SMS jízdenka – MHD Praha

Jezdíte čas od času do Prahy a využíváte MHD? Nechce se Vám hledat trafika, nebo automat na jízdenky a potřebujete rychle cestovat? Nebo jste si jen zapomněli dobít Opencard? Pak právě pro Vás je určen tento článek, v němž se podíváme na populární SMS jízdenky. Jaké jsou její výhody a jak si ji mohu objednat?

Výhody SMS jízdenky

SMS jízdenka platí v celém pásmu PID a funguje velmi jednoduše. Pošlete určitý kód na číslo DPP a obratem Vám přijde potvrzující SMS s informacemi, které, v případě kontroly revizorem, stačí ukázat jako platný doklad k cestování. Nic víc, nic míň. Její výhody jsou pak zřejmé – rychlost (SMS dorazí do několika minut, prakticky ihned), nemusíte nikde nic hledat a navíc šetříte naše lesy 🙂

A jak si jízdenku objednat?

Připravili jsme pro Vás jednoduchou tabulku, v níž najdete tvar SMS zprávy, druh jízdenky, kterou za svou SMS dostanete a na závěr i telefonní číslo, kam SMS odesílat.

Tvar SMS zprávy

Druh jízdného

DPT24 Jízdenka na 30 minut za 24 Kč
DPT32 Jízdenka na 90 minut za 32 Kč
DPT110 Jízdenka na 24 hodin za 110 Kč*
DPT310 Jízdenka na 72 hodin za 310 Kč*

Telefoní číslo – 902 06

 

Potvrzující SMS

Jak si můžete všimnout, u dvou posledních SMS jsou hvězdičky – ty označují, že po Vás bude ještě vyžadována potvrzující SMS ve tvaru „Ano“ na stejné telefonní číslo 902 06. Toto opatření je z toho důvodu, aby nedošlo k nechtěnému odeslání SMS, přičemž byste potom přišli o velkou část kreditu.

Duplikát

Rovněž, pokud dojde k náhodnému smazání stále platné SMS, můžete získat duplikát za 3 Kč. Stačí odeslat SMS ve tvaru DPTA na číslo 900 06 03 a opět, přibližně do 2 minut, Vám přijde duplikát SMS, která je platná pro Vaše telefonní číslo. Duplikát pak opět musíte v případě kontroly ukázat revizorovi.

5 (100%) 10 votes

Napsat komentář