5 Úno

Metro v Bonnu – mapa, jízdné, doprava

Bonn má dobře rozvinutý veřejný dopravní systém, včetně metra. Podzemní dráha se skládá ze čtyř linek a slouží městu a jeho předměstím. Vlaky jezdí od brzkého rána až do pozdního večera. Stanice metra jsou moderní a vybaveny různými vymoženostmi, jako jsou automaty na prodej jízdenek, informační displeje a výtahy pro cestující s omezenou pohyblivostí. Podzemní systém metra v Bonnu je považován za jeden z nejefektivnějších způsobů dopravy ve městě, který propojuje cestující s centrem města a dalšími důležitými destinacemi.

Metro v Bonnu má 9 linek a 64 stanic

V následujícím přehledu jsme si pro vás připravili informace o těch nejvýznamnějších linkách. Celkem má podzemní dráha v Bonnu 9 tras a 64 unikátních stanic.

Linka 16 je jednou z nejstarších linek metra v Bonnu a spojuje centrum města s jižními částmi, jako je Kessenich a Beuel. Je to jedna z nejrušnějších linek a poskytuje cestujícím pohodlnou a rychlou cestu mezi těmito oblastmi. Linka 16 má několik zastávek v centru města, jako je náměstí Markt a nákupní centrum Bonn-Bad Godesberg.

Linka 18 je jednou ze čtyř linek metra v Bonnu, které spojují centrum města s okolními částmi. Tato linka byla otevřena v roce 1972 a je nejstarší linkou v systému. Linka 18 má celkem 12 zastávek a spojuje městskou část Bad Godesberg s centrem města. Cesta metrem z jednoho konce na druhý trvá přibližně 15 minut. Mezi nejdůležitější zastávky patří Hauptbahnhof, Konrad-Adenauer-Platz a Bad Godesberg. Vlaky na této lince jezdí v intervalu cca 7-10 minut od rána do pozdního večera a přibližně 15-20 minut v noci. Vlaky jsou klimatizovány a nabízejí bezbariérový přístup pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Linka 61 je linkou veřejné dopravy v Bonnu, která spojuje centrum města s okolními částmi. Má celkem 16 zastávek a spojuje městskou část Meckenheim s centrem města. Cesta metrem z jednoho konce na druhý trvá přibližně 30 minut. Mezi nejdůležitější zastávky patří Hauptbahnhof, Konrad-Adenauer-Platz a Meckenheim. Vlaky na této lince jezdí v intervalu cca 10-15 minut od rána do pozdního večera a přibližně 20-30 minut v noci.

Linka 62 má celkem 14 zastávek a spojuje městskou část Alfter s centrem města. Cesta metrem z jednoho konce na druhý trvá přibližně 25 minut. Mezi nejdůležitější zastávky patří Hauptbahnhof, Konrad-Adenauer-Platz a Alfter.

Linka 63 vede ze severu na jih a představuje hlavní trasu pro cestující, kteří se pohybují mezi centrem města a okolními obcemi, jako je Alfter a Bornheim. Linka 63 má řadu zastávek v centru města, jako je náměstí Markt a hlavní nádraží Bonn Hauptbahnhof. Cestující mohou také využít linku 63 k návštěvě několika parků a zelených ploch v okolí, jako je park Rheinaue.

Linka 66 spojuje západní části města, jako je Bad Godesberg a Poppelsdorf, s centrem města. Linka 66 je oblíbenou volbou pro cestující, kteří se pohybují mezi těmito částmi města, a nabízí řadu zastávek v centru města, jako je náměstí Markt a hlavní nádraží Bonn Hauptbahnhof.

Linka 68 slouží jako okružní trasa a spojuje mnoho důležitých destinací v Bonnu, včetně nákupního centra Bonn-Bad Godesberg a letiště. Linka 68 je vhodná pro cestující, kteří se chtějí dostat na letiště nebo navštívit nákupní centrum bez nutnosti přestupovat na jinou linku.

Mapa metra v Bonnu – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy MHD v Bonnu si můžete do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Nejdůležitější stanice metra v Bonnu

Hauptbahnhof Je nejdůležitější přestupní stanice v Bonnu, protože se nachází v blízkosti hlavního nádraží a je tak spojením s dalšími vlakovými a autobusovými linkami. Stanice Bad Godesberg je důležitá, protože se nachází v luxusní čtvrti Bad Godesberg, která je plná diplomatických misí a kanceláří. Heussallee/Messe se nachází v blízkosti kongresového centra a výstavního areálu, takže je důležitým bodem pro návštěvníky konferencí a výstav.

Jaké jsou další systémy metra kousek od Bonnu?

V blízkosti Bonnu se nacházejí další metra v Německu , Belgii a v Nizozemsku, zejména ve městech jako Frankfurt, Brusel, Antverpy a Amsterdam.  Tyto města jsou relativně blízko Bonnu a nabízejí možnost navštívit některá z největších měst v Evropě s dobře rozvinutým systémem metra.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Bonnu

V Bonnu existují různé druhy jízdenek pro městskou hromadnou dopravu, které se liší cenou a délkou platnosti.

  1. Jednorázovou jízdenku lze koupit u řidiče nebo na automatu při nástupu do vozu.
  2. Denní jízdenku můžete využít po celý den bez omezení a platí pro všechny druhy veřejné dopravy v Bonnu.
  3. Předplacená jízdenka na více dní: Lze zakoupit na více dní, což může být výhodné pro návštěvníky, kteří se chtějí pohybovat po městě vícekrát během svého pobytu.
  4. Jízdenka pro skupinu platí pro skupinu až 5 osob a mohou být výhodné pro rodiny nebo skupiny přátel.

V Bonnu existuje také možnost zakoupit si elektronickou jízdenku předem přes internet nebo prostřednictvím aplikace, což vám ušetří čas a úsilí při nákupu jízdenky při každé jízdě. Je důležité si předem ověřit dostupnost a podmínky pro jednotlivé druhy jízdenek, abyste se ujistili, že si zakoupíte tu správnou pro vaši cestu.

Jak se dostat z letiště v Bonnu do centra města?

Cesta veřejnou dopravou z letiště v Bonnu do centra města může být provedena buď vlakem nebo autobusem.

Z letiště se dá cestovat vlakem linkou SB60 na hlavní nádraží v Bonnu (Hauptbahnhof). Jízdenka je k dispozici na všech nástupištích a jízdenka lze zakoupit buď předem nebo přímo v automatu na nástupišti a cesta trvá asi 20 minut.

Autobusem č. SB59 na nástupiště Bahnhofstr. / Markt v centru města. Jízdenka je k dispozici na všech nástupištích a jízdenku lze zakoupit buď předem nebo přímo u řidiče. Cesta trvá asi 25 minut.

Obě tyto možnosti jsou k dispozici po celý den a nabízejí pohodlný přesun z letiště do centra města. Jedná se o cenově dostupné varianty dopravy a nabízí efektivní způsob přepravy pro cestující.

Taxi služby jsou také k dispozici na letišti. Ceny se liší podle cíle vaší cesty a můžete je objednat přímo na letišti nebo pomocí aplikace na vašem mobilním telefonu – např. skrz Bolta.

Rezervujte si ubytování v Bonnu

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

TOP 5 turistických atrakcí, které stojí za to navštívit v Bonnu

Bonn je město plné historických památek a turistických atrakcí. Tyto atrakce vám pomohou poznat kulturu a historii města. Zde je 5 nejlepších památek v Bonnu, které byste měli navštívit:

  1. Beethovenova rodná vila je spojena s velkým skladatelem Ludwigi van Beethovenem a slouží jako muzeum a centrum kulturního vzdělávání.
  2. Münsterbasilika je gotická katedrála z 13. století se nachází v centru města a je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších památek v Bonnu.
  3. Kurfürstliches Schloss je jedním z nejvýznamnějších památek v Bonnu a sloužil jako sídlo knížat z Kurfürstendammu.
  4. Haus der Geschichte der Bundesrepublik Deutschland nabízí interaktivní výstavu, která představuje historii Německa od konce 2. světové války až po současnost.
  5. Arboretum Park nabízí výstavu rostlin a stromů z celého světa a je vynikajícím místem pro procházky a odpočinek.

Tyto atrakce nabízejí unikátní pohled na historii a kulturu Bonnu a jsou vynikajícím způsobem, jak si město užít. Také jsou k dispozici další turistické atrakce, jako je muzeum umění, opera a divadlo, které stojí za návštěvu.

Jak se nejrychleji dostat z Prahy do Bonnu

Nejrychlejší a nejpohodlnější možností je let letadlem. Mezinárodní letiště v Kolíně nad Rýnem je vzdáleno asi 20 km od Bonnu a nabízí řadu pravidelných leteckých spojení s celým světem.

Cesta autem z České republiky do Bonnu trvá asi 7 až 8 hodin, přičemž je nutné počítat s hraničními kontrolami. Vlaky jezdí přímo z Prahy do Kolína nad Rýnem, odkud je možné pokračovat do Bonnu vlakem nebo autobusem.

Závěr našeho průvodce do Bonnu

Ať už se rozhodnete Bonn navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Bonnu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Bonnu to je do Frankfurtu opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této německé metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro Frankfurt

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.