí neznalost Italštiny! Místní totiž téměř, až na čestné výjimky neumí anglicky. Před návštěvou tedy doporučujeme protrénovat pár základních frází v Italštině. Co je opravdovým lákadlem města, je mořské akvárium Villa Comunale. Na první pohled se jedná o obyčejnou podívanou, ale toto akvárium je zvláštní a atraktivní v tom, že si můžete v petting zoo pohrát s korýši.

Metro v Neapoli

Neapol má velmi rozvinutou dopravní síť  složenou z autobusů, metra, vlaků a trolejbusů. Nejspolehlivější a nejpohodlnější prostředek je tu právě metro. Metro má až 7 linek, které vždy končí v blízkosti přístavu. Linky jsou znázorněny čísly a barvami, aby se nestalo, že nakonec pojedete někam, kam jste vůbec neplánovali.

Plánek metra v Neapoli

Mapa metra v Neapoli

Ceny jízdného

Každý cestovatel má jiné potřeby a pro každého se tedy hodí úplně jiný jízdní tarif.

  • Normální 90 minutová jízdenka Biglietto Orario za cenu €1.50
  • Denní jízdenka Biglietto Giornaliero za cenu €4.50
  • Týdenní jízdenka Biglietto Settimanale za €15.80
  • Měsíční  jízdenka Abbonamento Mensile za €42.00
  • Roční jízdenka Annuale Ordinario za €294.00

Přesto všechno se však vyplatí pořídit si Arte Card, kdy máte díky této kartě dopravu po Neapoli zdarma. Můžete si ji koupit na nádraží a určuje se na ni počet dní, které byste chtěli projezdit.

Arte Card

Autobusová Doprava

Kromě metra zde můžete narazit na autobusy a nejlépe uděláte, když nastoupíte na autobus linky 3 už jen proto, že se jedná o nejlevnější linku ve městě. Jsou sice nízkokapacitní, ale za každou půlhodinu se vám načítá €1, ale připravte se na opravdu dlouhou jízdu, jelikož tyto autobusy staví téměř na každém rohu.

Doufáme, že si pobyt v Neapoli náležitě užijete a budeme se těšit u dalšího článku.

5 (100%) 4 votes