30 Led

Metro v Tokiu – mapa, jízdné, doprava

A jsme tu znovu s novým článkem. Dnes se budeme především bavit o „Zemi vycházejícího sluce“ o Japonsku. Abychom byli ještě přesnější, jednat se v našem článku bude o Tokiu. Seznámíme Vás s tím, jak v Tokiu funguje metro, kolik byste za něj zaplatili a další zajímavosti.

Metro v Tokiu

Toto hlavní město je velmi oblíbené pro turisty, ale hlavně je velmi hustě zalidněno. Proto se musela vytvořit rozsáhlá hromadná doprava. Tokio má jednu z nejrozsáhlejších sítí hromadné dopravy na světě. V době dopravní špičky je to opravdu nepříjemné, ale to je jediný okamžik. Jinak je cestování hromadnou dopravu příjemné. Vše je čisté a bezpečné.

V provozu je celkem 9 linek metra. Jsou označeny různými barvami: oranžová – Gynza, červená – Marunouči, šedá – Hibija, modrá – Tózaj, zelená – Čijoda, žlutá – Jůrakučó, fialová – Hanzómon, smaragdobě zelená – Namboku, hnědá – Júrakučó.

Mapa k vytisknutí

Pro zvětšení stačí na plánek kliknout

Pro zvětšení stačí na plánek kliknout

 

Odkaz ke stažení plánku

Jízdné

Co se týče jízdného, kde tak většinou koupíte jízdenku? V mnoha případech se Vám naskytne možnost koupě v automatech instalované na stanicích metra. Pokud však nebudte rozumět tomu, co na jízdenkách je, je lepší si jízdenku předplatit.  Kolik za jízdenku dáte peněz? za jízdenku obyčejnou dáte maximálně ¥160, což je přibližně 34 Kč. Nejedná se o nic levného, s tím se ale musí počítat, když jste v hlavním městě Tokiu.

 

Jízdenky do tokijského metra

Jízdenky do tokijského metra

Doprava

Samozřejmě že v Tokiu nenajdete jen podzemní dopravu ale právě i tu nadzemní, jako jsou vlaky. Ty jsou zase jedny z nejlepších a nejrychlejších. To samé platí u nadzemky. Ceny jsou opet velmi vysoké a proto je možná lepší, pokud se budete chystat takhle hodně cestovat, pořídit si Japan Rail Pass.

Japan Rail Pass - nejvýhodnější způsob cestování veřejnou dopravou v Japonsku

Japan Rail Pass – nejvýhodnější způsob cestování veřejnou dopravou v Japonsku

Funguje na stejném základě jako legitka „lítačka“. vyplatí se mnohem více, když si vše velmi dobře propočítáte. Připravte si opravdu tučné konto, pokud budete chtít po japonsku takhle cestovat. Protože už jen za jednosměrnou jízdenku vlakem, zaplatíte v propočtu až 3 000 Kč a cesta trvá třeba jen 2,5 hodiny.

Užitečné odkazy

Jak se vám líbil článek?