17 Kvě

Metro v Berlíně – informace, jízdenky a mapa

Berlín, hlavní město Spolkové republiky Německo, obývá 3 miliony obyvatel a další tisíce a desetitisíce turistů, studentů atd. Aby se všichni mohli během dne pohodlně cestovat, jezdí pod zemí Berlína metro, které každý den přepraví ve špičce statisíce cestujících. My Vám dnes ukážeme, jak berlínská podzemka funguje a mimo jiné i jak je to s jízdenkami.

MHD v Berlíně – mapa

Celá podzemní a z části i nadzemní městská hromadná doprava je rozdělena prakticky do 2 větví – na U-Bahn a S-Bahn. To vlastně příznivě ovlivňuje orientaci mezi vlaky a také celkově dopravou. Vše názorně zobrazuje mapa metra

Mapa berlínkého metra

Mapa berlínkého metra

ZDARMA KE STAŽENÍ ZDE

Rezervujte si ubytování v Berlíně!

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

U-Bahn jako klasické metro

U-Bahn je své podstatě městské metro, které je tvořeno celkem 9 různými tratěmi. Ty protínají celé město, včetně centra a okrajových částí Berlína. Na většině zastávek lze rovněž přestoupit na další zastávky, ať už na mezistátní vlaky, letiště, nebo jen na tramvaj apod. Vlaky a dráhy U-bahn poznáte tak, že mají název začínající na U a v případě souprav, žlutou barvu.

S-Bahn jako rychlodráha

S-Bahn je jakousi větší variantou U-Bahn. Jedná se o městskou rychlodráhu, která nabízí velmi rychlé spojení mezi klíčovými stanicemi města. V zásadě se snaží o efektivní propojení severu, jihu, východu a západu města. Rychlodráha ale zasahuje i do dalších měst a obcí Německa, zejména pak těch v těsném okolí Berlína (jako příklad uvedeme Hönow, nebo Rudow). Vlaky a dráhy S-Bahn pak poznáte podle začátečního písmena S a v případě souprav, červeno-bílou barvou.

Jízdenky

Koupit si tu správnou jízdenku je v Berlíně občas trochu problém. Celé město se dělí do 3 zón – A = centrum, B = vnější město a C = okraj Berlína. Nejlevnější jízdenka pak stojí 1,4 Euro a projet s ní můžete 3 stanice metra. Další jízdenky jsou pak časového charakteru – přestupní jízdenka na 2 hodiny přijde zhruba na 2,5 Euro.

Stránky berlínského dopravního podniku – www.bvg.de

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do berlína?

Rozhodli jste se, že navštívíte Berlín? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v berlíně

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Berlín navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Berlína dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 5 votes