4 Čvc

Metro v Athénách – mapa, jízdné, doprava

Řecko je jeden z nejstarších a nejpozoruhodnějších států v Evropě a nikoho tak nepřekvapí, že i tento stát má poměrně rozvinuté a moderní metro (ačkoliv díky finanční krizi je jeho rozvoj pozastaven). V dnešním článku se Vám pokusíme sdělit vše důležité, co byste měli před cestou do Athén, hlavního města Řecka, vědět.

3 linky, 48 stanic

Metro v Řecku není nikterak rozsáhlé, jako třeba v Moskvě, nebo Paříži. Celá síť měří kolem 52 km, na kterých se rozprostírá celkem 48 stanic, z toho 4 přestupní. Celé metro je pak diverzifikováno do 3 linek (1 – zelená, 2 – červená, 3 – modrá), které tvoří páteřní dopravní síť celých Athén. Pomocí něj se dá poměrně hezky a rychle navštívit všechny důležité památky a navíc se pohodlně dopravit na letiště, či na trajekt.

Rezervujte si ubytování v Athénách!

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

 

Přehlednou mapu metra v Athénách naleznete níže

Metro v Athénách

Cena jízdenek potěší

Co se týče jízdného, na výběr je z poměrně pestré škály jízdenek, které jsou orientovány na čas. Všemi jízdenkami pak můžete cestovat skrze jakýkoliv prostředek MHD a prakticky po celých Athénách. Základní jízdenka stojí 1,4 Euro a platí 90 minut. Dále k dispozici 24 hodinová jízdenka (asi 4 Euro), týdenní jízdenka a i měsíční jízdenka. Obecně se dá říci, že přeprava v Athénách je poměrně levná, ačkoliv na cestu na letiště potřebujete speciální lístek v hodnotě 8 Euro (v praxi to znamená, že obyčejná jízdenka neumožňuje cestování na letiště!). Alternativou ale může být turistická jízdenka na 3 dny, která zahrnuje i zpáteční jízdné na letiště a vyjde jen na 20 Euro.

Kde koupit jízdenky?

Jízdenky si můžete zakoupit v automatech rozmístěných po stanicích metra, nebo v trafikách a dalších prodejních místech. Následně jste povinni si jízdenku označit ve stanici, ze které vyjíždíte. Na závěr ještě dodáme, že metro v Athénách jezdí každý všední den od 5 ráno do půlnoci, jen o víkendech jezdí do 2 do rána.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do athén?

Rozhodli jste se, že navštívíte Athény? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v athénách

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Athény navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Athén dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 2 votes