19 Čvc

Metro v Baltimoru – mapa, jízdné a doprava

Nevíte, kam v létě vyrazit s přáteli, jak za prací tak i zároveň za zábavou? Zkuste město Baltimore! Jedná se o oblíbené město všech letních brigádníků na východní pobřeží USA. Za prací sem každoročně vyjíždí až několik stovek Čechů, kteří zde nejčastěji pracují na pozicích plavčíka.

Doprava v Baltimoru

Ať už sem jedete za prací nebo za zábavou, tak dnešní článek se Vám bude rozhodně hodit. Připravili jsme si pro Vás několik základních informací pro co nejefektivnější dopravu ve městě.

Největší město ve státě Maryland – Baltimor

Jak už jsme zmínili, jedná se o největší město federálního státu Maryland, kde žije v současné době přes 770 000 obyvatel. Co Vás na tomto městě jako první zaujme? Jako první si určitě všimnete snad ve všech amerických městech všudypřítomných mrakodrapů. Dále se zde nachází například: historická fregataUSS Constellation z roku 1854, Národní akvárium, Přírodovědecké muzeum, Bromo – Seltzer Tower nebo Federal Hill Park.

Metro v Baltimoru

Páteří městské dopravy je metro a železnice. My se nejdříve zaměříme na metro, která má pouze jednu linku. Délka metra je přes 25 kilometrů a má až 14 stanic. Stanice se rozdělují na nadzemní (6) a podzemní (8).

Pro usnadnění orientace v dopravě se u každé ze stanic metra nachází cedule, které Vám ukazují návaznost jednotlivých autobusů a vlaků. Co se týče jízdních řadů metra, tak o víkendu začíná provoz o hodinu později než ve všední dny.

V pracovních dnech je metro v provozu od 5:00 do 24:00, tudíž téměř celý den a jezdí každých 8 až 11 minut.

Mapa metra

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout :)

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout 🙂

Kolik stojí jízdné?Go Pass - jízdenka na metro v Baltimoru

Máte možnost si zakoupit čtyři druhy jízdenek:

  • Jednorázovou – cca 1,60$
  • Celodenní – cca 3,50$
  • Týdenní – 22$
  • Měsíční – 68$

Jízdenky můžete zakoupit na každé stanici metra a je možné platit jak hotově, tak i kreditní kartou. Jednorázové nepřestupné jízdenky stojí  maximálně 1,60$.

Celodenní jízdenka platí jak v metru, autobusech a i ve vlacích. Zaplatíte za ni až 3,50$. Týdenní a měsíční jsou oproti celodenní zvýhodněné a vyplatí většina cestovatelů je nevyužije. Týdenní jízdenka přijde na 22$.

Pro nákup jízdenek se používá podobně jako ve Washingtonu D.C. speciální karta. V Baltimoru používají ,,Go Pass”.

Další možnosti dopravy

Light Rail

Kromě metra můžete v Baltimoru využívat také light rail. Jedná se o městkou vlakovou dopravu, která spojuje metro v ose ze severu na jih. Light rail lze zahlédnout i v ulicích Baltimoru a na první pohled Vám budou připomínat naše pražské tramvaje.

Light rail v Baltimore

Aktuálně jsou v provozu 3 linky a město uvažuje o rozšíření na 4. Pokud hledáte železniční dopravní uzel, tak je jím jednoznačně Penn Station, kde je možné přestoupit na regionální a dálkové vlaky.

Autobusy

Dalším prostředkem, kterým se lze dopravovat jsou autobusy se třemi typy autobusových linek – Local bus, Quick bus, Express bus a Commuter bus.

Z našich zkušeností rozhodně doporučujeme společnost Quick bus. Má nízké ceny, autobusy jsou čisté a většina z nich má wi-fi a televizi.

Vlaková doprava

Pokud se chystáte na delší trasu a nechcete se trmácet autobusem, tak rozhodně doporučujeme vlakovou dopravu. Vlakem se tak snadno a rychle dostanete do Washingtonu D. C. Cena pro jednoho začíná na 17$ a maximálně kolik můžete zaplatit je 37$.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do Baltimoru? 

Rozhodli jste se, že navštívíte Baku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Baku

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Baltimor navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

5 (100%) 2 votes