16 Bře

Metro v Lisabonu – Mapa, jízdné doprava

Koho láká cestování a celkově rád zkoumá nové kultury či prostředí, tak dnešní článek by Vám mohl padnout do noty. Budeme se totiž zmiňovat o Lisabonu, povíme si o některých zajímavost a jakou dopravou se lze v Lisabonu pohybovat.

Zajímavosti o Lisabonu

Nejdříve, abyste věděli o jakou zemi a město se jedná, jsme si připravili několik zajímavostí. Lisabon je největším a zároveň hlavním městem Portugalska. Nejenže má přes půl miliónu obyvatel, ale v jeho okolí žije více než 3 000 000 obyvatel. Podobně jako všechna hlavní města má i Lisabon svá turistická lákadla jako jsou Klášter v Belému, Belémskou věž a co se týče dopravy, využívají i místních historických tramvají, které projíždí malebnými uličkami tohoto překrásného města.

Metro v Lisabonu

Možná se budete divit, ale páteř veřejné dopravy tvoří 4 linky metra. Linky jsou odlišeny různými barvami a symboly.

Linky

  1. Modrý racek
  2. Červený kompas
  3. Zelená loďka
  4. Žlutá květina

Je to poněkud nevšední, ale má to rozhodně své specifické kouzlo. Jednotlivé stanice jsou zdobeny barevnými kachličkami, ale ne všechny.

V jaké době můžete metro zastihnout?

V provozu je od 6:30 do 1:00. Pokud byste si s čímkoliv nevěděli rady, pomůžou Vám velice spolehlivá info-centra ve vestibulech i na nástupištích.

Mapa metra

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout :)

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout 🙂

Jízdné

Dobré je se informovat i o cenách jízdenek, abyste věděli, kolik si s sebou připravit peněz. Jízdenky se od sebe velmi liší, když si vezmeme v potaz to, že jsou tu autobusy, tramvaje a metro.

Nejvýhodnější možností pro cestování je karta Viva viagem card. Zakoupíte ji poměrně levně a to za 0,50 EUR. Je možné na ni v automatech dobíjet různé druhy jízdenek městské hromadné dopravy. Její platnost je jeden rok, takže nemusíte mít strach z toho, že její platnost okamžitě po měsíci vyprší.

Jak je to ale s jednotlivými jízdenkami?

Kupříkladu jednorázový lístek do metra Vás přijde na 1,25 EUR a lístek na 24h stojí až 5 EUR.

Doprava

Jak už jme zmínili, po Lisabonu se cestuje i jiným způsobem než metrem. Cestovat můžete autobusem, tramvají a nebo lanovkami. V centru Lisabonu můžete najít pozemní lanovky, které se považují v podstatě za turistické atrakce.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do Lisabonu?

Rozhodli jste se, že navštívíte Baku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Lisabonu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Lisabon navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Lisabonu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 1 vote