Jak dobít Opencard?

Chystáte se do Prahy nebo si tam rovnou zařizujete bydlení, ale bojíte se, aby Vás lístky za dopravu nestály tolik peněz? Náš článek se bude věnovat pražské dopravě a konkrétněji kartě, které slouží jako legitka na MHD. Těm znalejším z Vás už je jasné, že se jedná o Opencard. Prozradíme, jak a kde Opencard využijete, jaké jsou její výhody, ale hlavně, jak si kartu můžete dobít a další zajímavé funkce.

POZOR! V současné době platnost Opencard končí a došlo k nahrazení Lítačkou – Více zde

K čemu slouží Opencard?

Karta k pražské hromadné dopravě - Opencard

Karta k pražské hromadné dopravě – Opencard

Tato forma jízdného Vás jistě potěší. Jedná se o pohodlnou náhražku běžných tramvajových lístků v papírové podobě či průkazek. Elektronická jízdenka je k sehnání nejlépe na Magistrátu hl. m. Prahy. Jde o příjemnější a jednodušší přístup ke službám města. Tato karta totiž nabízí mnoho dalších různých funkcí. Příkladem je třeba parkovné, které čipem zaplatíte a nahradíte tím tak drobné. Možnost využití poskytují i pobočky Městské knihovny v Praze,  kdy kartu použijete jako čtenářský průkaz. Dále Vám umožní využití mnoha slev od vstupu do Zoologické zahrady až po vstup do Muzea hl. m. Prahy.

Jak a kde si Opencard dobít?

Pokud Vám již vypršel platný kupón na Opencard, přes e-shop DPP si jej zakoupíte a prostřednictvím validátorů (dobíjecích automatů), si bez obav kartu opět nabijete. Jsou umístěné ve vybraných stanicích metra hned vedle automatů na jízdenky. Není to jediná možnost aktivace kupónu. Pokud se Vám do automatu nechce nebo zrovna nemáte čas ho hledat, je možné obdržet kupón a kartu si dobít na nádraží na přepážce. Ve validátorech si můžete platnost karty prodlužovat.

Cena Opencard

Co se týče cen za tuto kartu, pohybujeme se v rozmezí od 50 Kč do 250 Kč. Tím, že je kartička cenově dostupná, určitě se vyplatí si ji pořídit. Za standardní vydání Opencard zaplatíte 100,-, ale za vydání na počkání budete platit 250,-. Pokud se stane, že kartičku nějak poškodíte nebo karta nebude k nalezení, buďte bez obav. Kartu máte možnost vyměnit a to za lidovou cenu 50 Kč.

Věříme, že Vás tento článek o tom, jak dobít Open card, zaujal. Pokud i vy máte nějaké další zkušenosti s touto kartou nebo připomínky, napište nám do komentářů pod článek.

POZOR! V současné době platnost Opencard končí a došlo k nahrazení Lítačkou – Více zde