Jiřího z Poděbrad

Stanice metra – Jiřího z Poděbrad

Linka: A

Mapa

Čtvrť: Vinohrady

Jízdní řád

Počet vestibulů: 1

Přístupy: 1

Bezbariérový přístup: Ne

Sousední stanice: Flora a Náměstí Míru

Zkratka: JP

Rok spuštění do provozu: 1980

Autor: Metroprojekt

Zajímavosti o stanici metra Jiřího z Poděbrad

Stanice metra Jiřího z Poděbrad se nachází na lince A na Praze 3, mezi stanicemi Flora a Náměstí míru. Byla otevřena v roce 1980 a pojmenována je po náměstí Jiřího z Poděbrad, na němž se stanice nachází. Na výstavbu stanice bylo vynaloženo 264 milionu Kčs. Stanice je ražená, pilířová a trojlodní.

Stanice Jiřího z Poděbrad je hloubená a nachází se v hloubce 24,5 metrů pod povrchem. Vstup na stanici je přístupný pomocí dvou eskalátorů, které vedou do hloubky a následně do vestibulu, jenž je umístěn v suterénu budovy na náměstí. Vedle vestibulu se také nachází výtah pro osoby s omezenou pohyblivostí. Jedná se o  významnou dopravní křižovatkou, která umožňuje snadnou a rychlou dopravu do jiných částí Prahy. Vedle stanice se nachází tramvajová zastávka, na které zastavují linky č. 5, 9 a 26. Stanice je také obsluhována autobusovými linkami č. 135, 175, 505, 512 a noční linkou č. 903.

Stanice Jiřího z Poděbrad je oblíbeným místem pro setkání a odpočinek. V okolí stanice se nachází náměstí Jiřího z Poděbrad, kde každou sobotu probíhá oblíbený farmářský trh, a také park Riegrovy sady, který je ideálním místem pro procházky a sportovní aktivity.