4 Úno

Metro v Antverpách – mapa, jízdné, doprava

Metro v Antverpách je veřejný dopravní systém v belgickém městě Antverpy, který se skládá ze 4 linek a obsluhuje 26 stanic. Linky jsou červená, modrá, zelená a žlutá a jsou spojeny s vlakovými a autobusovými trasami v okolí. Metro bylo otevřeno v roce 2007 a od té doby se stalo důležitým dopravním prostředkem pro cestující v centru města. Jízdenky lze zakoupit v automatech nebo v informačních centrech a cestující mohou využívat i různé slevové karty pro pravidelné cestující. Metro operuje ve všední dny od 5:00 do půlnoci a v víkendových dnech od 6:00 do půlnoci.

Obsah článku

Metro v Antverpách má 4 linky a 51 stanic

Antverpské metro má celkem čtyři linky, které jsou označeny barvami a jsou spojeny s dalšími dopravními prostředky v městě. Tyto linky jsou:

 1. Červená linka prochází přes centrum města a je nejdéle sloužící linkou metra v Antverpách. Je to také nejrušnější linka, která spojuje centrum města s nákupními oblastmi, parky a dalšími turistickými atrakcemi.
 2. Modrá linka vede na jih od centra města a pokračuje přes mnoho rezidenčních oblastí a parků. Linka má také několik zastávek u sportovních a kulturních center.
 3. Zelená linka vede na západ od centra města přes několik předměstí a parků. Tato linka je obzvláště populární mezi cestujícími, kteří jedou do ZOO nebo do jednoho z mnoha nákupních center v okolí.
 4. Žlutá linka vede na východ od centra města přes mnoho rezidenčních oblastí a parků. Spojuje centrum města s letištěm a dalšími turistickými atrakcemi.

Všechny linky metra v Antverpách jsou plně automatizované a cestující mohou využívat širokou škálu služeb, včetně Wi-Fi, informačních kiosků a bezbariérových přístupů. Jízdenky lze zakoupit přes automaty nebo v informačních centrech a cestující mohou také využívat různé slevové karty pro pravidelné cestující.

Mapa metra v Antverpách – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy MHD v Antverpách si můžete do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Nejdůležitější stanice metra v Antverpách

 1. Central Station je jednou z nejdůležitějších stanic metra v Antverpách. Je to přestupní stanice pro vlaky, autobusy a metropolitní linky a slouží jako hlavní dopravní uzel města.
 2. Meir stanice se nachází v centru města a je velmi oblíbená mezi návštěvníky, protože se nachází v těsné blízkosti náměstí Meir a několika dalších obchodních a nákupních center.
 3. Berchem je jednou z nejvýznamnějších přestupních stanic metra v Antwerpách. Cestující mohou přestoupit na žlutou linku a dostat se do jižní části města.
 4. Berendrecht slouží jako přestupní bod mezi žlutou a červenou linkou a umožňuje cestujícím přestoupit na jiné metropolitní linky.
 5. Deurne je důležitou stanicí pro cestující východní části města. Tato stanice je významná pro své blízkosti k několika nákupním centrum a komerčním oblastem

Jaké jsou další systémy metra kousek od Antverp?

V blízkosti Antverp se nacházejí další metra v Německu, Belgii a Nizozemsku, zejména ve městech jako Frankfurt, Bonn, Brusel a Amsterdam.  Tyto města jsou relativně blízko Antverp a nabízejí možnost navštívit některá z největších měst v Evropě s dobře rozvinutým systémem metra.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Antverpách

Ceny jízdenek na městskou hromadnou dopravu v Antverpách se mohou lišit v závislosti na typu jízdenky, délce pobytu a trasy, po které cestujete. Tyto ceny se mohou časem měnit, takže doporučujeme kontrolovat aktuální ceny na oficiálních stránkách společnosti provozující městskou hromadnou dopravu v Antverpách.

Jednorázové jízdenky jsou nejběžnější formou jízdenek a cena se pohybuje kolem 2,50 € za jednu jízdu. Tyto jízdenky lze zakoupit na automatech v nástupištích nebo u řidiče při nástupu do vozu.

Pro turisty nebo lidi, kteří v Antverpách stráví delší dobu, jsou k dispozici i předplatné jízdenky, jako například denní jízdenka nebo týdenní jízdenka. Tyto jízdenky vám umožňují cestovat bez omezení po městě za nižší celkovou cenu. Denní jízdenka stojí kolem 7 €, zatímco týdenní jízdenka může stát kolem 20 €.

Měsíční předplatné jízdenky jsou ideální pro lidi, kteří v Antverpách žijí nebo často cestují. Tyto jízdenky stojí kolem 60 € za měsíc a umožňují volný pohyb po městě po dobu celého měsíce.

V závislosti na trase, po které cestujete, mohou být i jiné typy jízdenek, jako například jízdenky pro speciální trasy nebo jízdenky pro děti. Tyto jízdenky mohou mít jiné ceny, takže doporučujeme kontrolovat aktuální ceny na oficiálních stránkách společnosti provozující městskou hromadnou dopravu v Antverpách.

Jak se dostat z letiště v Antverpách do centra města?

Veřejnou dopravou lze z letiště v Antverpách do centra Antverp dostat pomocí linky tramvaje número 12. Linka jezdí přímo z letiště do centra Antverp a cesta trvá asi 20 minut. Je možné také použít autobusovou linku número 21 a zastavit na zastávce „Berchem Station“, odkud se dá přestoupit na metro a dojet až do centra města. Cesta autobusem trvá asi 30 minut.

Je třeba si koupit jízdenku předem, a to buď na automatu na letišti, nebo předem přes aplikaci. Cena jízdenky se může lišit podle typu jízdenky a délky jízdy, ale průměrná cena se pohybuje kolem 3 až 5 eur.

Je třeba také mít na paměti, že veřejná doprava v Antverpách funguje pouze od brzkých ranních hodin do pozdního večera, takže pokud přiletíte pozdě v noci, může být potřeba využít taxi nebo jiný druh přepravy. Ceny se liší podle cíle vaší cesty a můžete je objednat přímo na letišti nebo pomocí aplikace na vašem mobilním telefonu – např. skrz Bolta.

Rezervujte si ubytování v Antverpách

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

TOP 5 turistických atrakcí, které stojí za to navštívit v Antverpách

 1. Katedrála svatého Petra je monumentální gotická stavba – jednou z nejvýznamnějších památek v Antverpách a její výška dosahuje až 123 metrů.
 2. Rubensovo muzeum je věnováno slavnému malíři Peteru Paulovi Rubensovi a nabízí širokou škálu jeho děl, včetně slavných obrazů jako „Královna Isabeau de Bavière“ a „Zlatá spirála“.
 3. Hlavní náměstí Grote Markt je srdcem Antverp a nabízí úchvatný výhled na městské budovy a stavby, včetně radnice a katedrály svatého Petra.
 4. Muzeum moderního umění se specializuje na moderní a současné umění a nabízí širokou škálu výstav, včetně děl Pablo Picassa, Pieta Mondriana a dalších.
 5. Park Zoo Antwerpen je domovem řady exotických zvířat, jako jsou sloni, tygři, orangutani a mnoho dalších. Park nabízí také širokou škálu atrakcí pro děti, jako jsou dětské hřiště, interaktivní expozice a mnoho dalšího.
Závěr našeho průvodce do Antwerp

Ať už se rozhodnete Antverpy navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Antverp dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Antverp to je do Bruselu opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této belgické metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro v Bruselu.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.