16 Bře

Metro v Neapoli – Mapa, jízdné, doprava

Vítáme Vás u dnešního článku, který se bude týkat spíše cizí země, její kultury a života. Přesněji se budeme bavit o Neapoli. Povíme si, kde se Neapol nachází, jaká je její doprava a pár zajímavostí.

Neapol

Neapol je třetí největší město Itálie. Žije v ní skoro milión obyvatel a je velmi oblíbeným místem pro turistiku. Říká se o něm, že je nebezpečné. Záleží však na tom, jakou část toho města navštívíte.

Takto to máte úplně všude. Lidé občas mluví dokonce i Anglicky, ale spíše je lepší se předem seznámit s italskými frázemi a číslicemi. Toto město patří k nejdéle obydleným na světě. Historické centrum Neapole se ukazuje jako největší v Evropě, což platí i u jeho přístavu. S čím je zapotřebí však opravdu počítat, tak že obyvatelé často nedodržují dopravní předpisy.

Metro v Neapoli

Co je opravdu zajímavé, tak co se týče metra, tak metropole má dosud jen jednu spolehlivou linku metra! Lidé metro tak moc nepotřebují využívat, spíše je můžete častěji potkat na skútrech nebo v autech. V Neapoli zaparkujete snad úplně všude. Pracuje se na dalších plánech rozvoje metra, ale stabilita plánování není moc v rovnováze a na vysoké úrovni.

Abychom se vrátili k tématu metra v Neapoli, nejspolehlivější linkou je linka č. 1. Její trasa obsahuje pouze jednu smyčku. Později by měla obsluhovat i místní letiště. Různé jiné linky jsou buď uzavřené nebo se metru vůbec nepodobají. Dalo by se říct, že se jedná o běžnou železnici. Zajímavostí je to, že stanice metra jsou především využívány pro moderní výtvarné umění a výstavy.

Mapa

Mapa Neapolského metra

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout 🙂

 

Cena jízdného – jednotlivé jízdenky

90 minutová jízdenka do mhd v Neapoli

 

 • Biglietto Orario (Normální jízdenka): €1.50 
  • (Platná po dobu 90 minut od označení)
 • Biglietto Giornaliero (Denní jízdenka): €4.50
  • (Platná celý den od označení až do půlnoci)
 • Biglietto Settimanale (Týdenní jízdenka): €15.80
  • (Platná celý týden od označení až do půlnoci posledního dne)
 • Abbonamento Mensile (Měsíční jízdenka): €42.00 
  • (Platná celý měsíc od označení až do půlnoci posledního dne)
 • Annuale Ordinario (Roční jízdenka): €294.00
  • (Platná celý rok – 12 měsíců od označení)

 

Doprava

Co se týče dopravy jako celku, v tomto městě do ní spadá i autobusová, tramvajová a vlaková doprava. Vlaková doprava je spíš jako pomocná síla metra, které není zas tak moc spolehlivé. Pokud chcete vyzkoušet železnici, počítejte rozhodně s dlouhými intervaly a velmi nevyhovujícími podmínkami. To samé platí i o autobusech, které jsou spíše nízkokapacitní.

Taxi v Neapoli?

I když je mhd v Neapoli nevyhovující, tak u taxíku platí přesně pravý opak. Jsou čisté a řidiči jsou férový. Samozřejmě vždy můžete najít někoho, kdo by Vás mohl okrást, ale to se může stát i v Praze.

Co se týče cen, tak mimo prázdniny a víkendy zaplatíte za cestu v průměru 3,5 €. V případě prázdnin a víkendových dnů se platí v průměru kolem 6 €. Pozor! V Neapoli jsou také běžné večerní příplatky – po 22 hodině.

Prověřené taxi společnosti

Consortaxi – (odkaz na stránky)
Tel: +39 0812222

Consorzio Taxi Napoli – (odkaz na stránky)
Tel: +39 081 8888

Radio Taxi Napoli – (odkaz na stránky)
Tel: +39 081 5564444

Radio Taxi La Partenope – – (odkaz na stránky)
Tel: +39 081 0101

Pomohl Vám článek? Jsme rádi! Dejte nám vědět prostřednictvím komentářů nebo likem pod článkem 🙂

Jak se vám líbil článek?