26 Říj

Metro v Barceloně – mapa, jízdní, doprava

Jestliže plánujete cestu do Barcelony, druhého největšího města ve Španělsku, měli byste něco vědět o tom, jak to tam chodí. Většina turistů neví mnoho informací, neumí se orientovat v dopravě a my se přesně na to dnes zaměříme.

Historie barcelonského metra

Metro v Barceloně bylo založeno v roce 1924 . O dva roky později bylo postaveno Metro Transvesal, které zajistilo propojení města s další trasou. Dnes už je barcelonské metro ve větším rozsahu než-li dříve. Přibylo mnoho různých linek a plánují se stále další.

Mapa 11 linek

Co se týká trasy, skládají se až z 11 linek z nichž některé jsou stále ve výstavbě. Metro je významné tím, že je nejen nejlevnější možností městské hromadné dopravy, ale jezdí velmi často a na čas. Nevýhodou je však to, že se musí stále přestupovat a snadno se ztratíte ve spleti barev, které znázornňují různé trasy. Jedná se o nejrychlejší způsob přepravy po Barceloně. Pokud si nebudete vědět rady, kam jet a čím, najděte v přílušné stanici informace či ve vestibulu metra pracujícího člověka v oranžové vestě, ti Vám poskytnou příslušné informace a mapku barcelonské hromadné dopravy. Pokud se chcete na cestu řádně připravit a předejít tak komplikacím s orientací. Stáhněte si zde přiloženou mapku.

Mapa metra v Barceloně

Mapa metra v Barceloně

Ceník dopravy

Většinu jízdenek je možné si pořídit přímo ve stanicích metra, kde se Vám umožňuje přístup k automatům nebo pokladnám. Jednorázová jízdenka se celkem prodraží (1,45 euro), proto se vyplatí si koupit lístek na 10 jízd (8,25 euro). Je možné si koupit i jízdenku na 50 jízd v ceně 33,10 euro. Velmi zajímavé je, že všechny tyto jízdenky uplatníte i při autobusové dopravě, tramvajové a vlakové.

Pro turisty se spíše vyplatí pořídit si slevovou kartičku Barcelona card. Umožňuje neomezené cestování hromadnou dopravou, bezplatné vstupy a různé slevy. Pokud si kartu zakoupíte s předstihem na internetu, dostáváte automaticky dalších 10% slevy.

Jak často metro jezdí?

Toto metro je v provozu pouze jen od nedělního dne do čtvrtečního. Ve čtvrtek jezdí od 5:00 do půlnoci, v pátek o 5:00 do 2:00 do rána a v sobotu se nemusíte obávat už vůbec, metro se totiž nezasatví a jezdí nonstop.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do Barcelony?

Rozhodli jste se, že navštívíte Barcelonu? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Barceloně

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Barcelonu navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Barcelony dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Přečetli jste si již náš článek o hlavním městě Španělska – Madridu?

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem

5 (100%) 1 vote