27 Kvě

Metro v Paříži – mapa, jízdné a doprava

Paříž je jednou z předních evropských metropolí, kam jezdí turisté z celého světa. Kromě 2 milionů stálých obyvatel tak pařížské metro musí zvládat přepravit i statisíce turistů měsíčně, což dělá z francouzské podzemky jeden z největších a nejvytíženějších systémů metra na světě.My jsme se dnes na tuto unikátní „stavbu“ zaměřili více a chceme se s Vámi podělit o pár zajímavých informací.

Pařížské metro má 16 linek

Pařížské metro se skládá ze sítě tunelů a stanic, které se začaly budovat už v roce 1900 – jedná se tedy o jedno z nejstarších systémů metra na světě. V současné době má délku kolem 213km a přes 300 stanic, které se rozprostírají na celkem 16 linkách. Ty jsou barevně rozlišené, nicméně i tak pro Vás bude ze začátku problém se v nich přehledně orientovat. Pokud ale budete pozorně sledovat mapu a plánek, je doprava tímto způsobem jednoduší, než třeba pěšky, na kole, nebo snad automobilem.Vyhnete se dopravním špičkám, všudypřítomným jednosměrkám, kruhovým objezdům atd.

Mapa pařížského metra

Turistické jízdné

Co se týče jízdného, je k dispozici turistické jízdné, které je rozděleno na 2 kategoriecentrum a centrum + předměstí. Podle toho se pak odvíjí i cena jízdenky, ale také možnosti, jaké máte při dopravě po Paříži. Pokud se třeba budete chtít podívat do Versailles, nebo snad rovnou odjet na letiště, musíte mít jízdenku pro centrum + předměstí. Jednorázová Vás vyjde na zhruba 7 euro, celodenní pak asi na 22 euro.

Metro = spojnice všeho

Na závěr ještě doplníme, že vstupy do metra jsou velmi často architektonicky velmi zajímavé a zdobené. Není tak vůbec žádný problém je najít. Rovněž, pokud chcete cestovat do odlehlejších částí Paříže, nebo dále do Francie, mějte na paměti, že pařížské metro je součástí velkého systémů MHD, na který navazují i vnitrostátní dálkové autobusy, železnice a další. Metro pak slouží jako jedna velká spojnice, kterou se dostanete na tyto další „body přestupu“.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do paříže?

Rozhodli jste se, že navštívíte Paříž? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v paříži

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Paříž navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Paříže dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Paříž je vskutku nádherná, ale neláká Vás takhle v létě moře a pláže? Přečtěte si náš článek: Metro v Marseille

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 2 votes