12 Pro

Leo Express – Autobusová a vlaková doprava

Leo Express Global a.s. je česká dopravní společnost specializující se na osobní železniční a autobusovou dopravu. Od roku 2012 poskytuje kvalitní železniční spoje kategorie InterCity v rámci České republiky. S autobusovými trasami do Krakova, Lvova, Salcburku a Mukačeva propojuje jízdní řády vlaků v Praze, Bohumíně a Košicích. Společnost aktivně spolupracuje s městskými dopravními službami na své trase, usilujíc o co nejlepší spojení pro cestující od nádraží až po jejich konečnou destinaci.

Vlaky Leo Express

Leo Express vlaky se prohání po českých, slovenských a polských kolejích. Každá souprava se skládá z pěti nízkopodlažních vozů, mezi kterými můžete snadno procházet.

Připojit na WiFi se můžete ve vlaku kdekoliv, stejně tak si u každého sedadla nabijete v zásuvce svá elektronická zařízení. Občerstvení si můžete zakoupit u ochotné obsluhy, ve vyšších třídách ho máte zdarma.

Ve voze A najdete dětský oddíl pro malé cestovatele, na opačném konci luxusní, tichý, oddělený PREMIUM oddíl. Využít můžete také ECONOMY PLUS nebo BUSINESS třídu a během cesty pohodlně pracovat.

zdroj: leoexpress.cz

Třída: Economy

Cestujte pohodlně za rozumné peníze v základní třídě, kterou najdete ve vlacích a autobusech. Economy třída nabízí: stoleček u každého sedadla, teplé i studené občerstvení k zakoupení, zásuvku 240V pod sedadlem, dětský oddíl pro nejmenší.

Třída: Economy Plus

Komfortní sedadla a vybrané občerstvení zdarma na vlakových spojích. Ideální třída pro cestovatele hledající nejlepší poměr ceny a kvality. Economy Plus nabízí: vybrané nápoje a občerstvení v ceně jízdenky, ergonomická sedadla s koženým potahem, stolek uzpůsobený práci s notebookem, dodatečné odkládací prostory u vybraných sedadel, zásuvka u každého sedadla.

Třída: Business

Potřebujete v klidu pracovat a chcete si užít vybrané občerstvení zdarma? Jeďte business třídou. Ve vlacích ji najdete vždy, užít si ji můžete i na vybraných autobusových spojích. Business nabízí: vybrané nápoje a občerstvení v ceně jízdenky, více soukromí v oddělené části vlaku, přednostní obsluha, kožená sedadla a stylový interiér, zásuvka a stoleček u každého sedadla.

Třída: Premium

Chcete zažít nejvyšší luxus na kolejích? V odděleném, tichém oddíle najdete pouze šest míst, takže budete mít maximální soukromí. Všechna kožená sedadla jsou navíc polohovatelná a vhodná pro spánek, ani dlouhá a náročná cesta vás nerozláme. Premium nabízí: tichý oddíl,, výběr z Premium Menu v ceně jízdenky, kožená polohovatelná křesla vhodná i pro spánek, špičková, přednostní obsluha, deka k zapůjčení, utlumené světlo po celý den i noc, vybrané nápoje a občerstvení v ceně jízdenky, více soukromí v oddělené části vlaku.

Jízdní řády vlaků Leo Express

Trasa: Praha – Přerov – Ostrava – Košice ↔ Košice – Ostrava – Přerov – Praha

Trasa: Praha – Krakov ↔ Krakov – Praha

(Praha / Č. Třebová -) Ústí n.O. – Letohrad – Mlýnický Dvůr / Hanušovice

Trasa: Bratislava – Dunajská Streda – Komárno ↔ Komárno – Dunajská Streda – Bratislava

Trasa: Lichkov – Klodzko – Vratislav ↔ Vratislav – Klodzko – Lichkov

Autobusy Leo Express

Leo Express autobusy vás dovezou do míst, kam byste se vlakem nemuseli dostat tak pohodlně. Disponují moderní flotilou autobusů, které jsou propojeny s vlaky. Máte možnost vybrat si ze dvou úrovní cestování.

Nabídka občestvení v autobusech

 • Káva a voda zdarma na vybraných spojích
 • Občerstvení zdarma pro cestující třídy Business
 • Business balíčky s občerstvením na spojích bez stevarda

Občerstvení si můžete zakoupit v autobusech, které doprovází steward. Pokud cestujete Business třídou, máme pro vás občerstvení i v autobusech bez obsluhy – najdete tam speciální balíčky s nápoji a sladkými i slanými snacky.

Jízdní řády autobusů Leo Express:

Mezinárodní autobusové spoje

Partnerské autobusové spoje

zdroj: leoexpress.cz

Mapa tras všech dopravních prostředků Leo Express – Detailní plánek pro rok 2024

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy společnosti Leo Express přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Typy jízdenek u společnosti Leo Express

Cena jízdenky se vždy odvíjí od zvoleného dopravního prostředku a vzdálenosti, kterou hodláte urazit. Například cesta vlakem z Prahy hl.n. do Ostravy pro jednoho dospělého bez slevy v Economy třídě Vás vyjde na 999Kč. My Vám zde předvedeme tipy jízdenek a především slev, které by se Vám mohli na cestách hodit. Plné znění veškerých tarifů si můžete snadno ověřit a prohlédnout zde.

Jízdenky za polovinu

Na palubách vlaků cestují děti, studenti a senioři s 50% slevou na jízdenku! Tato sleva platí na území ČR a vztahuje se na všechny vlakové spoje v Economy třídě.

Po každé projeté jízdě Vám vrátí 25 % z plné ceny jízdenky v leo kreditech. Ty pak můžete využít na nákup dalších jízdenek nebo občerstvení na palubě. Jedinou podmínkou je členství ve Smile Clubu.

Slevy pro děti a juniory

Děti 0–5 let

Ti nejmenší nezaplatí v České republice ani korunu. Je však třeba dodržet pár podmínek:

 • Dítě musí doprovázet osoba starší 10 let.
 • Jedna osoba může doprovázet neomezený počet dětí 0-5 let.
 • Sleva platí i pro mezinárodní jízdy z a do České republiky, a to pro český úsek cesty.

Junior 6–17 let

 • Větší děti a junioři s cestují s 50% slevou po ČR. Sleva platí i pro mezinárodní jízdy z a do České republiky, a to pro český úsek cesty.
 • Děti a junioři do 14 let (včetně) nemusejí svůj nárok na slevu prokazovat žádným průkazem.
 • Junioři od 15 do 17 let (včetně) se prokazuje jedním z těchto dokladů: občanský průkaz, pas, řidičský průkaz, ISIC, oranžový průkaz

Slevy pro studenty a učitele

Student 18–25 let

Slevu poskytují držitelům oranžového žákovského průkazu (na libovolnou trasu, nejen na jízdy mezi domovem a školou) a držitelům platného průkazu ISIC, kterým však ještě nebylo 26 let. Platnost karty ISIC se prodlužuje pouze holografickou revalidační známkou, žádnou jinou formu prodloužení neakceptujeme.

Sleva 50 % platí i pro mezinárodní jízdy z a do České republiky, a to pro český úsek cesty.

Sleva pro důchodce

Slevy pro osoby s postižením

Sleva se poskytuje držitelům průkazu ZTP a ZTP/P a invalidům 3. stupně s platným potvrzením jen v Economy třídě a jen v České republice.

Slevy pro držitele slovenského průkazu

Cashback v leo kreditech se poskytuje držitelům průkazu ŤZP a ŤZP/S jen v Economy třídě z celé cesty.

Jízdenky Interrail/Eurail

 • Jízdenky Interrail a Eurail Vám umožňují cestování vlaky v 30 zemích s 37 dopravci. Interrail je určený (určená, mluvíme-li tedy stále o jízdence) pro občany evropských zemí (popřípadě i rezidenty bez občanství), pro ostatní je určena jízdenka Eurail.
 • Máte možnost si pořídit 2 typy jízdenek Interrail a Eurail – celoevropský Global Pass a One Country Pass, který je určený pro jednu zemi.
 • Jízdenky Interrail a Eurail Vás neomezují v množství najetých kilometrů. Pořídit si je můžete s platností 3 dní až 3 měsíců.

Platnost jízdenek Interrail/Eurail v Leo Express vlacích

 • Jízdenky Interrail a Eurail Vás opravňují k 100% slevě na Leo Express vlaky. V autobusech jízdenky Interrail a Eurail neplatí. Při kontrole jízdenek od Vás bude vyžadován Pass a doklad totožnosti.
 • Platný Pass pro 2. vozovou třídu je možné využít ve všech vlacích ve třídě Economy. Naleznete v ní WiFi a zásuvky, máte také zde možnost zakoupení občerstvení.
 • Platný Pass pro 1. vozovou třídu je možné využít ve všech vlacích ve třídě Economy Plus a Business. Kromě standardně poskytovaných služeb (WiFi, zásuvky, catering) v ní naleznete širší sedadla s větším prostorem pro nohy.
 • Na všechny spoje je potřeba provést rezervaci, která není zpoplatněná. Jízdenky na Leo Express spoje je možné rezervovat až 3 měsíce dopředu na oficiálním webu či na fyzických pokladnách, které naleznete v Praze, Olomouci a Ostravě-Svinov. K rezervaci bude potřebné uvést jméno a příjmení a také číslo jízdenky Interrail/Eurail.
 • Doplňkové služby (přeprava kol a lyží, odvoz na adresu/z adresy) jsou zpoplatněny běžným ceníkem.

Časové traťové jízdenky

Nezáleží na tom, zda cestujete jednosměrně, obousměrně nebo jen v části vámi předplacené trasy. S časovou traťovou jízdenkou můžete po zvolené trati jezdit libovolně často a opakovaně po dobu její platnosti.

 • varianty na 7, 30 a 90 dní
 • jízdenka je vystavena na konkrétní trasu a období
 • umožňuje držiteli neomezené cestování vlaky po zakoupené trase, a to v libovolném směru nebo úseku, po celou dobu platnosti jízdenky

Tarif IREDO

Pohodlné cestování napříč Pardubickým a Královehradeckým krajem. Integrovaná regionální doprava / IREDO /  je  tarifní systém, ve kterém pracují všichni dopravci, kteří provozují veřejnou autobusovou  a regionální železniční dopravu.  Sjednocením všech dopravců pod jeden  tarif umožňuje cestujícímu využívat výhod při přestupech s možností si předplatit každodenní cesty do práce do škol a zapojit se do systému slev, které krajský tarif nabízí.

Tarif Integrované regionální dopravy v 7 bodech

 • IREDO je společná jízdenka pro autobusy i pro vlaky v Královéhradeckém a Pardubickém kraji
 • IREDO umožňuje absolvovat celou cestu na jeden jízdní doklad, lhostejno kolik přestupů mezi vlaky a autobusy musíte během své cesty podniknout
 • IREDO nepočítá okliky – zaplatíte vždy stejně bez ohledu na trasu spoje při dodržení všech Pravidel pro jízdu oklikou uvedených v Tarifu IREDO
 • IREDO nabízí výhodné slevy na jízdném v podobě 7/30/90 denních a síťových jízdenek a to i v další kombinaci se slevovými tarify
 • IREDO jízdenky zakoupíte u řidičů v autobusech, u přepážek na vlakových stanicích a také u průvodčích ve vlacích
 • Slevy na časovém jízdném vychází ze schválených koeficientů (násobky cen jedné jízdy).
 • Ostatní slevy jako jsou žákovské jízdné, pro handicapové aj. jsou stanoveny legislativou ČR.

Ceník jízdného IREDO (od 15. 12. 2019)

* Výhradními nosiči vícedenních jízdenek IREDO jsou bezkontaktní čipová karta (BČK) IREDO a In Karta s aplikací IREDO. Vícedenní jízdenky IREDO nelze zakoupit v papírové podobě.

Jednodenní síťové jízdenky (celá síť IREDO) – přestupní mezi všemi spoji IREDO

 • * Jednodenní síťová jízdenka IREDO – pro jednotlivce 160 Kč
 • * Jednodenní síťová jízdenka IREDO – pro skupinu až 5 osob libovolného věku (místo osoby je též možno přepravit psa) 350 Kč
 • Jednodenní síťová jízdenka IREDO – pro psa 30 Kč
 • Jednodenní síťová jízdenka IREDO – pro jízdní kolo (v určených autobusech) 30 Kč
 • Jednodenní síťová jízdenka IREDO – pro spoluzavazadlo v autobusech 10 Kč

Ceny síťových jízdenek IREDO v papírové i v elektronické podobě jsou shodné.

Jízdenka OneTicket

OneTicket je otevřená jízdenka využitelná u všech dopravců v závazku Ministerstva dopravy a krajů. Je flexibilní a umožňuje cestování libovolnými spoji, včetně přestupů mezi vlaky i dopravci.

Jednotný tarif na Orlicku využijí cestující jedoucí např. z Letohradu do Brna, kdy nemusejí řešit zakoupení jízdního dokladu na návazného dopravce ve stanici Ústí nad Orlicí vzhledem ke krátké přestupní době.

 • Cestujte libovolným spojem v den platnosti

 • Platí napříč dopravci, umožňuje snadnější přestupy

Zaručuje cestujícím všechna práva a výhody jediné přepravní smlouvy

Smile club – Věrnostní program

Ihned po registraci do Smile Clubu Vás Leo Express odmění cashbackem 2,5 %. Vyšší věrnostní kategorie pak dosáhnete po nákupu jízdenek, cateringu nebo dobitím leo kreditů. Po každé cestě vám pak část ceny vrátí v leo kreditech dle vaší aktuální kategorie a příště tak pojedete levněji. Čím více s nimi budete cestovat, tím větší odměny na Vás čekají.

Mobilní aplikace Leo Express

Kontaktní údaje společnosti Leo Express

 • Telefonní číslo: +420 220 311 700
 • Emailová adresa: info@le.cz
 • Pracovní doba: Každý den (8:00-20:00)

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina se společností Leo Express?

„Mým nedávným zážitkem s Leo Express jsem byl doslova nadšen. Cestoval jsem s jejich vlaky i autobusy, a musím říct, že úroveň služeb a pohodlí byla opravdu na vysoké úrovni. Vlaky nabízely nejen moderní a čisté prostředí, ale také vstřícný personál, který se staral o pohodlí cestujících. Autobusy, které propojují různé destinace, byly pohodlné a dobře organizované, což učinilo přestupy mezi dopravními prostředky snadnými a plynulými. Rád jsem si vybíral mezi cestovními třídami, což pro mě znamenalo možnost přizpůsobit si cestování svým preferencím. Celkově vzato, Leo Express mě příjemně překvapil svou kvalitní a profesionální dopravou a bezpochyby zvážím jejich služby i pro mé budoucí cestování.“

Speciál o vlakových dopravcích v České Republice

Připravili jsme si pro Vás krátký speciál o vlakových dopravcích působících v České Republice. V jednotlivých článcích Vám blíže přiblížíme společnosti: ArrivaČeské DráhyDeutsche BahnLeo Express a Regiojet. Dozvíte se na kterých trasách jednotlivý dopravci působi, kolik stojí jízdné a jaké jsou jízdní řády jednotlivých spojů. Věříme, že tento krátký dopravní speciál Vám pomůže si udělat lepší přehled o vlakové dopravě v ČR.