1 Dub

Metro ve Frankfurtu – Mapa, jízdné doprava

Vítáme Vás u dnešního článku s tématem o městě, které je finančním srdcem Evropy. Takto se jinak nazývá Frankfurt. Jestliže se někomu z Vás poštěstí nebo se rozhodne jet do tohoto města, pokusíme se Vám pomoci právě ve formě informací ohledně dopravy. Nejdříve Vás ale s tímto městem seznámíme blíže.

Frankfurt nad Mohanem

Toto město je největším městem jížní části německé spolkové země Hesensko. Frankfurt leží na řece Mohanu a má až přes 700 tisísc obyvatel. Především je velmi multikulturní, jelikož se na tomto území pohybují obyvatelé ze 180 národů.

Metro ve Frankfurtu

Pokud se rozhodnete cestovat metrem, nebudete mít rozhodně žádný problém, co se týče orientace. Frankfurtem projíždí metro nesoucí název U-Bahn. Nejedná se tak úplně o klasické metro, které znáte. Je to spíše taková podpovrchová tramvaj.

Mapa metra

Plánek metra ve Frankfurtu

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout 🙂

Abyte se lépe zorientovali v linkách metra, připravili jsme si pro Vás krátké povídání. Co se týče právě linek, jsou uspořádany do 3 svazků. Každý svazek tvoří několik linek, které mají své číslo.

Svazek 1 (modrá barva) obsahuje linky

  • U1
  • U2
  • U3
  • U8
  • U9

Rozebíhají se do stanic Bad Homburg, Oberursel-Hohemark, Riedberg, Nieder-Eschbach a Ginheim.

Svazek 2 (fialová barva) obsahuje linky

  • U4
  • U5

Rozebíhají se do stanice Bockenheimer Warte.

Svazek 3 (oranžová barva) obsahující linky

  • U6
  • U7

Rozebíhají se do stanice Heerstrase/Hausen.

Jízdné

Co se týče cen jízdenek, i ve frankfurtském metru mají několik druhů. Kupříkladu taková jednorázová. S tou můžete jet kamkoliv, přestupovat ale nesmíte jezdit nazpět a absolvovat okružní jízdy. Tato jízdenka stojí 2,60 EUR. Jako další je jízdenka denní, která Vás vyjde na 6,40 EUR a celodenní, které jsou spíše výhodnější pro větší skupinu lidí.

Jízdní karta ve Frankfurtu nad Mohanem

Doprava na letiště

U Frankfurtu nad Mohanem se nachází největší německé letiště, které je zároveň jedním z nejdůležitějších letišť na světě. Z centra města se na letiště dostanete S-Bahnem – linkami S8 nebo S9 z frankfurtského hlavního nádraží.

Další způsoby dopravy po městě

Projíždět Frankfurt je možné i jinými prostředky než metrem, samozřejmě. Počkat si můžete i na trolejbus nebo tramvaje. Zajímavé je, že jízdenky, které si zakoupíte, platí na jakémkoli druhu dopravy, který si vyberete. Nejrychlejší dopravu tu však zajišťuje S-Bahn, příměstská železnice.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do frankfurtu?

Rozhodli jste se, že navštívíte Baku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování ve frankfurtu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Frankfurt navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Frankfurtu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 2 votes