17 Čvn

Metro Malaga – mapa, jízdné a druhy MHD

Malaga má jednu z nejmodernějších sítí metra v Evropě. Výstavba metra v Malaze byla zahájeno v roce 2014 a má celkově dvě linky, které spojují centrální části města a jeho okraje. Linky mají celkově 17 zastávek a využívají automatických bezčíslových vagonů, což znamená, že řízení je plně automatizováno bez řidiče. Cestující mohou nakupovat jednotlivé jízdenky nebo používat jednotný platební systém jako je tarjeta abono.

Metro v Malaze má 2 linky a 20 stanic

Linka M1 metra v Malaze je hlavní linkou, která spojuje severní část města s jižní částí, přičemž prochází centrální částí města. Je v provozu od 5:00 do půlnoci a cestující mohou nakupovat jednotlivé jízdenky nebo používat jednotný platební systém jako je tarjeta abono. Výstavba linky M1 byla zahájena v roce 2007 a byla dokončena v roce 2014. Během této doby bylo investováno více než miliarda eur, aby bylo možné vybudovat jednu z nejmodernějších sítí metra v Evropě. Automatické bezčíslové vagony na této lince jsou řízeny bez řidiče a nabízejí cestujícím pohodlnou a rychlou přepravu.

Aktuálně nejlevnější ubytování v Malaze od 1 300 Kč na noc

Mezi nejzajímavější zastávky na této trase patří Palacio de Deportes Martín Carpena, kde se nachází stejnojmenný sportovní areál, a také zastávka Huesca, která se nachází poblíž slavného malagského náměstí Alameda. Tyto zastávky nabízejí snadný přístup k mnoha turistickým atrakcím a kulturním centrům v Malaze.

Linka M1 také prochází historickou částí města, kde cestující mohou vidět mnoho historických budov a památek, jako je například katedrála La Encarnación a Teatro Cervantes. Tyto budovy jsou významnými turistickými atrakcemi a cestující mohou využít linky M1, aby se k nim dostali snadno a rychle.

Navštivte turistické atrakce na lince M2

Linka M2 metra ve městě Malaga je druhou linkou v tomto městském dopravním systému a je k dispozici od roku 2014. Tato linka spojuje severní část města s jižní částí. Tyto zastávky se nacházejí v různých částech města a nabízejí snadný přístup k mnoha turistickým a kulturním atrakcím. Výstavba linky M2 byla zahájena v roce 2008 a byla dokončena v roce 2014. Během této doby bylo investováno více než 500 milionů eur, aby bylo možné vybudovat moderní a efektivní dopravní systém pro město Malaga. Mezi nejzajímavější zastávky na této trase patří zastávka Huelin, která se nachází blízko slavného nákupního centra Larios a také zastávka Parque de la Paloma, která se nachází poblíž stejnojmenného parku.

Mapa metra v Malaze – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy MHD v Malaze do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Malaze

Ceny jízdenek na městskou hromadnou dopravu v Malaze se v průběhu času mohou měnit, nicméně v roce 2023 byly ceny jednorázových jízdenek v rozmezí od 1,30 € do 2,00 € v závislosti na délce trasy. Tyto jednorázové jízdenky lze zakoupit u automatů na stanicích metra nebo u řidičů autobusů. Vedle jednorázových jízdenek jsou také k dispozici denní a týdenní jízdenky, které se prodávají za cenu kolem 4,50 € a 14,00 €, respektive. Tyto jízdenky jsou výhodné pro turisty, kteří plánují navštívit více míst v Malaze během jednoho dne nebo týdne. Tyto jízdenky lze zakoupit v turistických informačních centrech, nebo na stanicích metra. Dále jsou k dispozici měsíční a roční jízdenky, které jsou výhodné pro místní obyvatele, kteří pravidelně cestují městskou hromadnou dopravou. Tyto jízdenky lze zakoupit přímo u místního dopravce.

Je třeba si uvědomit, že ceny se mohou v průběhu času měnit a že je nejlepší zkontrolovat aktuální ceny přímo u místního dopravce. Obecně platí, že městská hromadná doprava v Malaze je cenově dostupná a nabízí spolehlivý a pohodlný způsob cestování po městě.

Kde se ubytovat v Malaze?

Na Malagu vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Malagu již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com:

Pokud Vás námi doporučené ubytování neoslovilo, tak jsme si ještě pro Vás připravili následující seznam:

Jak se dostat z letiště v Malaze do centra města?

Veřejnou dopravou se můžete dostat z letiště v Malaze do centra města snadno a pohodlně. Nejlepší volbou je využít linku autobusu č. 19, která spojuje letiště s centrem města. Tyto autobusy jezdí pravidelně každých 20 až 30 minut a jízdenka stojí asi 1,50 €. Cesta autobusem z letiště do centra města trvá asi 30 až 45 minut.

Další možností je využít taxi, které vás dovezou do centra města během několika málo minut. Cena taxíku závisí na mnoha faktorech, jako je čas jízdy, aktuální situace na silnici a další, ale obvykle se pohybuje kolem 15 až 25 €. Ceny se liší podle cíle vaší cesty a můžete je objednat přímo na letišti nebo pomocí aplikace na vašem mobilním telefonu – např. skrz Bolta.

Jak strávit prodloužený víkend v Malaze

Program na pátek

 • Začněte svůj den návštěvou Alcazaby, starého maurického hradu s nádherným výhledem na město.
 • Pokračujte procházkou do Malagueta, oblíbené pláže v Malaze. Zde si můžete užít slunce a osvěžit se ve Středozemním moři.
 • Po obědě se vydejte do historického centra města a prohlédněte si katedrálu Malaga, která je nejen impozantní architektonickou památkou, ale také ukrývá několik zajímavých uměleckých děl.
 • Procházejte se po Calle Marqués de Larios, hlavní obchodní ulici v Malaze, a prozkoumejte různé obchody a butiky.
 • Večeři si vychutnejte v restauraci El Pimpi, která nabízí tradiční andaluskou kuchyni a má skvělou atmosféru.

Program na sobotu

 • Jako celodenní aktivitu doporučujeme Caminito del Rey – úzká stezka vysoko nad řekou. Je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Andalusii. Návštěva Caminito del Rey je zážitek, který si každý návštěvník Malagy určitě nesmí nechat ujít.
 • Večeři si vychutnejte v restauraci El Tintero, která je známá svým neobvyklým způsobem objednávání jídel. Zaměstnanci chodí s talíři jídel přímo ke stolu a hosté si mohou vybrat, co se jim líbí.

Program na pátek

 • Začněte svůj den návštěvou Musea Automobilů v Malaze, kde si můžete prohlédnout sbírku historických a vzácných automobilů.
 • Po obědě se vydáte na procházku přístavní oblastí Muelle Uno. Tato moderní část města nabízí nádherný výhled na přístav, obchody, restaurace a také moderní umělecká díla.
 • Večeři si vychutnejte v restauraci El Palmeral, která se nachází ve starém rybářském přístavu. Tato restaurace nabízí skvělé mořské plody a ryby.

Jaké jsou další systémy metra kousek od Malagy?

V blízkosti Malagy se nacházejí další španělské metropolitní systémy například v Metro de Sevilla, Alicante, Metrovalencia, Metro de Madrid nebo metro v Bilbau. Španělsko má velice rozvinutý dopravní systém a radost jím cestovat.

Závěr našeho průvodce do Malagy

Ať už se rozhodnete Malagu navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Aktuálně nejlevnější ubytování v Malaze od 1 300 Kč na noc

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Malagy dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Malagy to je do Valencie opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této španělské metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro ve Valencii

Nejčastější otázky a odpovědi ohledně veřejné dopravy v Maleze

Jaká je frekvence a rozvrh vlaků v Malaze?

 • Ve městě Malaga je železniční síť dobře rozvinutá. Vlaky jezdí pravidelně a často mezi Malagou a dalšími městy ve Španělsku. Frekvence vlaků se může lišit v závislosti na konkrétní trase, ale obvykle jezdí několikrát za hodinu.

Jak funguje autobusová doprava v centru Malagy?

 • V centru Malagi je k dispozici hustá síť autobusových linek, které pokrývají různé části města. Autobusové zastávky jsou rozmístěny po celém městě a ve většině případů je možné zakoupit jízdenky přímo u řidiče. Rozvrhy a frekvence se mohou lišit v závislosti na trase a denní době.

Jaké jsou ceny jízdenek ve veřejné dopravě v Malaze?

 • Ceny jízdenek v malagské veřejné dopravě se mohou lišit v závislosti na druhu dopravního prostředku a délce trasy. Obvykle jsou k dispozici jednorázové jízdenky, které lze zakoupit přímo u řidiče, nebo existují i karty s předplaceným kreditem, které nabízejí slevy pro pravidelné cestující.

Jak se dostanu do okolních turistických atrakcí z centra města Malagy

 • Z centra města je možné se dostat do okolních turistických atrakcí různými způsoby. Některé atrakce jsou přístupné prostřednictvím veřejné dopravy, jako jsou autobusy nebo vlaky. Například pro návštěvu známého letoviska Torremolinos nebo přírodního parku Montes de Malaga je možné využít autobusové spojení.