21 Říj

Metro v Kodani – mapa, jízdné a doprava

Přemýšlíte, kam vyrazit ve volných dnech se svojí milovanou rodinou? Máme pro Vás tip na překrásné městečko s báječnou atmosférou na každém kroku. Město leží na východním pobřeží ostrova Sjælland a částečně i na ostrově Amager. Aktuální počet obyvatel ve městě přesahuje hranici 0,5 milionu lidí.

Jak mnozí jistě již tušíte, tak dnes e budeme bavit o Kodani. Jelikož jsou naše webové stránky věnované hlavně dopravě, tak se opět dozvíte, jak se v tomto městě pohybovat.

Kodaň – Copenhagen – město plné historie

Kodaň je velice klidné město nacházející se na severu Evropy. Je známe především pro svojí bohatou historii, památky a královský palác, kde sídlí dánská královna.

Co zde stojí k vidění?

  • Náměstí Kongens Nytorv
  • Renesanční zámek Rosenborg
  • Zábavní park Tivoli
  • Pevnost Kastellet
  • Bronzová socha malé mořské víly

Metro v Kodani

Páteřní síť  městské dopravy je tvořena metrem, autobusy, příměstskými vlaky (tzv. S-train) a loděmi.

Metro v Kodani není zas tolik rozvinuté, jako v ostatních evropských metropolích. Zato se, ale řadí mezi ty nejmodernější. Symbolem metra je tmavočervené M stojící nad podstavci. Příjemné pro cestující je, že kodaňské metro jezdí i v noci, a to celý týden.

Linky

Kodaňské metro obsahuje 2 linky (M1 a M2), které se barevně odlišují. Rozlišují se i linky, které jsou pouze okružní M3 a M4. Linka M1 je má zelenou barvu, která začíná stanicí ve stanici ve Vaniose a končí ve Vestarmageru. Linka M2 je barvy žluté a její cesta má počátek stejně jako linka M1, ale končí ve stanici Lufthavnen.

Plánek jednotlivých tras

Plánek kodaňského metra

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout 🙂

Cena jízdného

Cena se určuje dle zóny, kterou budete projíždět. Pokud se budete pohybovat v centru Kodani, budete využívat zóny jen dvě.

Druhy jízdenek

  • Jednorázová celodenní jízdenka 24 DKK – cca 90 Kč
  • Jízdenka na 10 jízd 140 DKK – cca 508 Kč

Lístky můžete zakoupit v různých automatech posázených po stanicích metra, ve stáncích nebo u řidiče autobusu.

Pro Vás, jako turisty se spíše vyplatí časově omezená jízdenka jménem City Pass.

Další dostupné druhy dopravy

Zvláštním názvem je pojmenován dopravní prostředek Ferry. Jedná se o vodní autobusy ve žluté barvě a můžete jimi projíždět po Kodaňském přístavu. Platí v nich jízdenka integrované městské dopravy, přesněji Copenhagen Card.

Jízdenku si zakupte raději jinde než u řidiče. Cena jízdenky u řidiče je vyšší než klasická cena jízdenky.

Jízdní kola

Jízdní kola se zde využívají opravdu hodně a tudíž by nebyl vůbec špatný nápad, kdybyste si ho vypůjčili a Kodaň si projeli s nohama v pedálech.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do kodaně?

Rozhodli jste se, že navštívíte Baku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v kodani

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Kodaň navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Kodaně dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 5 votes