10 Čvn

Metro Granada – mapa, jízdné, doprava

Metro v Granadě je moderní a efektivní dopravní systém, který slouží jako klíčový prostředek veřejné dopravy ve španělském městě. Jeho provoz byl zahájen v roce 2017 a od té doby se stal oblíbenou volbou pro místní obyvatele i turisty.

Metro v Granadě – Stručný přehled

Granadské metro má celkem tři linky, které pokrývají důležité oblasti města a propojují je s okolními předměstími. Granadské metro se sestává ze tří linek, kterými jsou:

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Granadě od 900 Kč na noc

 • Linka L1 (Modrá linka) je nejstarší a nejdůležitější trasou granadského metra. Má celkem 26 stanic a prochází městem z jihu na sever. Zajímavostí je, že vede podél slavného historického centra Granady a přináší cestujícím jedinečný výhled na mnoho památek, včetně slavné Alhambry, která je zařazena na seznam UNESCO.
 • Linka L2 (Červená linka) byla otevřena o něco později než L1 a poskytuje spojení mezi centrem města a univerzitním kampusem v oblasti Cartuja. Linka L2 má 4 stanice a je oblíbená mezi studenty a vědeckými pracovníky.
 • Linka L3 (Zelená linka) je nejnovějším rozšířením granadského metra. Vede z jihozápadní části města přes předměstí Albolote až k nové nemocnici v oblasti Armilla.

Granadské metro je prvním metrem ve Španělsku, které využívá systém s automatickým řízením vlaků, což zajišťuje vyšší bezpečnost a efektivitu.

Mapa metra v Granadě – Detailní plánek pro rok 2023

                                 Pro zvětšení mapy stačí kliknout na obrázek

Stáhněte si kompletní aktuální mapy MHD v Granadě do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Nejdůležitější stanice metra v Granadě

 • Stanice Hlavní nádraží (Estación de Tren) je jednou z nejvýznamnějších v granadském metru. Nachází se v blízkosti centra města a poskytuje spojení s železničním nádražím, což usnadňuje cestování příchozím a odchozím vlakům.
 • Avda de la Constitución je klíčovým bodem přestupu mezi linkou L1 (Modrou linkou) a linkou L2 (Červenou linkou). Tato stanice se nachází ve velmi frekventované oblasti poblíž hlavního nákupního centra.
 • Méndez Núñez je další významnou stanicí, která umožňuje přestup mezi linkou L1 a L3. Nachází se ve středu města poblíž obchodní čtvrti a památek, což umožňuje snadný přístup k turisticky atraktivním místům.
 • Stanice Albolote je důležitou zastávkou na lince L3. Nachází se v předměstské oblasti a slouží jako výchozí bod pro mnoho obyvatel, kteří cestují do centra města. Je také blízko kancelářskému parku a průmyslovým zónám.

Kde se ubytovat v Granadě?

V Granadě existuje široká škála ubytování pro různé typy cestovatelů a rozpočtů. Pár tipů, které jsme měli možnost vyzkoušet, jsme pro Vás připravili níže:

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Granadě

V Granadě existuje několik typů jízdenek na městskou hromadnou dopravu, které umožňují cestování metrem, autobusy a tramvajemi. Zde jsou nejběžnější typy jízdenek a doporučení pro turisty:

 1. Jednorázová jízdenka (Billete Sencillo) umožňuje jednu jízdu na libovolné lince metra, autobusu nebo tramvaje. Je vhodná pro jednotlivé cestující, kteří plánují jednu nebo omezený počet jízd. Cena se může lišit v závislosti na délce trasy.
 2. Turistická jízdenka (Tarjeta Turística) je nejlepší volbou pro turisty. Tato jízdenka je k dispozici na 1, 2 nebo 3 dny a umožňuje neomezené cestování metrem, autobusy a tramvajemi. Turistická jízdenka je výhodná, protože pokrývá veškerou městskou hromadnou dopravu a umožňuje snadný a flexibilní přístup ke všem turistickým atrakcím v Granadě.
 3. Multi-jízdenková karta (Tarjeta Multi) je předplacená karta, na kterou si můžete nahrát určitý počet jízd. Existuje možnost zakoupit karty s různým počtem jízd (např. 10 nebo 20 jízd) a lze je použít na metru, autobusech a tramvajích. Tato karta je vhodná pro cestující, kteří plánují delší pobyt v Granadě a budou často využívat městskou hromadnou dopravu.

Ceny jízdenek se mohou lišit v závislosti na délce trasy a počtu přestupů. Doporučujeme turistům, kteří plánují v Granadě strávit několik dní a využívat městskou hromadnou dopravu, zvážit nákup turistické jízdenky (Tarjeta Turística), která nabízí neomezené cestování a pohodlí při objevování města.

Jak se dostat veřejnou dopravou z letiště v Granadě do centra města?

Na letišti v Granadě je k dispozici autobusová linka s označením „Airport-Granada(linka 245). Autobus je přímo spojen s centrem města a je to relativně rychlý a cenově dostupný způsob přepravy. Linka 245 vás přivede na hlavní autobusové nádraží (Estación de Autobuses) v centru Granady. Odtud můžete pokračovat metrem nebo autobusem dál do vašeho cílového místa v centru města.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Granadě od 900 Kč na noc

Je důležité předem zkontrolovat časy odjezdů autobusů a provoz taxi služby, abyste si zajistili hladký přesun z letiště do centra města. V případě předchozí rezervace taxi nebo pronájmu vozidla se ujistěte, že máte potřebné informace a potvrzení před vaším příjezdem na letiště.

Jak strávit prodloužený víkend v Granadě?

Pokud plánujete prodloužený víkend v Granadě, zde je návrh na program, který Vám umožní co nejlépe využít čas a objevit krásy tohoto německého města.

Den 1: Průzkum historického centra

 • Začněte svůj den návštěvou Alhambry, jedné z nejznámějších památek v Granadě. Tato působivá arabská pevnost a palácový komplex nabízí dech beroucí architekturu, rozsáhlé zahrady a nádherné výhledy na město. Doporučuje se předem zakoupit vstupenky, protože Alhambra je oblíbenou turistickou atrakcí.
 • Pokračujte procházkou historickým centrem města, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Projděte se úzkými uličkami v Albayzínu, historické čtvrti s andaluskou atmosférou. Navštivte Katedrálu v Granadě, která je jednou z největších gotických katedrál ve Španělsku, a obdivujte její impozantní architekturu.

Den 2: Kultura a gurmánské zážitky

 • Navštivte Královskou kapli (Capilla Real), kde jsou pohřbeni katoličtí panovníci Ferdinand II. Aragonský a Isabela Kastilská. Uvnitř kaple můžete vidět jejich hrobky a výstavní předměty spojené s historií Španělska.
 • Procházejte se uličkami tržiště Mercado de San Agustín, kde můžete ochutnat tradiční španělské speciality a nakoupit čerstvé místní produkty. Zastavte se v jedné z tapas barů a vychutnejte si autentickou gastronomii Granady.
 • Navštivte Muzeum španělského umění (Museo de Bellas Artes), které je domovem významných uměleckých děl od středověku až po současnost. Obdivujte díla slavných španělských umělců, jako je Diego Velázquez, Francisco de Goya a další.

Den 3: Příroda a výhledy

 • Věnujte den návštěvě Národního parku Sierra Nevada, který se nachází nedaleko Granady. Tato impozantní horská oblast nabízí úchvatné přírodní scenérie, alpské louky a možnosti pro pěší turistiku. Pokud je sezóna, můžete si dokonce zalyžovat na jednom z místních lyžařských středisek.
 • Vydejte se na vyhlídkový vrchol Mirador de San Nicolás, který nabízí úžasný výhled na Alhambru a panoramatický pohled na celé město. Tento vrchol je také oblíbeným místem pro západy slunce, které jsou nádherné a romantické.
 • Večer si dopřejte večeři v jedné z restaurací v Albayzínu a ochutnejte místní speciality, jako je tapas a arabská kuchyně.

Pamětihodnosti a aktivity v Granadě jsou bohaté, takže si přizpůsobte tento program podle svých zájmů a představ, abyste si co nejvíce užili svůj prodloužený víkend v tomto kouzelném městě.

Jak se nejrychleji dostat z Prahy do Granady

Nejpraktičtější způsob je nalézt přímý let z Prahy do Granady. Mezinárodní letiště Federica García Lorca Granada-Jaén (GRX) leží poblíž města Granada a nabízí přímé spojení s některými evropskými destinacemi. Z Prahy se můžete připojit na přestupové lety do Granady většinou přes Madrid nebo Barcelonu.

Jaké jsou další systémy metra kousek od Granady?

V blízkosti Granady se nacházejí metropolitní systémy například v Seville, Malaze, Valencii nebo Madridu. Tato města jsou relativně blízko Granady a dávají Vám možnost navštívit některá z největších měst v Evropě s dobře rozvinutým systémem metra.

Video Guide o veřejné dopravě v Granadě – bohužel pouze v angličtině

Závěr našeho průvodce do Granady

Ať už se rozhodnete Granadu navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Z Granady to je do Malagy opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této španělské metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro v Malaze

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Granady dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Námi doporučené a ověřené nejlevnější ubytování v Granadě od 900 Kč na noc

Nejčastější otázky a odpovědi ohledně veřejné dopravy v Granadě

 • Jaké jsou linky metra v Granadě?
  • V Granadě je v provozu pouze jedna linka metra, nazývaná Metropolitano de Granada. Linka spojuje různé části města a vede přes centrum až k předměstím.
 • Jaké jsou ceny jízdenek na metro v Granadě?
  • Ceny jízdenek na metro v Granadě se liší v závislosti na délce cesty. V rámci jedné zóny je cena nižší než pro cestu přes více zón. Jízdenky se obvykle kupují na předprodeji nebo na automatech ve stanicích metra.
 • Kde mohu zakoupit jízdenky na městskou hromadnou dopravu v Granadě?
  • Jízdenky na městskou hromadnou dopravu v Granadě, včetně metra a autobusů, můžete zakoupit na automatech ve stanicích metra, na autobusových zastávkách, ve speciálních prodejnách nebo v některých novinových stáncích.
 • Jaké jsou nejdůležitější stanice metra v Granadě?
  • Mezi nejdůležitější stanice metra v Granadě patří stanice Albolote, Palacio de Deportes, Recogidas, Méndez Núñez a Méndez Núñez – Alhambra.
 • Která jízdenka na městskou hromadnou dopravu je nejlepší pro turisty v Granadě?
  • Pro turisty v Granadě je nejlepší možnost zakoupit si Bono Turístico kartu. Tato karta umožňuje neomezené cestování v metru a autobusech po určitém období, obvykle 1, 3 nebo 7 dní. Karta také poskytuje slevy na některé turistické atrakce v Granadě.