1 Dub

Metro ve Frankfurtu – Mapa, jízdné doprava

Vítáme Vás u dnešního článku s tématem o městě, které je finančním srdcem Evropy. Takto se jinak nazývá Frankfurt na Mohanem. Jestliže se někomu z Vás poštěstí nebo se rozhodne jet do tohoto města, pokusíme se Vám pomoci právě ve formě informací ohledně dopravy. Nejdříve Vás ale s tímto městem seznámíme blíže.

Metro ve Frankfurtu nad Mohanem – Základní informace

Frankfurt, známý také pod názvem Frankfurt nad Mohanem, je město ležící na jihu Spolkové republiky Německo. Je to nejlidnatější město ve státě Hesensko a má něco málo přes 700 000 obyvatel. Je to páté nejlidnatější město v Německu po Berlíně, Hamburku, Mnichově a Kolíně. Důležitost tohoto města spočívá v tom, že představuje finanční čtvrť v Evropě. Ve Frankfurtu je centrála ECB (Evropské centrální banky) a nachází se zde nejdůležitější burzovní trh v zemi.

Poukaz na 35$ (750 Kč) na první ubytování ZDARMA

Metro ve Frankfurtu vede přes město Frankfurt nad Mohanem (40,92 km). V německém označení se nazývá U-Bahn. Systém metra, který byl slavnostně otevřen v roce 1968 a běží pouze na jedné lince, byl neustále rozšiřován, takže v současnosti má devět linek obsluhujících 86 stanic. Všechny linky, až na nejnovější U9, procházejí městským centrem.

Počet cestujících denně je velmi vysoký cca 321 000. V roce 2012 prošlo frankfurtským U-Bahn 117,3 milionu cestujících. Během celé své historie bylo metro pětkrát renovováno. Poslední renovace proběhla v roce 2008 u společnosti Bombardier.

Metro Frankfurt – Mapa metra

Plánek metra ve Frankfurtu

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout 🙂

Abyte se lépe zorientovali v linkách metra, připravili jsme si pro Vás krátké povídání. Co se týče právě linek, jsou uspořádany do 3 svazků. Každý svazek tvoří několik linek, které mají své číslo.

Svazek 1 (modrá barva) obsahuje linky

 • U1
 • U2
 • U3
 • U8
 • U9

Společný úsek: Südbahnhof – Heddernheim. Později se linky rozebíhají se do stanic Bad Homburg, Oberursel-Hohemark, Riedberg, Nieder-Eschbach a Ginheim.

Svazek 2 (fialová barva) obsahuje linky

 • U4
 • U5

Rozebíhají se do stanice Bockenheimer Warte.

Svazek 3 (oranžová barva) obsahující linky

 • U6
 • U7

Rozebíhají se do stanice Heerstrase/Hausen.

Jízdné

Co se týče cen jízdenek, i ve frankfurtském metru mají několik druhů. Kupříkladu taková jednorázová. S tou můžete jet kamkoliv, přestupovat ale nesmíte jezdit nazpět a absolvovat okružní jízdy. Tato jízdenka stojí 2,60 EUR. Jako další je jízdenka denní, která Vás vyjde na 6,40 EUR a celodenní, které jsou spíše výhodnější pro větší skupinu lidí.

Jízdní karta ve Frankfurtu nad Mohanem

Doprava na letiště

U Frankfurtu nad Mohanem se nachází největší německé letiště, které je zároveň jedním z nejdůležitějších letišť na světě. Z centra města se na letiště dostanete S-Bahnem – linkami S8 nebo S9 z frankfurtského hlavního nádraží.

Zajímavosti

 • Jedná se o integrovaný systém, který zahrnuje příměstské vlaky S-Bahn a příměstské vlaky.
 • Konstrukce vyvolala veřejnou debatu, která podněcovala výměnu bývalých tramvají, které byly modernizovány později, v 90. letech.
 • Více než polovina systému pracuje v podzemí, i když existují části, které jsou umístěny na povrchu.
 • Všechny linky, s výjimkou naposledy otevřené U9, procházejí centrem města.
Další způsoby dopravy po městě

Projíždět Frankfurt je možné i jinými prostředky než metrem, samozřejmě. Počkat si můžete i na trolejbus nebo tramvaje. Zajímavé je, že jízdenky, které si zakoupíte, platí na jakémkoli druhu dopravy, který si vyberete. Nejrychlejší dopravu tu však zajišťuje S-Bahn, příměstská železnice.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do frankfurtu?

Rozhodli jste se, že navštívíte Frankfurt? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

ADD PELIKAN

Rezervujte si ubytování ve frankfurtu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Frankfurt navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Frankfurtu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem