22 Led

Metro v Miami – mapa, jízdné, doprava

Metropolitní dopravní systém (Metrorail) v Miami je hlavním způsobem dopravy pro cestující, kteří se pohybují po městě a okolních oblastech. Systém zahrnuje 22 zastávek a 2 linky, které spojují východní a západní části města. Vlaky jezdí v intervalech od 5 do 15 minut a jsou v provozu od kolem 5:00 ráno do půlnoci. Kromě Metrorailu, Miami také disponuje Metromover, což je bezplatný systém automatických vlaků, který poskytuje přepravu po městské oblasti. Jízdenky lze zakoupit na automatech nebo u řidiče a ceny jsou poměrně nízké. Městský dopravní systém je také propojen s okolními městy, takže je snadno dostupný pro návštěvníky, kteří přijíždějí z jiných oblastí.

Metro v Miami – to jsou 2 linky a 22 stanic

První linka, známá jako „Green Line“, začíná na stanici Dadeland South a končí na stanici Palmetto. Tato linka je dlouhá 22,4 km a zahrnuje 15 zastávek. Green Line je ideální pro cestující, kteří potřebují dostat se do oblasti South Miami nebo na letiště Miami International Airport.

Druhá linka, známá jako „Orange Line“, začíná na stanici Miami International Airport a končí na stanici Hialeah Market. Tato linka je dlouhá 21,5 km a zahrnuje 7 zastávek. Orange Line je ideální pro cestující, kteří potřebují dostat se do oblasti Hialeah nebo na letiště Miami International Airport.

V posledních letech, město Miami investovalo do rozšiřování a modernizace Metrorailu, aby zlepšilo pokrytí a kvalitu služeb pro cestující. Nové projekty zahrnují rozšíření linky Orange Line na západ, s termínem dokončení v roce 2022 a rozšíření linky Green Line na jih do konce roku 2025.

Mapa metra v Miami – Plánek pro rok 2023 zdarma ke stažení

Jízdenky na hromadnou dopravu v Miami – Které jízdenky jsou nejvhodnější pro turisty?

Ve městě Miami je hned několik možností, jak zakoupit jízdenky na veřejnou dopravu. Mezi nejběžnější patří kupování jízdenek přímo u řidiče nebo v automatech, které se nacházejí na většině zastávek metra a na některých autobusových zastávkách. Kromě toho lze jízdenky také zakoupit na prodejních místech, jako jsou trafiky nebo na letišti.

V Miami existuje několik různých typů jízdenek na veřejnou dopravu. Ty nejběžnější jsou:

 1. Jednorázová jízdenka: Tato jízdenka se prodává v automatech na zastávkách nebo v prodejních místech Miami-Dade County Transit (MDT) a umožňuje jednu cestu autobusem nebo metrem. Jízdné stojí $2.25.
 2. Denní jízdenka: Tato jízdenka umožňuje neomezené cestování autobusem nebo metrem během jednoho dne. Jízdné stojí $4.50.
 3. Měsíční kupón: Toto předplatné umožňuje neomezené cestování autobusem, metrem a tramvají během jednoho měsíce. Jízdné stojí $112.
 4. Roční předplatné EASY Card: Toto předplatné umožňuje neomezené cestování autobusem, metrem a tramvají během jednoho roku. Jízdné stojí $365
 5. Brightline: Tato jízdenka umožňuje cestování vlakem mezi Miami, Fort Lauderdale a West Palm Beach. Cena jízdenky se počítá dle trasy a začíná na $10.

Jaké jsou nejdůležitější stanice metra v Miami?

 1. Government Center Station: Hlavním přestupním bod mezi autobusy a metrem v Miami.
 2. Brickell Station: Tato stanice se nachází v obchodním a finančním centru města a nabízí přístup k mnoha obchodům, restauracím a kancelářským budovám.
 3. Earlington Heights Station: Důležitý přestupní bodem pro cestující, kteří cestují na letiště Miami International Airport.
 4. Tri-Rail Station: Stanice umožňuje přestup na vlaky Tri-Rail, které cestují do jiných částí Floridy.
 5. University Station: Nachází se v blízkosti University of Miami

Jak se dostat z letiště Miami International airport (MIA) do centra města veřejnou dopravou?

Miami International Airport (MIA) je jedno z nejdůležitějších mezinárodních letišť v Jižní Floridě. Nejběžnějším způsobem cestování z letiště MIA do centra města je Metrorail. Stanice Metrorail se nachází na mezinárodním terminálu letiště (Terminal E) a vlaky jezdí každých 15 minut. Cesta trvá asi 25 minut a konečná stanice je Government Center, kde se dají nastoupit na autobusy nebo tramvaje. Jízdné stojí $2.25.

Další možností je Miami Airport Station (Tri-Rail), která se nachází na mezinárodním terminálu letiště (Terminal E) a umožňuje cestování vlakem Tri-Rail do různých částí Floridy. Jízdné začíná na $5.

Autobusy Miami-Dade County Transit (MDT) také nabízejí spojení z letiště do centra města. Autobusy jezdí každých 30 minut a konečná stanice je Government Center, kde se dají nastoupit na další autobusy nebo tramvaje. Jízdné stojí $2.25.

Pokud preferujete soukromou přepravu, můžete využít služeb taxíku nebo Uberu, které jsou k dispozici na mezinárodním terminálu letiště (Terminal E). Cena se liší dle cíle, ale bývá vyšší než veřejná doprava.

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ V Miami!

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Jaké památky v Miami navštívit? Top 5 míst

 1. South Beach: Proslulá pláž s krásnými vlnami a nekonečnými možnostmi pro nakupování, jídlo a zábavu.
 2. Little Havana: Oblast s silnými kubánskými kořeny, kde si můžete vychutnat autentickou kubánskou kuchyni a kulturu.
 3. Wynwood: Umělecká čtvrť plná street artu a galerií.
 4. Everglades National Park: Národní park s unikátní rozmanitostí flóry a fauny a možností pro safari.
 5. Lincoln Road: Proslulá nákupní ulice se širokou škálou obchodů, restaurací a kaváren.
Závěr našeho průvodce do Lausanne

Ať už se rozhodnete Miami navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Miami dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Miami to je do New Yorku na americké poměry opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této americké metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro v New Yorku.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.