21 Bře

Metro v Mnichově – mapa, jízdné a doprava

Máte možnost se podívat do Mnichova? Neváhejte a vemte to! My Vám v dnešním článku pomůžeme s tím, jak po Mnichově cestovat. Předvším se budeme bavit o metru a další jiné dopravě. Nebude chybět ani informace o cenách.

Zajímavosti Mnichova

Nejdůležitější věcí, kterou je potřeba znát, je to, že Mnichov je hlavní město Bavorska. Patří také mezi tři největší města v Německu. Jedná se o velmi významnou dopravní, průmyslovou i kulturní aglomeraci, která je plná vysokých škol a kostelů. Žije zde až 1,4 milionu obyvatel a město leží v podhůří Alp. Dále…

 • Během druhé světové války byl Mnichov podobně jako většina německých měst značně poničen, po válce však nastala přestavba města podle starých plánů
 • Rozkládá se ploše 310 kilometrů čtverečních
 • Protéká jím řeka Isar
 • Pokud máte rádi zeleň a zpěv ptáků a klid na rozjímání, potěší vás největší evropský park Englischer Garten
 • BMW muzeum mapuje více než 90 let historie německé automobilky
 • Zajímavou galerií k prohlídce je nepochybně jedna z nejstarších a nejvýznamnějších uměleckých galerií světa z roku 1836 – Alte Pinakothek.

Metro a jízdné v Mnichově

S dopravou je toto město orpavdu na vysoké úrovni. Pojďme se tedy podívat na metro. Metro nazývají jako U-Bahn, což je vlastně částečně podzemní dráha a spojuje velmi významné městské čtvrti s centrem města.

V provozu je v dnešní době až 7 linek

 • U1 – zelená
 • U2 – červená
 • U3 – oranžová
 • U4 – tyrkysová
 • U5 – hnědá
 • U6 – modrá
 • U7červenozelená

Obsluhují až 100 stanic a metro zde jezdí v průměru až 80 km/h. Co se týče provozu metra, tak během noci bývá provoz přerušen, hlavně o víkendech. Vklouzneme-li také trošku do historie. Metro v Mnichově bylo prvně otevřeno až v roce 1971.

Mapa metra – plánek ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout :)

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout 🙂

 

Kolik ale zaplatíte za jízdenku?

Kupříkladu taková jednorázová jízdenka na krátkou vzdálenost Vás přijde na 1,30 EUR a jízdenka celodenní až na 7,80 EUR. Jízdenky zakoupíte v automatech v různých stanicích a zastávkách. Automaty se nachází rovnou v tramvajích nebo v autobusech.

 • Jednorázová na krátkou vzdálenost – 1,30€
 • Jednorázová – 3h v jedné zóně 2,60€
 • Jednorázová –  4h ve dvou zónách 5,20 €
 • Celodenní 5,80€ / 7,80 € (1/2 zóny)
 • Celodenní skupinová (5 osob) 10,60 / 13,60 € (1/2 zóny)
 • Třídenní (1 zóna, 14,30€ jedna osoba, 24,60 € pět osob)

Další druhy dopravy

Rozhodně zde neexistuje jen metro, ale i například i městská rychlodráha se jménem S-Bahn. Je v něm vedena velká část linek. Tyto linky pokračují do dalších sousedních měst a soupravy těchto vlaků jsou nízkopodlažní a mají mnoho dveří. Především jsou velmi spolehlivým prostředkem pro cestování.

Autobusy a tramvaje

Dalším dopravním prostředkem jsou autobusy a tramvaje. Ty nejdůležitější linky jsou pojemnovány jako MetroBus. Z Mnichova do Prahy či naopak Vás to může stát až 40 EUR.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do mnichova?

Rozhodli jste se, že navštívíte Baku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v mnichově

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Mnichov navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Mnichova dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Navštívili jste již hlavní město Německa – Berlín? Pokud ne přečtěte si náš článek: Metro v Berlíně

Doufáme, že se Vám dnešní článek líbil a v případě jakýchkoliv dotazů neváhejte a obraťte se na nás :). Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem

5 (100%) 1 vote

One thought on “Metro v Mnichově – mapa, jízdné a doprava

 1. Dobry den.Chcela by som sa spytat na celedenny listok:Celodenní skupinová (5 osob) 10,60 / 13,60 € (1/2 zóny)
  Zaujima ma co znamena pri celodennom listku 13,60€ (1/2 zóny) Budeme v Mnichove dvaja a chceme si kupit listok celodenny pre skupinu.Alebo je postacujuce kupit celodenny listok kazda osoba zvlast za 5,80 Eur?Co opat znamena 7,80 € (1/2 zóny)-pre jednu osobu celeenny listok
  Dakujem za informacie,.

Comments are closed.