6 Úno

Metro (Rychlodraha) Poznaň – mapa, jízdné, doprava

Poznaň, hlavní město Wielkopolskieho vojvodství v Polsku, má rozvinutý systém městské dopravy, který zahrnuje tramvaje, autobusy, trolejbusy a vlaky. Tyto služby poskytují spolehlivé a pohodlné přepravní možnosti pro obyvatele města a návštěvníky. Rychlodráha pro tramvaje je jednou z hlavních částí městské dopravy, která poskytuje rychlou a efektivní přepravu v centru města. Kromě toho existují také rozsáhlé systémy autobusové a trolejbusové dopravy, které slouží k přepravě lidí do širšího okolí města. Doprava v Poznani je také propojena s regionálními vlaky, což umožňuje snadný přístup do okolních oblastí. Celkově lze říci, že doprava v Poznani je rozvinutá a poskytuje spolehlivé a pohodlné přepravní možnosti pro obyvatele a návštěvníky.

Poznaň má jednu rychlodráhu s spoustu tramvajových linek

V současné době má Poznaň více než 25 km tramvajových linek, které spojují centrum města s významnými okrajovými částmi jako je například Jeżyce, Wilda a Łazarz. Trasy byly postaveny s cílem usnadnit a zefektivnit městskou dopravu, což významně snižuje dobu nutnou k cestování a zvyšuje kapacitu systému. Výstavba tras byla provedena v souladu s nejnovějšími technologiemi a standardy, což zaručuje bezpečnost a spolehlivost pro cestující. Tyto dráhy jsou také navrženy tak, aby byly přívětivé pro životní prostředí a minimalizovaly svůj negativní dopad na okolí.

Pro cestující je k dispozici široká škála tramvajových linek, které jezdí pravidelně a jsou plánovány tak, aby vyhovovaly potřebám všech skupin obyvatel, včetně zaměstnanců, studentů a důchodců.

 • Linka nr. 5 prochází centrem města a spojuje Łazarz s Jeżycemi. Linka je velmi důležitá pro cestující, kteří cestují z okrajových částí města do centra a naopak.  Nabízí výhledy na některé z nejvýznamnějších památek v Poznani, jako je například katedrála sv. Stanislava nebo hrad Ławica.
 • Linka nr. 8 spojuje centrum města s Poznaňským náměstím, náměstím Wilsona a univerzitní čtvrtí. Linka je velmi důležitá pro studenty a pracovníky univerzity, kteří cestují mezi univerzitou a centrem města. Prochází několika důležitými nákupními a zábavními oblastmi v Poznani.
 • Linka nr. 15 spojuje centrum města s východními okraji, jako je Wilda.
 • Linka nr. 59 spojuje centrum města s letištěm Lawica. Nabízí pohodlný a rychlý přístup k letišti a umožňuje cestujícím ušetřit čas a peníze oproti jiným způsobům dopravy.

Mapa tramvaji  Poznani – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy MHD v Poznani do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Poznani

V Poznani lze zakoupit řadu různých jízdenek pro městskou hromadnou dopravu

 1. Jednorázové jízdenky se prodávají v tramvajích a autobusech a stály cca. 4 zł (přibližně 100 Kč) v roce 2023.
 2. Jízdenky na několik použití se prodávají v trafikách a stanicích tramvají. Například, 10-jízdenková karta stojí cca 40 zł (přibližně 1 000 Kč) v roce 2023.
 3. Denní jízdenky umožňují cestujícím cestovat po městě bez omezení po dobu 24 hodin a stály cca. 12 zł (přibližně 300 Kč) v roce 2023.

Jak se dostat z letiště v Poznani do centra města?

Z letiště v Poznani do centra města se lze dostat pomocí autobusu č. 59 nebo autobusu č. L. Autobusy jezdí přímo z letiště do centra města a cesta trvá přibližně 30-45 minut, v závislosti na dopravní situaci. Taxi služby jsou na letišti taktéž dostupné. Ceny se liší podle cíle vaší cesty a můžete je objednat přímo na letišti nebo pomocí aplikace na vašem mobilním telefonu – např. skrz Bolta.

Rezervujte si ubytování v Poznani

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

TOP 5 turistických atrakcí, které stojí za to navštívit v Poznani

 1. Stará radnice – impozantní gotické stavení z 15th století je symbolem Poznani a nabízí panoramatický výhled na staré město z jeho věže.
 2. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie – krásná gotická katedrála je jednou z nejstarších budov v Poznani a je domovem řady překrásných soch a fresk.
 3. Muzeum Puławskieho – nabízí širokou škálu výstav věnovaných dějinám a kultuře Poznani a jeho okolí.
 4. Park Cytadela – se nachází na bývalém opevnění města, je nyní krásným parkem s výhledem na město a místem pro volnočasové aktivity jako je procházka, jízda na kole nebo piknik.
 5. Staré město je plné historických budov, kaváren a restaurací a je ideálním místem pro procházky a objevování krás města.
Závěr našeho průvodce do Poznani

Ať už se rozhodnete Poznan navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Poznani dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Poznani to je do Varšavy opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této polské metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro Varšava

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.