Kde udělat průkazové foto v metru?

Vítáme Vás u dalšího z našich článků. Dnes se budeme bavit o tom, jak si nechat udělat průkazovou fotografii v prostorech metra. Zaměříme se na cenu fotografie, kde přesně naleznete fotobudky, a jaké náležitosti musí foto mít.

Fotoautomaty v metru

Určitě jste už někdy slyšeli o zastíněných kabinkách, do kterých se pohodlně člověk usadí, vhodí požadovaný obnos a posléze ho automat vyfotí. Takovéto fotoautomaty jsou nejrychlejší možností, když například spěcháte a nechcete utrácet spoustu peněz. Naleznete je samozřejmě i v prostorách metra v Praze. Jde především o stanice:

Pokud můžeme poradit, kolikrát nemá samoobslužný automat stanovené parametry, které jsou zákonem dané. Může se stát, že Vám poté fotografii na průkaz neschválí. Takže vždy si zkontrolujte, jaké rozměry fotografie potřebujete.

Doporučujeme

Pokud jste opravdu zastánci samoobslužných foto kabinek, máme pro Vás jedno doporučení. Jedná se o kabinky od společnosti PRO-MATIC ČR s. r. o. . V současné době Vám tyto prostory mohou nabídnout na stanicích pražského metra a na nádražích ČD. Splňují všechny požadavky na průkazové fotografie.  Jsou postaveny na nejnovější současné digitální technologii a snadné použitelnosti. Jestliže máte problém, že automaty sdělují informace v jiném jazyce než chcete, PRO-MATIC ČR je  všestranný a komunikuje česky a několika dalšími světovými jazyky. Dá se samozřejmě použít i hlasová komunikace. Pro člověka s handicapem je umožněn bezbarierový přístup. To stále není vše. Poskytne Vám nejen průkazové fotografie, ale i portréty, veselé foto, dokonce i foto kalendář.

Zákonem dané požadavky

Na průkazové fotografie si dávejte pozor. Je nutné dodržovat následující body:

  • fotografie musí mít modré či bílé pozadí tak, aby nesplývalo s osobou
  • je nutné, aby osoba neměla pokrývku hlavy a tmavé brýle
  • musí být vyobrazena hlava i s částí ramen
  • pohled osoby musí směřovat čelem k fotoaparátu
  • rozměry fotografie musí být 35×45 mm
  • výška obličejové části je 13 mm, mezi horním okrajem hlavy a horním okrajem fotografie minimálně 2 mm

Doufáme, že Vám článek pomohl. V případě dotazů nás kontaktujte ZDE – https://www.prazske-metro.cz/uzitecne-odkazy/

3.7 (73.33%) 9 votes

Napsat komentář