Radlická

RADLICKÁ

Linka: B

Mapa

Čtvrť: Radlice

Jízdní řád

Počet vestibulů: 1

Přístupy: 1 (v severním rohu křižovatky ulic Radlická a Kutvirtova)

Bezbariérový přístup: Ne

Sousední stanice: Jinonice a Smíchovské nádraží

Zkratka: RD

Rok spuštění do provozu: 1988

Autor: Metroprojekt Praha

Zajímavosti o stanici metra – Radlická

Stanice metra Radlická je stanice na lince B v Praze. Otevřela se v roce 1988 a nachází se ve čtvrti Radlice, v údolí potoka. Je to nejméně vytížená stanice metra v Praze. Má jeden vestibul s jedním výstupem v severním rohu křižovatky ulic Radlická a Kutvirtova. Je bezbariérová a má eskalátory a výtahy. Stanice je zdobena modrými a bílými dlaždicemi a má osvětlení ve tvaru hvězd.

K otevření došlo na počest 70. výročí založení ČSR. Je součástí úseku Smíchovské nádraží – Nové Butovice, který byl postaven jako první etapa rozšíření linky B na západ od centra města. Radlickou využívají především zaměstnanci velkého komplexu kancelářských budov City West, který se nachází nedaleko od ní. V blízkosti stanice se také nachází plavecký bazén Radlice a sportovní areál TJ Sokol Radlice.

Stanici metra Radlickou lze také použít jako přestupní bod na autobusovou linku 137, která spojuje Smíchov s Barrandovem a Hlubočepy.

Jízdní řády metra na stanici Radlická

  • Směr Černý most: metro jezdí každých 5 minut v pracovní dny od 4:30 do 19:00 a každých 10 minut v ostatních časech. První spoj je v 4:30 a poslední spoj je v 0:15.
  • Směr Zličín: metro jezdí každých 5 minut v pracovní dny od 4:30 do 19:00 a každých 10 minut v ostatních časech. První spoj je v 4:32 a poslední spoj je v 0:17.