6 Úno

Metro v Seville – mapa, jízdné, doprava

Sevilla má jeden z nejnovějších metropolitních systémů ve Španělsku. Metro bylo otevřeno v roce 2009 a nyní nabízí pokrytí ve většině městských oblastí, včetně historického centra a turistických lokalit. Systém se skládá ze dvou linií, které se protínají ve středu města. Cestující mohou využívat různé možnosti platby, včetně jednorázových jízdenek a celodenních pasů. Vozový park tvoří moderní vlaky s klimatizací a bezbariérovým přístupem. Metro v Seville poskytuje pohodlnou a rychlou dopravu pro místní obyvatele i turisty.

Obsah článku

Metro v Seville má 2 linky a 30 stanice

Sevilla má dvě linky metra, které jsou označeny čísly 1 a 2. První linka, číslo 1, má 13 zastávek a vede od městské části Nervión na jihozápadě města až po San Bernardo na severu. Druhá linka, číslo 2, má 17 zastávek a spojuje San Juan de Aznalfarache na západě města s Polígono San Pablo na východě. Tyto linky se v centru města křižují a poskytují tak možnost přestupu mezi nimi.

Sevillské metro se může pochlubit několika zajímavostmi. Například linka 2 vede pod historickým centrem města, což umožňuje cestujícím vychutnat si pohled na starobylé budovy a památky, jako jsou katedrála a Giralda, bez nutnosti použít autobus nebo taxi. Metro také nabízí výhled na řeku Guadalquivir a přístav, což je pro mnoho cestujících lákavým zážitkem.

V závěru lze říci, že sevillské metro je moderní a pohodlný způsob dopravy, který poskytuje cestujícím široké spektrum možností a zároveň jim umožňuje vidět některé z nejznámějších památek města z jiného úhlu pohledu. Jeho rychlost a dostupnost z něj činí ideální volbu pro místní obyvatele i turisty.

Mapa metra v Seville – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy MHD v Seville si můžete do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Nejdůležitější stanice metra v Seville

V Seville je nejdůležitější stanice metra San Bernardo, která je hlavní přestupní stanicí na lince 1 a 2 a slouží jako spojnice mezi starým městem a novou částí města. Další významné stanice zahrnují Prado de San Sebastián, Nervión a Plaza de Armas.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Seville

V Seville mohou cestující zakoupit několik druhů jízdenek na městskou hromadnou dopravu, včetně jednorázových jízdenek, krátkodobých pásů a permanentek. Ceny se mohou lišit podle délky jízdy a typu jízdenky.

Například jednorázová jízdenka stojí asi 1,40 € a platí pro jednu jízdu na libovolné trase v rámci města. Celodenní jízdenka pro jednu osobu na 1 den stojí asi 4,50 €, zatímco měsíční kupón stojí asi 30 €. Ceny jsou orientační a mohou se lišit podle aktuálních tarifů. Doporučujeme ověřit si aktuální ceny na oficiálních stránkách dopravního podniku nebo na pokladnách v dopravních prostředcích.

Pro turisty, kteří přijedou do Sevilly na týden, je nejvhodnější krátkodobá jízdenka na jednu osobu. Tento typ jízdenky umožňuje neomezený počet jízd v rámci města během jednoho dne a zpravidla stojí asi 4,50 € za den. To je výhodnější, než kupovat jednotlivé jízdenky pokaždé, když se cestující chtějí přesunout z jednoho místa na druhé.

Turisté mohou také zvážit nákup permanentky na celý týden, která umožňuje neomezený počet jízd po dobu 7 dní. Tyto permanentky obvykle stojí asi 30 € a jsou výhodné pro turisty, kteří chtějí využívat městskou hromadnou dopravu často a efektivně. Je však třeba zvážit, zda se vyplatí, v závislosti na plánovaných aktivitách a místech, kam se turista chce pohybovat.

Jak se dostat z letiště v Seville do centra města?

Z letiště v Seville do centra města se dá snadno dostat veřejnou dopravou. Nejrychlejší a nejefektivnější způsob přepravy je linkou A1 autobusu, který jezdí přímo mezi letištěm a centrem města. Jízdenka na autobus stojí asi 2 € a cesta trvá asi 20-30 minut, v závislosti na dopravní situaci.

Cestující mohou také použít taxi, které je dostupné přímo před terminálem letiště. Cena za jízdu taxíkem do centra města se pohybuje kolem 15-20 € a cesta by měla trvat asi 20-30 minut. Ceny se liší podle cíle vaší cesty a můžete je objednat přímo na letišti nebo pomocí aplikace na vašem mobilním telefonu – např. skrz Bolta.

Rezervujte si ubytování v Seville 

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

TOP 5 turistických atrakcí, které stojí za to navštívit v Seville

Sevilla, hlavní město Andalusie v jižním Španělsku, je plná historických památek a kulturních atrakcí. Zde je 5 nejlepších atrakcí, které turisté mohou navštívit:

  1. Katedrála svatého Viktora a Giralda – Tyto dvě monumentální stavby jsou symboly města a představují krásu gotické a mudéjarské architektury.
  2. Alcázar – Palác je jednou z nejstarších a nejlépe zachovaných islámských staveb v Evropě a nyní slouží jako muzeum.
  3. Metropolitní katedrála sv. Maria – Monumentální chrám se nachází v centru města a je pozoruhodným příkladem gotické architektury.
  4. Muzeum Zlatých ulic je umístěno v krásné renesanční budově a ukazuje turistům historii města a života v něm.
  5. Plaza de España – Náměstí se nachází v parcích Maria Luisa a je typickým příkladem sevilské architektury. Je ideálním místem pro procházky, slunění a pohled na krásné budovy a fontány.

Tyto atrakce jsou pouze špičkou ledovce a Sevilla nabízí mnoho dalších krásných míst, která stojí za návštěvu, jako jsou staré městské čtvrti a historické budovy. Navštivte je a objevte bohatou historii a kulturu města!

Závěr našeho průvodce do SEVILLY

Ať už se rozhodnete Sevillu navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy ze Sevilly dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Sevilly to je do Lisabonu opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této portugalské metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro v Lisabonu

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.