18 Pro

RegioJet autobusy – Spojení, jízdenky a jízdní řády

Od roku 2004 STUDENT AGENCY působí jako dopravce na vnitrostátních trasách v České republice. Žlutě natřené autobusy poprvé vyjely na trasu Praha-Brno v lednu 2004, následovanou dalšími trasami v průběhu následujících let. Žluté autobusy propojují Prahu a Brno s třiceti dalšími městy v Česku.

Rostoucí obliba žlutých linek je patrná i podle počtu přepravených cestujících. V průběhu prvních deseti let provozu, tedy od roku 2004 do 2014, přepravily autobusy více než 34 milionů cestujících a ujely přibližně 182,7 milionu kilometrů. Navíc každým rokem rostou počty přepravených cestujících.

Žluté autobusy RegioJet

Kromě vnitrostátních tras také luxusní žluté autobusy obsluhují mezinárodní linky, a v současné době dosahují 14 evropských zemí, včetně Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie a Maďarska. Vedle přepravy do centra evropských měst poskytují žluté linky také pohodlné spojení na letiště v okolních zemích, jako jsou Vídeň, Drážďany, Berlín nebo Frankfurt.

Cestovní třídy v autobusech

V případě ekonomického standartu budete cestovat moderním klimatizovaným autobusem partnerského dopravce bez stevardky/stevarda na palubě. Samozřejmou součástí výbavy jsou polohovatelná sedadla pro odpočinek během cesty, bezpečnostní pásy pro každého cestujícího a toaleta. Dále navíc k jízdence dostanete:

 • místenku v ceně jízdného – rezervace konkrétního místa
 • možnost změny či storna jízdenky 15 min. před odjezdem zdarma
 • služba Garance včasného příjezdu: Včas nebo levněji!
 • služba Záruka odletu
 • výhodné ceny jízdenek s Kreditovou jízdenkou

Cestovní třída: Relax

Kromě výše uvedených věcí ve standartní třídě navíc relax zahrnuje:

 • klimatizovaný interiér
 • vybavení v příjemném moderním designu
 • polohovatelné sedačky se zabudovanými stolečky
 • rychlé Wi-Fi připojení na nejmodernější 4G LTE síť
 • zásuvka 230 V pro každé dvousedadlo
 • u vybraných vozů USB konektor
 • prodejní automat na drobné občerstvení (přijímá pouze eura)
 • toaleta
 • káva (zdarma)
 • denní tisk a časopisy (zdarma)

Cestovní třída: Fun&Relax

Na palubě autobusu Fun&Relax vás čeká nadstandardní výbava a servis. Moderní interiér je vybavený koženými polohovatelnými sedačkami se stolečky, bezpečnostními pásy a zabudovanou obrazovkou pro sledování filmů, poslech audio podcastů nebo hraní her. Zdarma dostanete vybrané teplé nápoje, denní tisk a časopisy. Bezpečnou jízdu zaručí zkušení a spolehliví řidiči. Součástí vybavenosti je samozřejmě klimatizace, vytápění i toaleta.

Většina z těchto autobusů jezdí danou trasu každou hodinu, což znamená, že počet cest jen po České Republice budou dosahovat tisíců. Každý z těchto autobusů má cca 65 míst a většina spojů jsou alespoň ze 3/4 obsazené tzn., že objem cestujících se Student Agency za jeden den bude kolem několika desítek tisíců.

Rezervace jízdenek je pro registrované členy velmi jednoduchá a pohodlná. Jejich webové stránky jsou v celku přehledné a kvalita jejich služeb je výborná.

 • Autobus Ostrava – Praha
 • Autobus Brno – Praha
 • Autobus Ostrava – Brno
 • Autobus Praha – Liberec
 • Autobus Praha – Plzeň
 • Autobus Praha – České Budějovice

Kompletní plánek destinací autobusů Regiojet pro rok 2024

Prohlédněte si aktuální mapu autobusových destinacích společnosti RegioJet přímo na oficiálním webu dopravního podniku nebo tady u nás na stránce.

Jízdenky na autobusy RegioJet

Kreditová jízdenka je moderní a jednoduchý způsob cestování autobusovými a vlakovými linkami RegioJet. Platí pro nitrostátní i vybrané mezinárodní spoje. Na Kreditovou jízdenku lze nahrát časové traťové jízdné na spoje dopravce kategorie R. Časová traťová jízdenka je nepřenosná a opravňuje k použití pouze toho cestujícího, jehož identifikační údaje jsou uvedeny na jízdence. Cestující prokazuje totožnost platným průkazem totožnosti.

Elektronická jízdenka

Nechce se vám ztrácet čas nákupem jízdenky na prodejním místě? Zakupte si Elektronickou jízdenku online. Jedná se o jízdenku zakoupenou online na www.regiojet.cz či přes mobilní aplikaci. Jízdenka je vystavená na konkrétní trasu, datum a čas. Změnu/storno jízdenky je možné provést online, v mobilní aplikaci či na prodejních místech dle podmínek pro storno uvedených na jízdence.

Otevřená jízdenka

Nevíte přesně kdy budete cestovat a chcete mít předem koupenou hotovost na vaši jízdenku? Pořiďte si na danou trasu jednu či více Otevřených jízdenek. Jedná se o jízdenky zakoupené na prodejním místě, která nejsou vystaveny na konkrétní trasu, datum ani na čas.

Jízdenka na pevné datum

Jedná se o jízdenku zakoupenou na prodejním místě, která je vystavena na konkrétní trasu, datum a čas. Změnu rezervace / storno této jízdenky můžete provést na prodejním místě nebo na www.regiojet.cz dle podmínek pro storno uvedených na jízdence.

Special jízdenka

Chcete cestovat žlutými autobusy po Evropě za co nejnižší cenu? Vyberte si jízdenku v akčním tarifu SPECIAL. Je to trefa do černého! Stačí jen naplánovat si cestu o něco dopředu a koupit jízdenku s předstihem. Můžete ušetřit až 70 % z ceny jízdného! Jízdenky SPECIAL platí pro cesty z Česka do Evropy a samozřejmě i ve směru zpět – z evropských měst do České republiky.

Podmínky jízdenek v tarifu SPECIAL

 • Tarif je variabilní – cena jízdenek SPECIAL se pohybuje ve více hladinách.
 • Počet jízdenek v tarifu SPECIAL je limitovaný.
 • Podmínky pro stornování najdete uvedeny na vaší jízdence.
 • Jízdenka je zpravidla vystavena na jméno cestujícího.
 • Datum odjezdu ani jméno cestujícího, na které je jízdenka vystavená, nelze měnit.
 • Není možné kombinovat s ostatními slevami nebo tarify.

Slevy na autobusy Regiojet – vnitrostátní ČR

Věková kategorie Sleva
Dospělý Plná cena Pro cestující bez nároku na slevu.
Doprovázené dítě do 6 let Zdarma (sleva 100 %) Sleva platí do 5 let včetně. Cestující je povinen prokázat nárok na slevu platným průkazem, na kterém je uvedeno datum narození cestujícího. V tomto případě nemusí průkaz obsahovat fotografii (např. karta pojištěnce). Dítě do 5 let včetně musí vždy cestovat s doprovodem starším 10 let, který má řádně zakoupenou jízdenku. Pro děti do 3 let z bezpečnostních důvodů doporučujeme mít s sebou vhodné dětské zádržné zařízení (dětská sedačka nebo podsedák). Pro starší děti dětské zádržné zařízení není povinné. Zádržné zařízení není běžnou a povinnou součástí vybavení autobusu.
Dítě a žák od 6 do 18 let Sleva 50 % Sleva platí do 17 let včetně. Cestující 15–17 let je povinen prokázat nárok na slevu platným průkazem, na kterém je uvedeno datum narození cestujícího.
Student do 26 let Sleva 50 % Sleva platí do 25 let včetně pro cestující pravidelně navštěvující denní studium. Cestující je povinen prokázat nárok na slevu platným žákovským průkazem vydaným v ČR nebo mezinárodním průkazem ISIC.
Senior nad 65 let Sleva 50 % Cestující je povinen prokázat nárok na slevu platným průkazem totožnosti.
Držitelé průkazu ZTP Sleva 75 % Sleva platí pouze pro držitele průkazu ZTP vydaného v České republice. Cestující je povinen prokázat nárok na slevu platným průkazem.
Průvodce držitele průkazu ZTP/P Zdarma (sleva 100 %) Sleva platí pouze pro osobu doprovázející držitele průkazu ZTP/P, který je povinen prokázat nárok na slevu platným průkazem.
Rodič navštěvující dítě v ústavní péči Sleva 50 % Platí pro rodiče navštěvující dítě umístěné v ústavní péči na území České republiky. Pro více informací anebo uplatnění slevy kontaktujte prosím zákaznické centrum na info@regiojet.cz.
Invalidita 3. stupně Sleva 50% Sleva platí pro osoby s Potvrzením pro slevu na jízdném pro osoby invalidní ve třetím stupni, vydaným Českou správou sociálního zabezpečení. Ve vlacích kategorie RJ platí pouze pro tarifní třídu Low cost, Standard a Relax (2 tř.)Ve vlacích kategorie R platí pouze pro tarifní třídy Standard a Low cost (2. tř.).

Slevy na autobusy Regiojet – Mezinárodní linky

Věková kategorie Sleva
Dospělý Plná cena Pro cestující bez nároku na slevu.
Doprovázené dítě do 6 let Sleva 10 % Sleva PLATÍ JEN pro linky do Anglie, Belgie, Lucemburska a zpět a pro linku Bratislava–Vídeň a zpět.
Sleva 50 % Sleva platí do 6 let včetně. Cestující je povinen prokázat nárok na slevu platným průkazem. Sleva platí pouze pro jízdenky v tarifu FLEXI (základní jízdenka). Děti do 9 let včetně mohou cestovat výhradně v doprovodu osoby starší 18 let. Děti od 10 do 14 let včetně mohou cestovat bez doprovodu dospělé osoby pouze za plnou cenu jízdenky v tarifu Dospělý a s plnou mocí. Dítě nesmí sedět na sedadle, které před sebou nemá sedadlo (např. sedadlo za řidičem a další). Pro děti do 3 let z bezpečnostních důvodů doporučujeme mít s sebou vhodné dětské zádržné zařízení (dětská sedačka nebo podsedák). Pro starší děti dětské zádržné zařízení není povinné. Zádržné zařízení není běžnou a povinnou součástí vybavení autobusu. Sleva NEPLATÍ pro linky do Anglie, Belgie, Lucemburska a zpět a pro linku Bratislava–Vídeň a zpět.
Dítě od 6 do 14 let Sleva 10 % Sleva PLATÍ JEN pro linky do Anglie, Belgie, Lucemburska a zpět a pro linku Bratislava–Vídeň a zpět.
Sleva 50 % Sleva platí do 14 let včetně. Cestující je povinen prokázat nárok na slevu platným průkazem. Sleva platí pouze pro jízdenky v tarifu FLEXI (základní jízdenka). Děti do 9 let včetně mohou cestovat výhradně v doprovodu osoby starší 18 let. Děti od 10 do 14 let včetně mohou cestovat bez doprovodu dospělé osoby pouze za plnou cenu jízdenky v tarifu Dospělý a s plnou mocí. Dítě nesmí sedět na sedadle, které před sebou nemá sedadlo (např. sedadlo za řidičem a další). Sleva NEPLATÍ pro linky do Anglie, Belgie, Lucemburska a zpět a pro linku Bratislava–Vídeň a zpět.
Student do 26 let Sleva 10 % Sleva platí od 15 do 25 let včetně. Cestující je povinen prokázat se průkazem totožnosti nebo průkazem s datem narození. Slevy platí pouze pro jízdenky v tarifu FLEXI.
ISIC >26/ EYCA/ALIVE Sleva 10 % Sleva platí pouze pro držitele průkazu ISIC / ALIVE bez ohledu na věk držitele karty a průkazu EYCA do 30 let včetně. Cestující je povinen prokázat nárok na slevu platným průkazem ISIC/EYCA/ALIVE. Slevy platí pouze pro jízdenky v tarifu FLEXI.
Senior nad 65 let Sleva 10 % Sleva platí od 65 let včetně. Cestující je povinen prokázat nárok na slevu platným průkazem totožnosti.

Jízdní řády autobusů RegioJet

Jízdní řád na daný spoj od společnosti RegioJet si můžete snadno dohledat online. My Vám zde ukážeme autobusový jízdní řád z Prahy do Chebu.

Autobusová linka: Praha – Karlovy Vary – Sokolov – Cheb

Vytisknout si jízdní řády můžete zde.

Kontaktní údaje společnosti RegioJet a.s.

 • Telefonní číslo: +420 222 222 221
 • Emailová adresa: info@regiojet.cz
 • Pracovní doba: PoNe: (6:00 – 23:00)

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina s RegioJet autobusy?

„RegioJet autobusy mě opravdu mile překvapily svým komfortem a profesionálním přístupem. Pohodlná sedadla, dostatečný prostor na nohy a moderní vybavení poskytují příjemný zážitek během cestování. Personál je vždy přátelský a ochotný, což přidává k pozitivní atmosféře na palubě. Oceňuji také efektivní organizaci a včasnost, což činí cestování s RegioJetem bezstarostným a spolehlivým. Celkově vzato, RegioJet autobusy poskytují vynikající služby, a já s radostí volím tuto společnost pro své cestování.“

Speciál o autobusových dopravcích v České Republice

Připravili jsme si pro Vás krátký speciál o autobusových dopravcích působících v České Republice. V jednotlivých článcích Vám blíže přiblížíme společnosti: Flixbus a Regiojet. Dozvíte se na kterých trasách jednotlivý dopravci působi, kolik stojí jízdné a jaké jsou jízdní řády jednotlivých spojů. Věříme, že tento krátký dopravní speciál Vám pomůže si udělat lepší přehled o vnitrostátní autobsuové dopravě v ČR.

Pokud byste měli zájem se více dozvědět o vlakové dopravě, tak můžeme doporučit náš článek o vlacích Regiojet.