Validátory v metru

Doprava metrem je vůbec jedna z nejvyužívanějších, tedy alespoň co se hlavního města Prahy týče. Denně obslouží i přes 1 milion lidí a jedná se tak o 7. nejvyužívanější metro v Evropě. Abyste ale nejezdili tzv. „načerno“, je třeba mít jízdenku, nebo platnou Lítačku. My jsme se dnes rozhodli zaměřit právě na Opencard/Lítačku a její validátory v metru.

Aplikace na přepážce, nebo skrze e-shop

Pokud sledujete kauzu kolem Opencard více, asi Vám neunikly vleklé problémy se systémem a krátkodobý výpadek v nákupu aplikací na zmíněnou kartu. Výpadkům už je naštěstí konec a Vy si tak můžete i nadále dokupovat aplikace s jízdným. Učinit tak můžete přímo na přepážkách Opencard v metru, nebo prostřednictvím e-shopu.

Nakoupíte přes e-shop, navštívíte validátor

Pakliže si koupíte aplikaci u přepážky, nemusíte se už o nic starat. U objednání online na e-shopu ale musíte ještě navštívit tzv. validátor. Validátor slouží k tomu, aby Vám zakoupenou aplikaci nahrál na Vaší kartu. Vše probíhá velmi jednoduše – do otvoru ve validátoru vložíte kartu. Po krátké době se Vám na displeji objeví tarif, který máte objednaný, jeho platnost i v jaké zóně můžete jezdit. Samozřejmostí jsou pak údaje o platnosti karty. Až Vám systém ohlásí „Můžete odebrat kartu“, zakoupená aplikace bude nahraná a Vám už nebude nic bránit ve využívání Opencard.

Kde hledat validátory v metru?

Co se týče samotných validátorů, jejich umístění je nejčastěji v těsné blízkosti automatů na prodej jízdenek. Jejich podrobný seznam najdete níže.

Seznam stanic pražského metra

Trasa A Trasa B Trasa C
Nemocnice Motol Zličín Letňany
Petřiny Stodůlky Prosek
Nádraží Veleslavín Luka Střížkov
Bořislavka Lužina Ládví
Dejvická Hůrka Kobylisy
Hradčanská Nové Butovice Nádraží Holešovice
Malostranská  Jinonice Vltavská
Staroměstská  Radlická Florenc
Můstek – A Smíchovské nádraží Hlavní nádraží
Muzeum – A  Anděl Muzeum
Náměstí Míru  Karlovo náměstí I. P. Pavlova
Jiřího z Poděbrad  Národní třída Vyšehrad
Flora  Můstek – B Pražského povstání
Želivského  Náměstí Republiky Pankrác
Strašnická  Florenc – B Budějovická
Skalka  Křižíkova Kačerov
Depo Hostivař  Invalidovna Roztyly
   Palmovka Chodov
  Českomoravská Opatov
  Vysočanská Háje
  Kolbenova  
  Hloubětín  
  Rajská zahrada  
  Černý Most  
5 (100%) 1 vote

Napsat komentář