4 Úno

Metro v Detroitu – mapa, jízdné, doprava

Detroit má jeden z nejstarších systémů metra v Spojených státech, známý jako Detroit People Mover. Systém byl otevřen v roce 1987 a skládá se z jedné linie o délce 2,9 mil, která obslouží 13 zastávek v centru města. Detroit People Mover je považován za jednu z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších metropolitních dopravních systémů ve Spojených státech a slouží převážně k přepravě turistů a pracovníků v centru města. Vlaky jezdí každý den od 6:30 do půlnoci a jízdenka stojí 1,50 $.

Metro v Detroitu má 1 linku a 13 zastávek

Detroit People Mover je jedinou linkou metra v Detroitu a skládá se z jedné linky o délce 2,9 mil, která obslouží 13 zastávek v centru města. Tato linka je vybavena moderními vlaky, které jezdí pomocí elektrického napětí a jsou vybaveny klimatizací a bezbariérovým přístupem. Detroit People Mover slouží převážně k přepravě turistů a pracovníků v centru města a je vysoce ceněn pro svou bezpečnost a spolehlivost.

Zastávky Detroit People Mover se nacházejí v blízkosti mnoha turistických atrakcí, jako je Comerica Park, Fox Theatre a Renaissance Center. Vlaky metra jezdí po vlastní trati a nejsou vystaveny provozu na silnicích, což zaručuje cestujícím rychlou a bezpečnou jízdu.

Mapa metra v Detroitu – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy metra v Detroitu do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Nejdůležitější stanice metra v Detroitu

 1. Renaissance Center je nejvýznamnější přestupní stanice v systému Detroit People Mover a je umístěna v blízkosti největšího obchodního centra města, Renaissance Center. Zastávka je také přístupná z Grand Circus Park a skvělým místem pro návštěvníky, kteří chtějí navštívit atrakce v centru města.
 2. Financial District se nachází v srdci finanční čtvrti Detroitu a je skvělým místem pro pracovníky, kteří chtějí snadno dorazit do svých kanceláří.
 3. Greektown se nachází v blízkosti oblasti Greektown, kde návštěvníci mohou najít řadu restaurací a barů s řeckou kuchyní.
 4. Bricktown zastávka se nachází v blízkosti oblasti Bricktown.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Detroitu

V Detroitu lze zakoupit několik typů jízdenek na městskou hromadnou dopravu, včetně jednorázových jízdenek, denních přestupních jízdenek, týdenních přestupních jízdenek a měsíčních předplatných.

 1. Jednorázové jízdenky se prodávají na jedno použití a jsou k dispozici na jednotlivých zastávkách systému Detroit People Mover.
 2. Denní přestupní jízdenky umožňují neomezený počet přestupů po dobu jednoho dne a jsou vhodné pro turisty a návštěvníky, kteří chtějí cestovat po městě.
 3. Týdenní přestupní jízdenky umožňují neomezený počet přestupů po dobu jednoho týdne a jsou vhodné pro turisty a návštěvníky, kteří zůstanou déle ve městě.
 4. Měsíční předplatné umožňuje neomezený počet přestupů po dobu jednoho měsíce a jsou vhodné pro místní obyvatele a pracovníky, kteří využívají městskou hromadnou dopravu pravidelně.

Všechny typy jízdenek lze zakoupit na pokladnách, jednotlivých zastávkách systému Detroit People Mover nebo na oficiálních stránkách. Ceny jízdenek se mohou lišit v závislosti na typu jízdenky a délce její platnosti.

Jak se dostat z mezinárodního letiště v Detroitu do centra města?

Z mezinárodního letiště v Detroitu (Detroit Metropolitan Wayne County Airport) se do centra města můžete dostat veřejnou dopravou pomocí linky Detroit People Mover. Chcete-li se dostat z letiště do centra města, stačí jít na nástupiště Detroit People Mover a nastoupit na jednu ze směrových jednotek do centra města. Jízda trvá zhruba 20 až 30 minut a turisté mohou vystoupit na jedné z několika důležitých přestupních stanic v centru města, jako je například stanice Grand Circus Park.

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ V Detroitu 

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

TOP 5 turistických atrakcí, které stojí za to navštívit v Detroitu

Detroit je město s bohatou historií a kulturou a nabízí mnoho zajímavých atrakcí, které by turisté neměli nechat ujít. Některé z nejdůležitějších atrakcí v Detroitu zahrnují:

 1. Motown Historical Museum se věnuje historii slavného hudebního žánru Motown a nabízí návštěvníkům vhled do jeho vývoje a významu pro město Detroit.
 2. Belle Isle Park na ostrově se nachází v centru města a nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit, jako je jízda na kole, procházka po stezkách a návštěva zoologické zahrady.
 3. The Henry Ford Museum se věnuje historii automobilového průmyslu a nabízí návštěvníkům vhled do toho, jak se automobily vyvinuly a jak ovlivnily společnost.
 4. Greektown se nachází v centru města a nabízí turistům širokou škálu kulturních a gastronomických zážitků, včetně řeckých restaurací a kasín.
 5. Fisher Building je impozantní budova a se nachází v centru města a nabízí turistům výhled na město a možnost prohlédnout si nádhernou architekturu.
Závěr našeho průvodce do Detroitu

Ať už se rozhodnete Detroit navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Detroitu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Detroitu to je do New Yorku opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této americké metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro New York

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.