6 Úno

Metro v Atlantě (MARTA) – mapa, jízdné, doprava

MARTA – přesně takto se označuje metro v Atlantě. Systém zahrnuje železniční tratě a autobusovou dopravu a pokrývá většinu centra města a několik předměstí. Metro je otevřeno od 5:00 do půlnoci a nabízí pravidelné služby po celý den. Jízdenky lze zakoupit na automatech nebo u obsluhy na stanici a lze je použít na jakýkoli druh přepravy v rámci systému. MARTA je cenově dostupná a efektivní volba pro cestování po městě a je vhodná pro turisty i místní obyvatele.

Metro Atlanta = 4 linky, 38 stanic a 77 km

Metro se skládá ze čtyř železničních linek, které spojují centrum města s jeho předměstími. Tyto linky jsou:

 1. Zlatá linka spojuje centrum města s jižní částí Atlanty a pokračuje dále na jih do Hartsfield-Jacksonova mezinárodního letiště. Je to jedna z nejrušnějších linek v systému, protože spojuje letiště s centrem města.
 2. Červená linka spojuje centrum města s severní částí Atlanty a pokračuje až do východního předměstí. Je to nejdelší linka v systému a nabízí cestujícím širokou škálu možností pro návštěvu různých čtvrtí a atrakcí.
 3. Modrá linka spojuje centrum města s východní částí Atlanty a nabízí přístup k několika významným stadionům, jako je Mercedes-Benz Stadium, domovský stadion pro footballový tým Atlanta Falcons.
 4. Zelená linka spojuje jihozápadní část města s východní částí a je nejkratší linkou v systému. Nabízí cestujícím přístup k několika obchodním a rezidenčním oblastem.

Všechny linky se stýkají v centru města a umožňují cestujícím snadný přestup na jinou trať v rámci systému. Kromě železničních linek, MARTA také nabízí širokou síť autobusových linek, které doplní železniční služby a umožňují cestujícím dostat se do širšího okolí města. MARTA byla založena v roce 1971 a je financována zejména z daní a poplatků za parkování. Systém zahrnuje čtyři metro linky, které spojují různé části města a nabízejí cestujícím snadný přístup do centra města a k dalším důležitým oblastem, jako jsou stadiony, letiště a obchodní čtvrti. Linky se stýkají v centru města a umožňují cestujícím snadný přestup na jinou trať v rámci systému.

V posledních letech se systém MARTA rozšířil a vylepšil, aby uspokojil rostoucí poptávku po veřejné dopravě v Atlantě. Nové linky a stanice byly postaveny a existující linky byly modernizovány s cílem zlepšit komfort a bezpečnost cestujících. V současné době je systém MARTA klíčovým prvkem veřejné dopravy v Atlantě a slouží jako jednoduchý a dostupný způsob přepravy pro obyvatele města a návštěvníky. Jeho rozsáhlá síť metro a autobusů nabízí cestujícím širok

Mapa metra v Atlantě – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy MHD v Atlantě do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Nejdůležitější přestupní stanice metra v Atlantě

V Atlantě existuje několik přestupních stanic metra, kde je možné přestoupit z jedné linky na jinou. Stanice slouží jako klíčové spojnice mezi jednotlivými částmi města a umožňují cestujícím snadný a rychlý přestup na jinou trať v rámci systému MARTA.

 • Five Points Station je centrem systému MARTA a umožňuje cestujícím přestup mezi všemi linkami.
 • Lindbergh Center Station se nachází v severní části města a umožňuje cestujícím přestup mezi červenou a zlatou linkou.
 • Arts Center Station se nachází v severní části města a umožňuje cestujícím přestup mezi Červenou a Zlatou linkou.
 • H.E. Holmes Station se nachází na konci červené linky a umožňuje cestujícím přestup na Zlatou linku.
 • Doraville Station se nachází na konci zlatí linky a umožňuje cestujícím přestup na Červenou linku

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Atlantě

Cestovní karta na dopravní systém MARTA v Atlantě se nazývá Breeze Card. Je to elektronická jízdenka, kterou můžete použít na všech linkách metra a autobusů MARTA. Můžete si koupit Breeze Card v automatech na nástupištích nebo na přepážkách. Cestovní kartu můžete naplnit libovolnou částkou, kterou potřebujete, a používat ji na jednotlivé jízdy nebo si na ni nahrát jízdenku na určitý počet jízd. Breeze Card také umožňuje ušetřit peníze oproti nákupu jednotlivých jízdenek a můžete ji používat opakovaně po dobu, dokud nevyprší platnost.

Kromě Breeze Card existují další možnosti jízdenek na dopravní systém MARTA v Atlantě:

 • Jednorázové jízdenky se prodávají na jednotlivé jízdy a jsou nevratné
 • Denní jízdenky umožňují libovolný počet jízd během jednoho dne a jsou vhodné pro turisty nebo návštěvníky, kteří plánují několik cest za den.
 • Páteční/víkendové jízdenky umožňují libovolný počet jízd během pátečního večera, víkendu nebo svátečního dne.
 • Časové kupóny se prodávají na určitý počet jízd nebo na určitý časový úsek. Tyto jízdenky mohou být vhodné pro pravidelné cestující.
 • Skupinové jízdenky umožňují skupinám lidí cestovat za nižší cenu.

Pro dva turisty, kteří navštíví Atlantu na 3 dny, může být nejvhodnější volbou denní jízdenka na městskou hromadnou dopravu. Jízdenka vám umožní cestovat libovolným počtem cest během jednoho dne, což vám poskytne flexibilitu při plánování vaší cesty. Můžete si zakoupit jednotlivé jízdenky pro každý den svého pobytu nebo si koupit 3-denní jízdenku, která vám umožní ušetřit peníze.

Jak se dostat z letiště Hartsfield-Jackson v Atlantě do centra města?

Nejlepší způsob, jak se dostat z mezinárodního letiště Hartsfield-Jackson v Atlantě do centra města, je využitím dopravního systému MARTA (Metropolitan Atlanta Rapid Transit Authority). MARTA nabízí přímou linku ze stanice letiště do centra města.

Chcete-li se dostat do centra Atlanty, můžete využít červenou linku MARTA, která spojuje letiště s centrem města. Pro cestu z letiště do centra města budete potřebovat jednorázovou jízdenku, kterou si můžete zakoupit na pokladnách na letišti, případně vyzkoušet i nákup přes aplikaci na telefonu.

Trasa vede přes několik klíčových bodů v centru města, jako jsou stanice Five Points, Peachtree Center a North Avenue, což znamená, že můžete snadno přestoupit na jinou linku MARTA, pokud chcete dále cestovat do jiných částí Atlanty. Cesta z letiště do centra města trvá zhruba 20 až 25 minut.

Rezervujte si ubytování v Atlantě

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

TOP 5 turistických atrakcí, které stojí za to navštívit v Atlantě

 1. Centennial Olympic Park byl vybudován k oslavám 100. výročí her v roce 1996 a nabízí širokou škálu zábavy pro celou rodinu.
 2. World of Coca-Cola: Pokud máte rádi slavný nápoj, určitě byste neměli vynechat tento muzeum, kde se dozvíte vše o historii a výrobě Coca-Cola.
 3. High Museum of Art je domovem jednoho z nejlepších sbírek moderního a současného umění v jižních Spojených státech.
 4. Martin Luther King Jr. National Historic Site: Navštivte rodný dům slavného amerického aktivisty a návštěvní centrum, kde si můžete prohlédnout exponáty o jeho životě a práci.
 5. Piedmont Park nabízí širokou škálu aktivit, od procházek po lesních stezkách až po koupání v jezírku a hraní na sportovních hřištích. Je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci během svého pobytu v Atlantě.
Závěr našeho průvodce do Atlanty

Ať už se rozhodnete Atlantu navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Atlanty dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Atlanty to je do New Yorku opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této americké metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro v New Yorku

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.