8 Úno

Metro Buffalo – mapa, jízdné, doprava

Metro v Buffalu je hlavním dopravním systémem ve městě. Systém zahrnuje jednu linku, která má délku 8,7 mil (14 km) a spojuje východní a západní části města. Je provozováno společností Buffalo Niagara Metropolitan Transportation Authority a poskytuje služby více než 15 milionů cestujících ročně. Metro je široce používáno pro cestování do centra města, univerzit, nemocnic a dalších významných destinací. Vlaky jezdí každý den, s frekvencí 5-30 minut, v závislosti na čase a den. Cestující mohou nakupovat jízdenky pomocí automatů nebo u průvodčího a využívat bezbariérového přístupu a parkoviště pro jízdní kola.

Metro v Buffalu má 1 linku a 6 stanic

Buffalo Metro Rail je jednosměrný tramvajový systém. Výstavba byla zahájena v roce 1985 a slouží jako hlavní zdroj veřejné dopravy v centru města a jeho okolí. Systém se skládá z 6 zastávek a spojuje významné obchodní, kulturní a turistické atrakce v centru města. Vlaky jsou klimatizované a nabízejí bezbariérový přístup pro cestující s omezenou pohyblivostí. Jízdenky lze zakoupit na každé zastávce nebo přes internet a ceny jsou dostupné pro všechny rozpočty.

Buffalo Metro Rail je také významným turistickým lákadlem, které pomáhá rozvíjet cestovní ruch v městě. Zastávky tramvaje se nacházejí blízko řady významných atrakcí, jako je Buffalo Niagara Convention Center, Buffalo State College a Buffalo Museum of Science. Tramvajová linka také vede k Canalside, bývalému průmyslovému přístavu, který byl rekonstruován na příjemné rekreační centrum s restauracemi, kavárnami a nákupními možnostmi.

Mapa metra v Buffalo – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy MHD v Buffalu  do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Další možnosti přepravy v Buffalu

AI: Jaké jsou nejdůležitější stanice metra v Buffalu ? Určitě v textu zmiň nejvýznamnější přestupní stanice.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Buffalu

Buffalo Niagara Metropolitan Transportation Authority (BNMTA), která provozuje městskou hromadnou dopravu v Buffalu, nabízí několik různých typů jízdenek.

Jednorázové jízdenky jsou k dispozici pro jednu jízdu. Lze je zakoupit u řidiče autobusu nebo na některých prodejních místech. Stojí 2,50 dolarů pro dospělého a 1,25 dolarů pro děti a seniority.

Předplatná karty jsou určeny pro časté cestující. Karty se dají zakoupit na prodejních místech BNMTA a lze je naplnit na určité částky. Dají se používat ve všech autobusech a tramvajích BNMTA.

Permanente umožňují neomezené cestování po dobu určitého období: týden, měsíc nebo rok.

Rodinné jízdenky umožňují cestování až pro 5 osob najednou za určitou cenu a jsou ideální pro rodiny s dětmi, které cestují společně. Jízdenky lze zakoupit na prodejních místech BNMTA.

Skupinové jízdenky jsou určeny pro skupiny 10 nebo více osob a nabízejí slevy na jednotlivé jízdenky. Jsou ideální pro skupiny turistů nebo firemní skupiny, které cestují společně. Tyto jízdenky lze zakoupit na prodejních místech BNMTA.

Jak se dostat z letiště v Buffalo Niagara International Airport do centra města?

Cestující mohou dorazit na letiště Buffalo Niagara International Airport a dostat se do centra města Buffalo pomocí veřejné dopravy. Nejběžnější způsob přepravy z letiště do centra města je autobusem společnosti Niagara Frontier Transportation Authority (NFTA).

Autobusová linka NFTA 204 jezdí přímo z letiště do centra města a má několik přestupních bodů, jako je stanice metra Buffalo Metro Rail a Amtrak vlaková stanice. Jízdenky lze zakoupit na letišti nebo předem přes internet a ceny se pohybují kolem 2 až 3 dolarů za jednosměrnou jízdenku. Cesta trvá asi 30 až 45 minut v závislosti na zastávce a čase jízdy.

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ V Buffalu

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

TOP 5 turistických atrakcí, které stojí za to navštívit v Buffalu

  1. Albright-Knox Art Gallery je světově proslulá galerie obsahuje širokou škálu moderního a současného umění, včetně děl od slavných umělců jako Pablo Picasso a Jackson Pollock.
  2. Buffalo and Erie County Naval and Military Park nabízí návštěvníkům příležitost prozkoumat několik námořních lodí a vojenských vozidel a získat ucelený pohled na historii námořnictva a vojenských sil Spojených států.
  3. Buffalo Zoo je domovem více než 400 druhů zvířat z celého světa a nabízí návštěvníkům širokou škálu interaktivních exhibic a dokonalou příležitost k setkání se zvířaty zblízka.
  4. Frank Lloyd Wright’s Darwin D. Martin House je významnou architektonickou památku navrhl slavný architekt Frank Lloyd Wright a je to jedno z nejlepších příkladů jeho praktických a estetických prvků.
  5. Buffalo City Hall je impozantní budova stojí v centru města a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat několik historických místností, výtahy a výhledy na město.
Závěr našeho průvodce do Buffala

Ať už se rozhodnete Buffalo navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Buffala dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Buffala to je do New Yorku opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této americké metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro New York

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.