1 Srp

Metro v Madridu – mapa, jízdné, doprava

Chystáte se na dovolenou do Španělska? Pak Vaší cílovou destinací určitě bude i Madrid, hlavní město Španělska. A pokud se chcete po Madridu pohybovat rychle a levně, není asi jiné alternativy, než je metro.

Trocha historie

Madridské metro je jedno z nejstarších a největších v Evropě. Jeho první linka byla otevřena již roku 1919, nicméně od té doby se samozřejmě metro velmi zmodernizovalo a rozrostlo. V současné době se může pyšnit celkovou délkou 227km a přes 200 stanic, z nichž mnohé jsou přestupní.

Mapa

Nynější síť metra se rozprostírá na celkem 12 linkách, které jsou různě barevně odlišeny. Mapu si lze obstarat jak v prostorách letiště po příletu do Madridu, tak i v některých vestibulech stanic. Zároveň je naleznete na stěnách všech stanic a podobně jako v Praze i ve všech vozech a soupravách. Pokud chcete být přeci jenom připraveni, můžete si ji zdarma stáhnout a vytisknout.

Mapa madritského metra

Mapa madritského metra

 

Jízdné

Madridské metro je známé i proto, že je poměrně levné – na rozdíl od Paříže, či Londýna. Jízdenky si lze zakoupit v jakékoliv stanici metra ve vyznačených automatech. Jízdenka není nikterak časově omezená – zkrátka jí označíte a platí tak dlouho, dokud z prostoru metra nevystoupíte. Koupit si lze jak jízdenku jednorázovou (billete sencillo), tak i sadu 10 jízdenek (metrobús), jež se hodí právě zejména pro turisty. Ceny jsou pak velmi proměnlivé, avšak doprava metrem je zde stále zdaleka nejlevnější.

Rady a tipy

Pakliže se rozhodnete vycestovat i do nějakého toho madridského baru, mějte na paměti, že poslední souprava metra jede v půl 2 ráno. Naopak první vyráží z depa v 6 ráno. Pozor si také dávejte na kapesní krádeže, které jsou zde poměrně běžné… To ale platí i pro veřejné a přeplněné prostory u památek apod.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do madridu?

Rozhodli jste se, že navštívíte Madridu? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v madridu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Madrid navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Madridu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Co takhlé navštívit hlavní město Katalánska – Barcelonu – více v našem článku: Metro v Barceloně

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

4.6 (92%) 5 votes