Náměstí Republiky

NÁMĚSTÍ REPUBLIKY

Linka: B

Mapa

Čtvrť: Staré město

Jízdní řád

Počet vestibulů: 2

Přístupy: 7

  • 2 na Náměstí Republiky
  • 1 v ulici U Obecního domu
  • 2 v ulici Havlíčkova
  • 2 v ulici Na Florenci

Bezbariérový přístup: NE

Sousední stanice: Florenc B a Můstek B

Zkratka: NR

Rok spuštění do provozu: 1985

Autor: Metroprojekt Praha

Zajímavosti o stanici metra – Náměstí republiky

Stanice Náměstí republiky je jednou z 24 stanic metra na lince B v Praze. Byla otevřena v roce 1985 a nachází se pod náměstím Republiky v centru města. Ze stanice se dá odejít dvěma výstupy, které vedou do samostatných vestibulů. Oba dva disponují třemi eskalátory. Západní výstup ústí do vestibulu, ze kterého vede několik východů na Náměstí Republiky a od roku 2006 též do obchodního centra Palladium.

Ze stanice můžete jet metrem linkou B nebo tramvají číslo 5, 8, 14 nebo 26. Metro jezdí každých 3-10 minut podle denní doby a tramvaje jezdí každých 5-15 minut. Jízdné pro metro i tramvaj je stejné a platí se podle délky trasy nebo času jízdy. Můžete si koupit jízdenku na automatu nebo u řidiče tramvaje.

Pokud chcete vyhledat spojení podle vaší destinace a času odjezdu, můžete také použít webovou stránku Dopravního podniku hlavního města Prahy nebo aplikaci IDOS, která umožňuje vyhledání spojení v jízdních řádech vlaků, autobusů, MHD a letadel. Pro vyhledané spojení lze zakoupit jízdenky přímo v aplikaci IDOS.