6 Čvc

Metro v Hamburku – mapa, jízdné a další praktické informace

Hamburk je se svými necelými 2 miliony obyvatel 2. největším městem Německa. Je významné především pro svou polohu – při ústí Labe do Severního moře. Díky ní nabylo svého hospodářského významu, jakožto největší přístavní město země a s celkovým počtem 2428 mostů se také proslavilo jako město s největším počtem mostů na světě. Mimo jiné Hamburk skrývá celou řadu architektonických památek a jednu z největších německých univerzit. Pro svůj obchodní význam Hamburku často bývá přezdíváno “Brána do světa”. Pokud máte do Hamburku v nejbližší době namířeno, určitě oceníte tento článek, který je nabitý informacemi nejen o městské dopravě, ale také o zajímavých místech, které během své cesty můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Na turisticky nejoblíbenější místo Miniatur Wunderland si zarezervujte dvě až tři hodinky času. Návštěva modelové železnice je rozhodně zážitek, který si nemůžete nechat ujít. Ná tuto exibici navíc lze vzít i ty nejmenší, kteří si to užijí minimálně stejně jako vy.
 2. Před ruchem velkoměsta se schovejte v Park Planten un Blomen. Je to ideální prostředí k odpočinku, sportu nebo relaxaci.
 3. Rozhodně navštivte i další neobvyklé (ale velmi oblíbené) místo Dialog im Dunkeln, které vás vtáhne do světa nevidomých. Vyzkoušejte si, jaký je jejich běžný denní život. Pokud cestujete s dětmi, toto místo byste určitě neměli vynechat.

Základní informace o metru

Metro v Hamburku bylo veřejnosti poprvé představeno v roce 1912. V současné době operuje s celkovým počtem 4 linek, jejichž délka trasy je 104,7 km. Ta je rozložena do 91 stanic. Systém podzemní dopravy Hamburku denně přepraví více než půl milionu cestujících, ročně je to až 218 milionů. V tuto chvíli nejsou plánovány žádné rozsáhlejší rekonstrukce ani rozšířování linek.

Jízdné

Jízdné v Hamburgu je rozděleno do několika různých kategorií a výše ceny se liší v závislosti na věku cestujícího, ale také na cestovní zóně.

Obyčejné jízdné vás přijde na 3,30 EUR, denní lístek (od 9 hodin) na 6,40 EUR, obyčejný denní lístek na 7,70 EUR, skupinová jízdenka na 12 EUR, jízdné pro děti na 1, 20 EUR a studentské jízdné na 2,30 EUR.

Pokud se ve městě plánujete zdržet déle nebo zde dokonce nějakou dobu žít, můžete si pořídit i Hamburkskou kartu, která vás přijde na 10 EUR a využijete ji na veškerou městskou hromadnou dopravu a některé vstupy do muzeí a jiné turistické atrakce.

Jízdné si zakoupíte na kterékoli stanici metra v automatu anebo za přepážkou.

Mapa metra ke stažení

Metro v Hamburku

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

U1

 1. Ahrensburg Ost
 2. Ahrensburg West
 3. Alsterdorf
 4. Alter Teichweg
 5. Berne
 6. Buchenkamp
 7. Buckhorn
 8. Farmsen
 9. Fuhlsbüttel
 10. Fuhlsbüttel Nord
 11. Garstedt
 12. Großhansdorf
 13. Hallerstraße
 14. Hoheluftbrücke
 15. Hoisbüttel
 16. Hudtwalckerstraße
 17. Jungfernstieg
 18. Kellinghusenstraße
 19. Kiekut
 20. Kiwittsmoor
 21. Klein Borstel
 22. Klosterstern
 23. Langenhorn Markt
 24. Langenhorn Nord
 25. Lattenkamp
 26. Lohmühlenstraße
 27. Lübecker Straße
 28. Meiendorfer Weg
 29. Meßberg
 30. Norderstedt Mitte
 31. Ochsenzoll
 32. Ohlsdorf
 33. Ohlstedt
 34. Richtweg
 35. Ritterstraße
 36. Schmalenbeck
 37. Sengelmannstraße
 38. Steinstraße
 39. Stephansplatz
 40. Straßburger Straße
 41. Trabrennbahn
 42. Volksdorf
 43. Wandsbek Gartenstadt
 44. Wandsbek Markt
 45. Wandsbeker Chaussee
 46. Wartenau

U2

 1. Berliner Tor
 2. Billstedt
 3. Burgstraße
 4. Christuskirche
 5. Emilienstraße
 6. Gänsemarkt
 7. Hagenbecks Tierpark
 8. Hagendeel
 9. Hammer Kirche
 10. Hauptbahnhof Nord
 11. Joachim-Mähl-Straße
 12. Legienstraße
 13. Lutterothstraße
 14. Merkenstraße
 15. Messehallen
 16. Mümmelmannsberg
 17. Niendorf Markt
 18. Niendorf Nord
 19. Osterstraße
 20. Rauhes Haus
 21. Schippelsweg
 22. Steinfurther Allee

U3

 1. Barmbek
 2. Baumwall
 3. Borgweg
 4. Dehnhaide
 5. Eppendorfer Baum
 6. Feldstraße
 7. Habichtstraße
 8. Hamburger Straße
 9. Horner Rennbahn
 10. Landungsbrücken
 11. Mundsburg
 12. Mönckebergstraße
 13. Rathaus
 14. Rödingsmarkt
 15. Saarlandstraße
 16. Schlump
 17. Sierichstraße
 18. St. Pauli
 19. Sternschanze
 20. Uhlandstraße

 

 

 

U4

 1. Überseequartier
 2. HafenCity Universität

Jízdní řády

Všechny 4 linky metra fungují každý den – od pondělí až do neděle. Jejich provoz začíná krátce po 4 hodině ranní a končí kolem půlnoci (nebo v případě linky U1 do 1 hodiny ranní). V závislosti na konkrétním dni, čase a vytíženosti linky si na metro počkáte od 3 do 10 minut. Konkrétní podobu jízdních řádů si bez problémů zjistíte přímo na místě.

Autobusová doprava

Snadno se po městě můžete přepravovat také autobusovou dopravou nebo tramvajemi. Jízda autobusem je ale časově náročnější a můžete se na přecpaných slnicích zdržet. Některé autobusové linky skvěle navazují na metro a dopravu tedy můžete také kombinovat. Na přepravu autobusem využijete stejný typ karty jako na metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Hamburgu dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Hamburg? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Hamburgu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Hamburg navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Četli jste již článek o Metru v Berlině? Ne? Je nabytý zajímavý informacemi – doporučujeme k přečtení!

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Hamburgu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

5 (100%) 3 votes