Jak se dostat metrem na letiště?

Praha je světová metropole, která má svou vlastní dopravní síť  poměrně dobře propracovanou. Bohužel stále chybí přímý spoj metrem na letiště. Nicméně i tak je možné se s pomocí metra na letiště dostat. Jak?
Metrem přímo na letiště? Bohužel ne!

Jak se dostat MHD na letiště Václava Havla?

Jak už jsme zmínili v úvodu článku, přímé spojení metra a letiště bohužel neexistuje (doufejme jen zatím). DPP to však zatím řeší tak, že metrem dojedete na vybranou stanici linky, kde následně přesednete na autobusový spoj. Ten Vás pak doveze k požadovanému terminálu, nebo přímo na letiště.

Linka A

Z metra na trase A se na letiště dostanete ze zastávky „Nádraží Veleslavín“. Abyste se odsud dostali na letiště, nebo k terminálu, musíte přesednout na autobus č. 119. Tato autobusová linka je stále v pásmu PID, čili se na ní vztahují běžné jízdenky, včetně Lítačky. Autobusy jezdí v intervalu 3 až 10 minut. Samotná cesta na letiště pak trvá zhruba 17 minut.

Trasa

Nádraží Veleslavín (A)Divoká ŠárkaNová ŠárkaDědinaK LetištiTerminál 3 Na PadesátníkuU HangáruTerminál 1  – Terminál 2  – Letiště

JÍZDNÍ ŘÁDY AUTOBUSU Č. 119

Linka B

Na lince B musíte vyrazit ve směru konečné stanice „Zličín“. Na ní pak opět musíte přesednout na autobus, konkrétně č. 100. I ten se stále nachází v tarifu PID a je možné na něj uplatnit standardní jízdné i Lítačku. Intervaly jízd jsou v rozmezí 10 až 20 minut. Cesta na letiště trvá rovněž přibližně 17 minut.

Trasa

Zličín (B)K LetištiTerminál 3 – U HangáruTerminál 1 – Terminál 2  – Letiště

JÍZDNÍ ŘÁDY AUTOBUSU Č. 100

Linka C

Co se týče linky C, musíte vyrazit na stanici „Hlavní nádraží“, odkud pravidelně vyrážejí autobusy na letiště. Autobus AE (Airport Express) je speciální linka, která spojuje MHD, železnici a právě letiště. Tato linka však není v PID a nelze tak zde uplatnit standardní jízdné z metra, nebo Lítačku. Jízdné se kupuje u řidiče a pro dospělého člověka stojí 60 Kč. Doba jízdy je přibližně 33 minut. Autobus vyráží z Hlavního nádraží každých 30 minut.

JÍZDNÍ ŘÁDY LINKY AE – JEZDÍ KAŽDÝCH 30 MINUT OD 5:30 DO 22:30

Detailní plánek spojů na letiště

Autobusová doprava na letiště

 

Pokud si chcete vyhledat konkrétní spojení, či máte jakékoliv nejasnosti, navštivte odkaz ZDE, kde najdete všechny potřebné informace.

UBER nebo BOLT – Nejlevnější taxi na letiště!

Neradi se cpete v přeplněné MHD nebo preferujete větší pohodlí a nevadí Vám si něco málo připlatit? Pokud ano, tak ideálním způsobem dopravy na letiště je využití UBERU. Možná jste o UBERU nikdy neslyšeli, tak si ve zkratce povíme co to vlastně je. Jedná se o službu, která funguje na základě mobilní aplikace namísto klasického dispečinku. Mezi hlavní výhody UBERU patří:
  • jednoduchá rezervace;
  • odhadovaná cena jízdy předem;
  • bezhotovostní platba;
  • nízké ceny;

Taxify funguje na naprosto stejném principu a často vychází ještě o něco levněji než UBER. Pokud chcete UBER nebo Taxify vyzkoušet, tak níže najdete kupóny s jízdou zdarma.

Poukaz na Airbnb - 750 Kč zdarma
Hledáte ubytování v Praze?
Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit i u nás v Praze. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?
Přece jen byste raději v Praze bydleli v hezkém apartmánu nebo hotelu? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Napsat komentář