3 Úno

Metro Malaga – mapa, jízdné, doprava

Malaga má jednu z nejmodernějších sítí metra v Evropě. Výstavba metra v Malaze byla zahájeno v roce 2014 a má celkově dvě linky, které spojují centrální části města a jeho okraje. Linky mají celkově 17 zastávek a využívají automatických bezčíslových vagonů, což znamená, že řízení je plně automatizováno bez řidiče. Cestující mohou nakupovat jednotlivé jízdenky nebo používat jednotný platební systém jako je tarjeta abono.

Obsah článku

Metro v Malaze má 2 linky a 20 stanic

Linka M1 metra v Malaze je hlavní linkou, která spojuje severní část města s jižní částí, přičemž prochází centrální částí města. Je v provozu od 5:00 do půlnoci a cestující mohou nakupovat jednotlivé jízdenky nebo používat jednotný platební systém jako je tarjeta abono. Výstavba linky M1 byla zahájena v roce 2007 a byla dokončena v roce 2014. Během této doby bylo investováno více než miliarda eur, aby bylo možné vybudovat jednu z nejmodernějších sítí metra v Evropě. Automatické bezčíslové vagony na této lince jsou řízeny bez řidiče a nabízejí cestujícím pohodlnou a rychlou přepravu.

Mezi nejzajímavější zastávky na této trase patří Palacio de Deportes Martín Carpena, kde se nachází stejnojmenný sportovní areál, a také zastávka Huesca, která se nachází poblíž slavného malagského náměstí Alameda. Tyto zastávky nabízejí snadný přístup k mnoha turistickým atrakcím a kulturním centrům v Malaze.

Linka M1 také prochází historickou částí města, kde cestující mohou vidět mnoho historických budov a památek, jako je například katedrála La Encarnación a Teatro Cervantes. Tyto budovy jsou významnými turistickými atrakcemi a cestující mohou využít linky M1, aby se k nim dostali snadno a rychle.

Navštivte turistické atrakce na lince M2

Linka M2 metra ve městě Malaga je druhou linkou v tomto městském dopravním systému a je k dispozici od roku 2014. Tato linka spojuje severní část města s jižní částí. Tyto zastávky se nacházejí v různých částech města a nabízejí snadný přístup k mnoha turistickým a kulturním atrakcím. Výstavba linky M2 byla zahájena v roce 2008 a byla dokončena v roce 2014. Během této doby bylo investováno více než 500 milionů eur, aby bylo možné vybudovat moderní a efektivní dopravní systém pro město Malaga. Mezi nejzajímavější zastávky na této trase patří zastávka Huelin, která se nachází blízko slavného nákupního centra Larios a také zastávka Parque de la Paloma, která se nachází poblíž stejnojmenného parku.

Mapa metra v Malaze – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy MHD v Malaze do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Malaze

Ceny jízdenek na městskou hromadnou dopravu v Malaze se v průběhu času mohou měnit, nicméně v roce 2023 byly ceny jednorázových jízdenek v rozmezí od 1,30 € do 2,00 € v závislosti na délce trasy. Tyto jednorázové jízdenky lze zakoupit u automatů na stanicích metra nebo u řidičů autobusů. Vedle jednorázových jízdenek jsou také k dispozici denní a týdenní jízdenky, které se prodávají za cenu kolem 4,50 € a 14,00 €, respektive. Tyto jízdenky jsou výhodné pro turisty, kteří plánují navštívit více míst v Malaze během jednoho dne nebo týdne. Tyto jízdenky lze zakoupit v turistických informačních centrech, nebo na stanicích metra. Dále jsou k dispozici měsíční a roční jízdenky, které jsou výhodné pro místní obyvatele, kteří pravidelně cestují městskou hromadnou dopravou. Tyto jízdenky lze zakoupit přímo u místního dopravce.

Je třeba si uvědomit, že ceny se mohou v průběhu času měnit a že je nejlepší zkontrolovat aktuální ceny přímo u místního dopravce. Obecně platí, že městská hromadná doprava v Malaze je cenově dostupná a nabízí spolehlivý a pohodlný způsob cestování po městě.

Jak se dostat z letiště v Malaze do centra města?

Veřejnou dopravou se můžete dostat z letiště v Malaze do centra města snadno a pohodlně. Nejlepší volbou je využít linku autobusu č. 19, která spojuje letiště s centrem města. Tyto autobusy jezdí pravidelně každých 20 až 30 minut a jízdenka stojí asi 1,50 €. Cesta autobusem z letiště do centra města trvá asi 30 až 45 minut.

Další možností je využít taxi, které vás dovezou do centra města během několika málo minut. Cena taxíku závisí na mnoha faktorech, jako je čas jízdy, aktuální situace na silnici a další, ale obvykle se pohybuje kolem 15 až 25 €. Ceny se liší podle cíle vaší cesty a můžete je objednat přímo na letišti nebo pomocí aplikace na vašem mobilním telefonu – např. skrz Bolta.

Rezervujte si ubytování v Malaze

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

TOP 5 turistických atrakcí, které stojí za to navštívit v Malaze

  1. Alcazaba – španělské mauzoleum z 11. století je jedním z nejlepších příkladů moorish architektury a nabízí panoramatický výhled na město Malagu a moře.
  2. Katedrála de la Encarnación – gotická katedrála byla postavena na místě starého mešita a je známá svými bohatými interiéry a významnými historickými relikviemi.
  3. Roman Theatre – římské divadlo bylo objeveno v roce 1951 a bylo postaveno v 1. století př. n. l. Prohlídka divadla vám umožní vstoupit do historie města Malaga a nahlédnout do života v antických časech.
  4. Picasso Museum – muzeum je věnováno životu a dílu slavného malíře Pablo Picassa, který se narodil v Malaze. Muzeum nabízí širokou škálu jeho děl, včetně obrazů, kreseb a keramiky.
  5. Parque de Malaga – zeleňová oblast v centru města nabízí útočiště od rušného městského života a nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou procházky, relaxace a kulturní akce. Park také nabízí výhled na město a moře.
Závěr našeho průvodce do Malagy

Ať už se rozhodnete Malagu navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Malagy dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Malagy to je do Valencie opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této španělské metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro ve Valencii

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.