SMS jízdenka – MHD Praha

Jezdíte čas od času do Prahy a využíváte MHD? Nechce se Vám hledat trafika, nebo automat na jízdenky a potřebujete rychle cestovat? Nebo jste si jen zapomněli dobít Lítačku? Pak právě pro Vás je určen tento článek, v němž se podíváme na populární SMS jízdenky. Jaké jsou její výhody a kde si jí můžete snadno objednat?

Výhody SMS jízdenky

SMS jízdenka platí v celém pásmu PID a objednat si jí je velice jednoduché a stačí Vám k tomu pouze mobilní telefon. Stačí poslat specifický kód na vybranné číslo DPP (902 06) a obratem Vám přijde potvrzující SMS s údaji o Vaší jízdence a specifickým kódem, který v případě kontroli stačí ukázat revizorovi. Největší výhodou sms jízdenky je rychlost! SMS dorazí do několika minut – prakticky ihned a nemusíte nikde nic hledat. Navíc šetříte naše lesy 🙂

Jak si zakoupit SMS jízdenku?

Připravili jsme pro Vás jednoduchou tabulku, v níž najdete vše potřebné. Všechny SMS zprávy se odesílají na telefonní číslo 902 06. Do textové zprávy napíšete takový tvar SMS zprávy, který bude vyhovovat Vašim potřebám. Můžete si zakoupit základní jízdenku na 30 minut až po 3 denní jízdné. Vše máte přehledně sepsané níže v tabulce.

Tvar SMS zprávy

Druh jízdného

DPT31 Jízdenka na 30 minut za 31 Kč
DPT42 Jízdenka na 90 minut za 42 Kč
DPT120 Jízdenka na 24 hodin za 120 Kč*
DPT330 Jízdenka na 72 hodin za 330 Kč*

Telefoní číslo – 902 06

  • Přibližně do dvou minut přijde SMS jízdenka.
  • V případě smazání jízdenky v době platnosti získáte duplikát za 3 Kč zasláním SMS ve tvaru: DPTA na číslo 900 06 03.
  • SMS jízdenka platí jako přestupní na území hl. m. Prahy, a to pouze v pásmu P.
  • SMS jízdenka neplatí
    • v pásmu 0 vč. B a ve vnějších tarifních pásmech (na příměstských linkách PID).
    • ve vlacích zapojených do systému PID.
  • Do vozidla (plavidla) přepravního prostoru metra nebo lanové dráhy může cestující využívající SMS jízdenku vstoupit pouze s již přijatou platnou SMS jízdenkou na svém mobilním telefonu.

DPT120 a DPT330 – Potvrzovací SMS

Jak si můžete všimnout, u dvou posledních SMS tvarů jsou uvedeny hvězdičky – ty označují, že po Vás bude vyžadována potvrzující SMS ve tvaru „Ano“, kterou musíte odeslat na stejné telefonní číslo 902 06. Jedná se o opatření, které zabraňuje nechtěnému odeslání SMS, která stojí 100 a více Korun.

Podmínky použití SMS jízdenky

Jízdenka je platná pouze v pásmu P a to znamená že neplatí ve vlacích PID a příměstských autobusových linkách (číslo 301 – 499 a 601 – 620), tarifních pásmech 0,B a ve vnějších pásmech (1, 2, 3, 4, 5, 6 a 7). K tomu abyste si SMS jízdenku objednali je nutné mít aktivovanou službu u Vašeho operátora Premium SMS a SIM kartu od českého operátora.

Do vozilda nebo přepravního prostoru je cestující povinnen nastoupit pouze s přijatou a platnou jízdenkou ve svém mobilním telefonu!

Kopie SMS jízdenky

Rovněž, pokud dojde k náhodnému smazání stále platné SMS, můžete získat duplikát za 3 Kč. Stačí odeslat SMS ve tvaru DPTA na číslo 900 06 03. Přibližně do 2 minut, Vám přijde duplikát SMS, který je platná pro Vaše telefonní číslo.

Napsat komentář