12 Čvn

Metro v Římě – mapa, jízdné, informace

Itálie je cílovou destinací každý rok tisíce Čechů, kteří sem cestují nejen za plážemi a památky, ale i za vědomostmi. Kdo už někdy v Římě byl, asi ví, že orientovat se ve městě plném turistů je leckdy poněkud oříšek a dopravit se svépomocí z jednoho konce Říma na druhý, to už chce nějaký ten orientační smysl. My jsme se dnes rozhodli Vám trochu pomoci a zaměřit se na metro.

Památky blokují stavbu nových tras metra

Metro v Římě je na rozdíl od ostatních evropských velko-metropolí poměrně malé a málo rozvinuté. Asi největší zásluhu na tomto nešvaru mají desítky různých vykopávek a historických památek, které stavbě metra dělají permanentní stopku. Neustále se tak hledají způsoby, jak památky ochránit a kudy vést úseky metra.

3 linky + mapa

Římské metro má tak pouze 3 linky, jejichž celková délka činí jen něco kolem 50 km. Linka A vede ze stanice Anagnina do Cornelia Battistini. Linka B z Rebibbia do Laurentina a Linka C z Parco di Centocelle do Monte Compatri/Pantano. Zajímavostí je i počet přestupních stanic – je pouze jedna jediná, a to stanice Termini, odkud se můžete rovněž dostat i na vlakové nádraží. Kompletní mapu římského metra lze prohlédnou u nás a je možnost si jí i stáhnout do počítače či telefonu. Plánek tras římského metra

Jízdné

Co se týče jízdného, na výběr je z celkem 3 různých jízdenek.

  • Jízdenka s označením BIT platí na 100 minut, je přestupní a můžete s ní i do všech autobusů, tramvají apod. Její cena je 1,50 Euro
  • Jízdenka BIG je rovněž přestupní a platí 24 hodin od označení a stojí 6 Euro.
  • Jízdenka BTI je určena zejména pro turisty, neboť platí 3 dny a její cena je 16,50 Euro.

Děti do 10 let mají dopravu zcela zdarma. Jízdenky se označují v turniketech při vstupu i při výstupu z metra.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do říma?

Rozhodli jste se, že navštívíte Řím? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v řÍMĚ

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Řím navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Říma dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Navštívili jste již hlavní světové město módy Miláno? Přečtěte si náš zajímavý článek – Metro v Milánu

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...