19 Dub

Plánované výluky metra pro rok 2016

Nesnášíte, když jsou změny v dopravě a dozvíte se o nich moc pozdě? My jsme tu však proto, abyste se na to v čas připravili. V hlavním městě Praze budou výluky metra, čímž se omezí dopravní spojení. Povíme Vám, poč a kdy se tomu bude tak dít.

Plánované výluky metra v roce 2016

Metro v Praze

Jedná se o nezbytnou součást městské hromadné dopravy v Praze, bez které by byl zmatek a mělo by to mnoho negativních vlivů na obyvatelstvo či turisty. Pražské metro tvoří dnes již celkem tři linky, a to trasa metra A – zelená, trasa metra B – žlutá a trasa metra C – červená.

Výluky – krátké ale nepříjemné omezení

Díky rozsáhlejším opravám, si musíte pár dní počkat na to, až omezení v dopravě metrem skončí. Opravdu se tak bude dít jen pár dní a to během třetího dubnového víkendu 16. a 17. 4. 2016.

Jedná se o druhou výluku v tomto, které metro zažije a to na trase „A“ mezi zastávkami Náměstí Míru Depo Hostivař. Jak už jsme zmínili, bude se jednat o opravy, ale budou se odehrávat ve stanicích Želivského a Jiřího z Poděbrad. Nejdůležitější bude oprava výhybky a podhledů.

Třetí výluka bude v termínu 2. až 10. 7., kdy u stanice Kačerov budou pracovníci umísťovat rovnou 4 výhybky. Doprava bude omezena přibližně 9 dní ve směru Pankrác – Roztyly.

Opravy v roce 2016

Chystají se i výstavby rozšíření nových bezbariérových stanic s výtahy. V tomto roce proběhne plánování mnoho změn vztahujících se na vestibuly, kde by měla vyrůst nová pošta a knihovna.

Magistrát plánuje také ve stanici metra Nádraží Veleslavín, zavést speciální jezdící pás pro zavazadla cestujících. Koncem roku 2016 se bude dělat kopletní rekonstrukce stanice Opatov. V plánu je i další trasa linky metra a to trasa D, která povede z Písnice na Pankrác. Tento projekt se stále projednává, proto výstavba není úplně jistá. Kvůli tomuto projektu, by mohlo z návrhu rozpočtu hlavního města jít až půl miliardy korun.

Jak se vám líbil článek?