Flora

Stanice metra – Flora

Linka: A

Mapa

Čtvrť: Vinohrady/Žižkov

Jízdní řád

Počet vestibulů: 1

Přístupy: 7 (jeden je přímo z obchodní centra Flóra)

  • 4 na Vinohradské třídě
  • 2 v Jičínské ulici

Bezbariérový přístup: Ne

Sousední stanice: Jiřího z Poděbrad a Želivského

Zkratka: FL

Rok spuštění do provozu: 1980

Autor: Metroprojekt

Zajímavosti o stanici metra Flora

Stanice metra Flora se nachází na Praze 3 na lince A. Byla otevřena v roce 1980 a je pojmenována po nedalekém obchodním domě Flora. Stanice Flora je podzemní a nachází se v hloubce 25 metrů pod povrchem. Výstup z ní vede přímo na křižovatku ulic Vinohradská a Olšanská. Vstup do stanice se nachází na křižovatce ulic Vinohradská a Jičínská. Je to jedna z nejmenších stanic na celé trase A má pouze 25,4m.

Podoba stanice Flora byla navržena architektem Patrikem Kotasem a její interiér je koncipován jako jednolodní prostor se středovým ostrovním nástupištěm. Stěny stanice jsou obloženy keramickými obklady v bílé, šedé a modré barvě a podlaha je vyložena keramickými dlaždicemi v tmavě šedé barvě.

Stanice Flora je důležitým dopravním uzlem, který zajišťuje spojení s mnoha částmi Prahy. Vedle ní se nachází také autobusová zastávka a tramvajová zastávka. Stanice je obsluhována autobusovými linkami č. 136, 175, 188 a noční linkou č. 901. Tramvajová zastávka se nachází přímo před stanicí a je obsluhována linkami č. 5, 10, 11, 13 a 16.