30 Led

Metro v Petrohradu – mapa, jízdné, doprava

Jsme tu znovu a přicházíme s článkem, kde se budeme bavit především o metru v zimomřivé oblasti, v Petrohradu. Jak to tam vypadá s mapou, kolik zaplatíte za jízdné a jakou dopravu v Petrohradu můžete dále uplatnit.

Metro a mapa v Petrohradu

Zajdeme trochu to historie tohoto metra. Petrohradské metro bylo otevřeno v roce 1955. Dekorativně je metro totožné s metrem Moskevským. Dostat se někdy do Petrohradského metra je díky zalidněnosti samozřejmě problémem. Do toho nemají uplně moderně zařízené prostředí metra. Co se ale týče linek, mají jich celkem 5. Odlišují se několika barvami: červená  – Kirovsko-Vyborgskaja, modrá – Moskovsko-Petrogradskaja, zelená – Něvsko-Vasileostrovskaja, žlutá – Pravoberežnaja, růžová – Frunzensko-Primorskaja.

Detailní plánek petrohradkého metra

 

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek

Jízdné

Pro zajímavost, se v metru využívají turnikety pro vstup i výstup ze stanice. Otevřít se dají i pomocí předplacené karty, kde je určen určitý počet jízd. Další možností platby je platba žetony. Obojí si můžete zakoupit na příslušných pokladnách. Ale zase můžete najít nějaký automat, který Vám kartu nabije a dá Vám potřebné žetony. Je však potřebné sledovat jednotlivé veřejné dopravce. Kde sledovat jízdní řády a jednotlivé ceny jízdenek, karet a žetonů? Právě na jejich stránkách hromadné dopravy, nebo se informovat rovnou u stánku s prodej jízdenek a dobíjení karet.

Doprava

Velmi zajímavá je tramvajová doprava. Začala už vlna kupovaní nových a modernějších tramvají. Jako další si můžete kdykoliv odchytit či zavolat taxík. Dávejte si však pozor na tamní obyvatelstvo. Nenechte se ošálit ani obrat o peníze. Pečlivě si vše zkontrolujte a ujistěte se, že rozumíte správně. Neměli byste si sedat do taxi, kde sedí ještě další osoba, mohli by Vám zaúčtovat více, než jste povinni platit. Daší je tu autobusová síť. Tam je možnost si lístky koupit rovnou u řidiče autobusu. Jezdí hlavně k okrajívím čtvrtím od metra. Pokud někde uvidíte, že si můžete dokonce půjčit kolo, předem varujeme, že tam je to hazard se životem.

Užitečné odkazy

Jak se vám líbil článek?