1 Úno

Metro (Stadtbahn) v Dortmundu – mapa, jízdné, doprava

Stadtbahn je široko používaným veřejným dopravním systémem v Dortmundu. Síť tvoří pět tras, které spojují centrum města s okolními oblastmi a nabízejí služby cestujícím v pracovních dnech i víkendech. Vlaky Stadtbahn jezdí po moderní trati s automatickým řízením a nabízejí pohodlnou a rychlou cestu. Systém je široce používaný pro cesty do zaměstnání, do školy a pro volný čas. Kromě toho jsou na některých trasách k dispozici i tramvaje a autobusy, které slouží jako doplňkové služby. Jedná se o efektivní a spolehlivý způsob přepravy pro obyvatele města a jeho okolí.

Obsah článku

Metro (Stadtbahn) v Dortmundu má 5 linek

Stadtbahn je široce používaným veřejným dopravním systémem, který spojuje centrum města s okolními částmi a nabízí služby cestujícím po celý den. Síť tvoří pět hlavních tras, které jsou popsány níže.

 1. Linka U41 spojuje centrum města s městskou částí Hörde a nabízí výhled na Ruhr a na historický průmyslový region.
 2. Linka U42 vede z centra města přes městskou část Huckarde do města Recklinghausen.
 3. Linka U45 trasa vede z centra města do městské části Wickede a nabízí výhled na krásnou přírodu a zelené pláně.
 4. Linka U47 vede z centra města do městské části Witten a nabízí návštěvníkům možnost vidět místní památky a historické budovy.
 5. Linka U49 vede z centra města do městské části Selm a nabízí cestujícím možnost vidět krásnou přírodu a kulturní památky.

Vlaky Stadtbahn jezdí po moderní trati s automatickým řízením a nabízejí pohodlnou a rychlou cestu. Na některých trasách jsou k dispozici i tramvaje a autobusy, které slouží jako doplňkové služby.  Všechny linky Stadtbahn v Dortmundu jsou vybaveny moderními vlaky s pohodlnými sedadly a klimatizací, které poskytují cestujícím příjemný zážitek z cestování. Navíc systém poskytuje cestujícím řadu služeb, jako jsou bezplatné Wi-Fi připojení, informační tabule

Mapa metra v Dortmundu – Detailní plánek pro rok 2023

Mapa metra v Dortmundu

Stáhněte si kompletní aktuální mapy MHD v Dortmundu do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Nejdůležitější stanice metra v Dortmundu

 1. Hauptbahnhof (hlavní nádraží) lze považovat za nejdůležitější, protože se zde přestupuje na vlaky a autobusy. Je to také důležité přestupní místo pro cestující, kteří přicházejí do Dortmundu vlakem.
 2. Stadtgarten najdete poblíž stejnojmenného parku a je tam také několik restaurací a kaváren.
 3. Fredenbaum najdete v blízkosti Fredenbaumparku a je výhodná pro návštěvníky, kteří chtějí navštívit muzea a galerie.
 4. Reinoldikirche najdete v blízkosti kostela Reinoldi a je výhodná pro návštěvníky, kteří chtějí navštívit historickou část města.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Dortmundu

Ceny jízdenek na městskou hromadnou dopravu v Dortmundu se mohou lišit v závislosti na typu jízdenky a délce platnosti. Ty nejběžnější typy jízdenek zahrnují:

 1. Jednorázová jízdenka: Cenově se pohybuje kolem 2-3 € a platí pouze pro jednu cestu na libovolné trase.
 2. Denní jízdenka: Tyto jízdenky stojí kolem 8-10 € a platí po celý den na všech linkách v rámci města.
 3. Předplacené jízdenky: Tyto jízdenky vás mohou stát kolem 40-50 € a platí po dobu několika týdnů. Tyto jízdenky jsou vhodné pro návštěvníky, kteří budou v Dortmundu delší dobu.

Nejlepší jízdenkou pro turisty v Dortmundu je denní jízdenka, protože umožňuje neomezený počet cest po městě po dobu jednoho dne za přijatelnou cenu. Navíc turisté mohou využívat všechny linky v rámci města bez nutnosti kupovat novou jízdenku při každé změně trasy.

Jak se dostat z letiště v Dortmundu do centra města?

Cestující mohou jednoduše dorazit do centra Dortmundu vlakem ze stanice na letišti. Stanice na letišti se nazývá „Flughafen„. Je tam přímý vlak do hlavního nádraží v Dortmundu (Hauptbahnhof), které se nachází v samotném centru města. Jízdenka na tento vlak stojí kolem 4 € a cesta trvá přibližně 15-20 minut.

Alternativně lze využít autobusové spojení z letiště do centra města. Autobusová linka 440 jezdí z letiště přímo do centra města a stanice Hauptbahnhof. Jízdenka na tento autobus stojí kolem 2-3 € a cesta trvá přibližně 30 minut.

Pokud jste více pohodlní, tak taxi služby jsou také k dispozici na letišti. Ceny se liší podle cíle vaší cesty a můžete je objednat přímo na letišti nebo pomocí aplikace na vašem mobilním telefonu – např. skrz Bolta.

Ubytování v Dortmundu

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

TOP 5 turistických atrakcí, které stojí za to navštívit v Dortmundu
 1. Florianův kostel impozantní gotická budova z 15. století je jednou z nejvýznamnějších památek v Dortmundu. Kostel je známý svými krásnými vitrážemi a řadou historických detailů.
 2. Westfalické muzeum umění v centru města je domovem širokého spektra výstav a sbírek, včetně starého umění, moderního umění a umění z období mezi tím.
 3. Městské muzeum Dortmund nabízí poutavou a detailní historii města Dortmund a jeho okolí, včetně výstav o městské architektuře, životním stylu a průmyslu.
 4. Botanická zahrada Rombergpark nabízí široký výběr rostlin a květin, včetně exotických druhů a krásných květinových záhonů.
 5. Phoenix See tvoří je skvělé místo pro procházky, jízdu na kole, bruslení nebo plavání.
Jak se nejrychleji dostat z Prahy do Dortmundu

Letecká doprava je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat z ČR do Dortmundu. Další možností je auto! Trasa z Čech do Dortmundu vede přes Německo po dálnici a zabere zhruba 6-7 hodin jízdy. Poslední možností je vlak a cesta zabere zhruba 8-10h.

Závěr našeho průvodce do DRAFT

Ať už se rozhodnete Dortmund navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Dortmundu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Dortmundu to je do Berlína opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této německé metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro v Berlíně

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.