26 Kvě

Metro v Antverpách – mapa, jízdné, doprava

Metro v Antverpách je veřejný dopravní systém v belgickém městě Antverpy, který se skládá ze 4 linek a obsluhuje 26 stanic. Linky jsou červená, modrá, zelená a žlutá a jsou spojeny s vlakovými a autobusovými trasami v okolí. Metro bylo otevřeno v roce 2007 a od té doby se stalo důležitým dopravním prostředkem pro cestující v centru města. Jízdenky lze zakoupit v automatech nebo v informačních centrech a cestující mohou využívat i různé slevové karty pro pravidelné cestující. Metro operuje ve všední dny od 5:00 do půlnoci a v víkendových dnech od 6:00 do půlnoci.

Metro v Antverpách má 4 linky a 51 stanic

Antverpské metro má celkem čtyři linky, které jsou označeny barvami a jsou spojeny s dalšími dopravními prostředky v městě.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Antverpách od 1400 Kč na noc

 1. Červená linka prochází přes centrum města a je nejdéle sloužící linkou metra v Antverpách. Je to také nejrušnější linka, která spojuje centrum města s nákupními oblastmi, parky a dalšími turistickými atrakcemi.
 2. Modrá linka vede na jih od centra města a pokračuje přes mnoho rezidenčních oblastí a parků. Linka má také několik zastávek u sportovních a kulturních center.
 3. Zelená linka vede na západ od centra města přes několik předměstí a parků. Tato linka je obzvláště populární mezi cestujícími, kteří jedou do ZOO nebo do jednoho z mnoha nákupních center v okolí.
 4. Žlutá linka vede na východ od centra města přes mnoho rezidenčních oblastí a parků. Spojuje centrum města s letištěm a dalšími turistickými atrakcemi.

Všechny linky metra v Antverpách jsou plně automatizované a cestující mohou využívat širokou škálu služeb, včetně Wi-Fi, informačních kiosků a bezbariérových přístupů. Jízdenky lze zakoupit přes automaty nebo v informačních centrech a cestující mohou také využívat různé slevové karty pro pravidelné cestující.

Mapa metra v Antverpách – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy MHD v Antverpách si můžete do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Nejdůležitější stanice metra v Antverpách

 1. Central Station je jednou z nejdůležitějších stanic metra v Antverpách. Je to přestupní stanice pro vlaky, autobusy a metropolitní linky a slouží jako hlavní dopravní uzel města.
 2. Meir stanice se nachází v centru města a je velmi oblíbená mezi návštěvníky, protože se nachází v těsné blízkosti náměstí Meir a několika dalších obchodních a nákupních center.
 3. Berchem je jednou z nejvýznamnějších přestupních stanic metra v Antwerpách. Cestující mohou přestoupit na žlutou linku a dostat se do jižní části města.
 4. Berendrecht slouží jako přestupní bod mezi žlutou a červenou linkou a umožňuje cestujícím přestoupit na jiné metropolitní linky.
 5. Deurne je důležitou stanicí pro cestující východní části města. Tato stanice je významná pro své blízkosti k několika nákupním centrum a komerčním oblastem

Kde se ubytovat v Antverpách 

Na Antverpy vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Antverpy již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování:

Pokud Vás námi doporučené ubytování neoslovilo, tak jsme si ještě pro Vás připravili následující seznam:

Jaké jsou další systémy metra kousek od Antverp?

V blízkosti Antverp se nacházejí další metra v Německu, Belgii a Nizozemsku, zejména ve městech jako Frankfurt, Bonn, Brusel a Amsterdam.  Tyto města jsou relativně blízko Antverp a nabízejí možnost navštívit některá z největších měst v Evropě s dobře rozvinutým systémem metra.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Antverpách

Ceny jízdenek na městskou hromadnou dopravu v Antverpách se mohou lišit v závislosti na typu jízdenky, délce pobytu a trasy, po které cestujete. Tyto ceny se mohou časem měnit, takže doporučujeme kontrolovat aktuální ceny na oficiálních stránkách společnosti provozující městskou hromadnou dopravu v Antverpách.

Jednorázové jízdenky jsou nejběžnější formou jízdenek a cena se pohybuje kolem 2,50 € za jednu jízdu. Tyto jízdenky lze zakoupit na automatech v nástupištích nebo u řidiče při nástupu do vozu.

Pro turisty nebo lidi, kteří v Antverpách stráví delší dobu, jsou k dispozici i předplatné jízdenky, jako například denní jízdenka nebo týdenní jízdenka. Tyto jízdenky vám umožňují cestovat bez omezení po městě za nižší celkovou cenu. Denní jízdenka stojí kolem 7 €, zatímco týdenní jízdenka může stát kolem 20 €.

Měsíční předplatné jízdenky jsou ideální pro lidi, kteří v Antverpách žijí nebo často cestují. Tyto jízdenky stojí kolem 60 € za měsíc a umožňují volný pohyb po městě po dobu celého měsíce.

V závislosti na trase, po které cestujete, mohou být i jiné typy jízdenek, jako například jízdenky pro speciální trasy nebo jízdenky pro děti. Tyto jízdenky mohou mít jiné ceny, takže doporučujeme kontrolovat aktuální ceny na oficiálních stránkách společnosti provozující městskou hromadnou dopravu v Antverpách.

Jak se dostat z letiště v Antverpách do centra města?

Veřejnou dopravou lze z letiště v Antverpách do centra Antverp dostat pomocí linky tramvaje número 12. Linka jezdí přímo z letiště do centra Antverp a cesta trvá asi 20 minut. Je možné také použít autobusovou linku número 21 a zastavit na zastávce „Berchem Station“, odkud se dá přestoupit na metro a dojet až do centra města. Cesta autobusem trvá asi 30 minut.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Antverpách od 1400 Kč na noc

Je třeba si koupit jízdenku předem, a to buď na automatu na letišti, nebo předem přes aplikaci. Cena jízdenky se může lišit podle typu jízdenky a délky jízdy, ale průměrná cena se pohybuje kolem 3 až 5 eur.

Je třeba také mít na paměti, že veřejná doprava v Antverpách funguje pouze od brzkých ranních hodin do pozdního večera, takže pokud přiletíte pozdě v noci, může být potřeba využít taxi nebo jiný druh přepravy. Ceny se liší podle cíle vaší cesty a můžete je objednat přímo na letišti nebo pomocí aplikace na vašem mobilním telefonu – např. skrz Bolta.

Jak strávit prodloužený víkend v Antverpách

První den v Antverpách

 • Začněte svůj den v Antverpách návštěvou Katedrály Panny Marie, která je jednou z největších gotických katedrál v Evropě. Obdivujte její nádhernou architekturu a výhledy z vyhlídkové věže.
 • Prozkoumejte historické centrum Antverp, především Grote Markt (Velké náměstí). Toto náměstí je obklopené krásnými historickými budovami a je ideálním místem pro procházku a ochutnávku místních dobrot v kavárnách.
 • Navštivte Královské muzeum výtvarných umění Antverpy (Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen). Toto muzeum hostí rozsáhlou sbírku flámského umění, včetně děl slavných mistrů jako je Rubens a van Dyck.
 • Na večeři si vychutnejte belgickou kuchyni v restauraci De Bomma. Tato restaurace je známá svými tradičními pokrmy, jako jsou moules-frites (mušle s hranolkami) a belgické wafle.
 • Po večeři se vydejte na procházku po promenádě Scheldekaaien a obdivujte krásný výhled na řeku Scheldt. Můžete si také zajít na drink do jednoho z mnoha stylových barů v okolí.

Druhý den v Antverpách

 • Navštivte Rubensov dům (Rubenshuis), bývalé sídlo slavného flámského malíře Petera Paula Rubense. Prozkoumejte jeho uměleckou sbírku a zahradu.
 • Pokračujte na Městskou radnici (Stadhuis), která je překrásnou gotickou budovou z 16. století. Prohlédněte si její nádherně zdobené místnosti a historické umělecké díla.
 • Prozkoumejte Diamantovou čtvrť Antverpy, která je známá jako světové centrum diamantového obchodu. Navštivte Diamantové muzeum (Diamantmuseum) a dozvězte se více o historii a výrobě diamantů.
 •  Vydejte se na procházku po malebném přístavu Antverpy (Antwerpen Haven). Obdivujte moderní architekturu, lodě a atmosféru přístavu. Můžete si také zajít na večeři do jedné z restaurací přístavní oblasti, jako je Napapijri Restaurant & Bar, který nabízí vynikající mořské plody.
 • Po večeři si dopřejte trochu zábavy v The Joker’s House, který je interaktivním únikovým pokojem. Spolupracujte s přáteli a pokuste se vyřešit hádanky a úkoly, abyste unikli z místnosti. Bude to vzrušující a zábavný způsob, jak strávit večer.

Poslední den v Antverpách

 • Navštivte Muzeum moderního umění v Antverpách (M HKA), které je domovem rozsáhlé sbírky současného umění. Objevte díla moderních umělců z Belgie i zahraničí a ponořte se do světa moderního umění.
 • Procházejte se po nákupní ulici Meir, která je nejznámější a nejrušnější obchodní třídou v Antverpách. Objevte širokou škálu obchodů, butiků a nákupních center a nakupte si módu, kosmetiku nebo suvenýry.
 • Vydejte se na prohlídku Antverpského přístavu lodí. Existují různé vyhlídkové plavby, které vás provedou přístavní oblastí a ukážou vám obrovské lodě a logistiku přístavu.
 • Proveďte si poslední večer ve stylu a vychutnejte si skvělou večeři v restauraci The Jane. Tato restaurace se nachází v bývalém kostele a nabízí vynikající kulinářský zážitek. Doporučuje se rezervace předem.
 • Po večeři se vydejte na noční procházku po nábřeží Schelde a obdivujte noční osvětlení města. Pokud máte zájem o noční život, můžete navštívit některý z klubů nebo barů v oblasti Zuid, která je známá svou bohatou nabídkou zábavy.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Antverpách od 1400 Kč na noc

Závěr našeho průvodce do Antwerp

Ať už se rozhodnete Antverpy navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Antverp dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Antverp to je do Bruselu opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této belgické metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro v Bruselu.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.

Nejčastější otázky a odpovědi ohledně veřejné dopravy v Antverpách?

 • Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Antverpách?
  • Antverpy nabízejí širokou síť veřejné dopravy, včetně tramvají, autobusů, vlaků a metra.
 • Jak mohu zakoupit jízdenku na veřejnou dopravu?
  • Jízdenky na veřejnou dopravu v Antverpách lze zakoupit na automatizovaných přístrojích umístěných na zastávkách nebo ve stanicích. Také je možné zakoupit jízdenky u řidiče (platí se příplatek) nebo prostřednictvím mobilní aplikace.
 • Jaká je platnost jízdenky a jaký typ jízdenky bych měl zakoupit?
  • Platnost jízdenky závisí na jejím typu. Obvykle se prodávají jednorázové jízdenky, které platí na určitou dobu (např. 1 hodina) od okamžiku validace. Pro delší pobyty je možné zakoupit vícedenní jízdenky nebo předplatní karty.
 • Jaké jsou nejdůležitější linky tramvají a autobusů v Antverpách?
  • Linka tramvaje číslo 1 a 8 jsou populární, protože procházejí centrem města a spojují různé důležité oblasti. Autobusová linka 17 vás zavede do Diamantové čtvrti a na vlakové nádraží Antwerpen-Centraal.
 • Jak často je veřejná doprava v provozu?
  • Veřejná doprava v Antverpách je obecně spolehlivá a je v provozu přes den i večer. Frekvence spojů se může lišit v závislosti na denní době a dni v týdnu.
 • Kde mohu najít aktuální jízdní řády a informace o veřejné dopravě v Antverpách?
  • Aktuální jízdní řády a informace o veřejné dopravě v Antverpách jsou k dispozici na webových stránkách De Lijn (pro tramvaje a autobusy) a NMBS/SNCB (pro vlaky). Kromě toho jsou často umístěny jízdní řády na zastávkách a ve stanicích.