19 Bře

Metro Singapore – mapa, jízdné, doprava

Veřejná doprava v Singapuru je rozvinutá a nabízí různé možnosti cestování. Nejpopulárnější je metro (MRT), které pokrývá většinu města a je rychlé, čisté a levné. Autobusy jsou také dostupné a spojují místa, kam metro nejezdí. Kromě toho můžete využít i taxi, lanovku nebo trajekt.

Metro Singapore – 6 linek a přes 140 stanic

Metro v Singapuru je nejčastěji využívaným druhem městské hromadné dopravy po Singapuru. Každý den se zde pomocí něho přepraví přes 2 miliony cestujících. Metro se zkráceně nazývá SMRT (Super Mass Rapid Transit) nebo MRT (Mass Rapid Transit). Je to vysokorychlostní dopravní systém pokrývající celý městský stát.

První úsek metra mezi Yio Chu Kang a Toa Payoh byl otevřen v roce 1987, čímž se Singapur stal druhou zemí v jihovýchodní Asii po Manile, která má metro.  Metro má celkem více než 140 stanic a délku sítě je 109,4 km se standardním rozchodem. Metro doplňuje síť regionální lehké železnice, anglicky Light Rapid Transit nebo LRT, která se napojuje na stanice metra. LRT má 3 linky. Tyto linky slouží k dopravě cestujících z okrajových oblastí do centra města.

Metro v Singapuru má 6 hlavních linek oddělených barvami a 3 menší okruhy na předměstích.

Hlavní linky jsou:

 • North-South Line (NSL) – červená linka, která spojuje sever a jih města. Má 27 stanic a délku 45 km.
 • East-West Line (EWL) – zelená linka, která spojuje východ a západ města. Má 35 stanic a délku 57 km. Na letiště zajíždí tato linka.
 • North-East Line (NEL) – fialová linka, která spojuje severovýchod města s centrem. Má 16 stanic a délku 20 km.
 • Circle Line (CCL) – žlutá linka, která tvoří okruh kolem centra města. Má 31 stanic a délku 35 km.
 • Downtown Line (DTL) – modrá linka, která prochází downtownem (Marina Bay) a spojuje severozápad s jihovýchodem města. Má 34 stanic a délku 42 km.
 • Thomson-East Coast Line (TEL) – hnědá linka, která je nejnovější a ještě není dokončená. Bude spojovat sever s východním pobřežím města. Plánovaný počet stanic je 32 a délka 43 km.

Menší okruhy na předměstích jsou:

 • Bukit Panjang LRT (BPLRT) – světle hnědý okruh na západním předměstí Bukit Panjang. Má 14 stanic a délku 7,8 km
 • Sengkang LRT (SKLRT) – světle fialový okruh na severovýchodním předměstí Sengkang. Má 14 stanic a délku 10,7 km
 • Punggol LRT (PGLRT) – světle modrý okruh na severovýchodním předměstí Punggol. Má 15 stanic a délku 10,3 km

Metro v Singapuru funguje od 5.30 do 1.00 denně s intervalem asi 5 minut. V noci a o víkendech je interval delší. Ceny jízdenek jsou založeny na délce cesty a typu karty. Cestující si mohou koupit jednorázovou jízdenku nebo si pořídit dobíjecí kartu EZ-Link nebo NETS FlashPay.

Metro v Singapuru je považováno za jedno z nejmodernějších, nejčistších a nejspolehlivějších na světě. Je vybaveno pokročilou technologií jako jsou automatické dveře, bezpečnostní kamery, informační panely, bezdrátové připojení k internetu a další. Metro také podporuje ekologickou dopravu tím, že snižuje emise skleníkových plynů a spotřebu energie. Metro v Singapuru je důležitou součástí rozvoje infrastruktury a ekonomiky Singapuru. Pomáhá propojovat různé části města a usnadňuje pohyb lidem i zbožím. Metro také odráží kulturní rozmanitost Singapuru tím, že nabízí různé umělecké instalace, výzdobu stanic a označení ve čtyřech oficiálních jazycích: angličtině, čínštině, malajštině a tamilštině.

Mapa metra v Singapuru – Detailní plánek pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy Singapurské MHD  do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Nejdůležitější stanice metra v Singapuru

 • Changi Airport – konečná stanice zelené linky EWL na letišti. Odtud můžete jet do centra města nebo na jiné linky metra.
 • Marina Bay – konečná stanice žluté linky CCL a modré linky DTL v downtownu. Zde se nachází některé z nejznámějších atrakcí Singapuru, jako je hotel Marina Bay Sands, park Gardens by the Bay nebo kolotoč Singapore Flyer.
 • Dhoby Ghaut – přestupní stanice mezi červenou linkou NSL, žlutou linkou CCL a fialovou linkou NEL v centru města. V blízkosti se nachází nákupní centrum Plaza Singapura nebo park Fort Canning.
 • HarbourFront – přestupní stanice mezi žlutou linkou CCL a fialovou linkou NEL na jižním pobřeží města. Odtud můžete jet lanovkou na ostrov Sentosa, kde se nachází pláže, zábavní parky a kasina.
 • Jurong East – přestupní stanice mezi zelenou linkou EWL a hnědou linkou TEL na západním okraji města. Zde se nachází nákupní centrum JEM nebo botanická zahrada Jurong Lake Gardens.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Singapuru

Městská hromadná doprava v Singapuru je rychlá, pohodlná a cenově dostupná. Zahrnuje metro (MRT), autobusy a taxi. Ceny jízdenek na metro a autobusy se odvíjejí od počtu ujetých kilometrů a způsobu platby. Existují dva hlavní typy jízdenek:

 • Jednorázové čipové karty (Standard Ticket) – můžete zakoupit na stanicích metra v automatech nebo u pokladen. Platíte za každou cestu zvlášť a musíte si připlatit 10 centů za kauci za kartu, kterou dostanete zpět po vrácení karty do automatu po ukončení cesty. Ceny jednorázových jízdenek se pohybují od 1,8 do 3 singapurských dolarů (SGD) podle délky trasy.
 • Dobíjecí karty (EZ-Link Card nebo NETS FlashPay Card) – tyto karty si můžete zakoupit na stanicích metra, v některých obchodech nebo online. Platba je bezkontaktní a stačí přiložit kartu k turniketu při nástupu i výstupu. Ceny dobíjecích jízdenek jsou nižší než jednorázových a závisí na aktuálním tarifu. Karta stojí 12 SGD, z čehož 7 SGD je hodnota kreditu a 5 SGD je nerefundovatelný poplatek.

Pro turisty v Singapuru existuje také možnost zakoupit si speciální turistické karty (Singapore Tourist Pass), které umožňují neomezený počet cest metrem a autobusem po dobu platnosti karty. Tyto karty si můžete zakoupit na vybraných stanicích metra nebo online. K dispozici jsou tři varianty:

 • Singapore Tourist Pass 1-Day – platnost 24 hodin od prvního použití, cena 10 SGD + 10 SGD kaucie za kartu.
 • Singapore Tourist Pass 2-Day – platnost 48 hodin od prvního použití, cena 16 SGD + 10 SGD kaucie za kartu.
 • Singapore Tourist Pass 3-Day – platnost 72 hodin od prvního použit

Jaké jsou další možnosti veřejné dopravy v Singaporu?

 • Autobusy: Jsou to další oblíbený způsob cestování po Singapuru. Autobusy mají rozsáhlou síť tras, které doplňují metro a spojují místa, kam metro nejezdí. Autobusy jsou také čisté, klimatizované a vybavené GPS systémem. Jízdné se platí stejnou kartou EZ-Link nebo mincemi. Autobusy jezdí od 5:30 do 0:00 hodin.
 • Taxi: Jsou to další možnost cestování po Singapuru. Taxi jsou dostupné na každém rohu města a lze je objednat i telefonicky nebo online. Taxi jsou relativně levné ve srovnání s jinými velkými městy, ale mají různé poplatky za přirážky za dopravu, letiště nebo CBD (centrální obchodní oblast). Taxi používají taxametr a lze je platit hotovostí nebo kartou.
 • Lanovka: Je to zajímavý způsob cestování mezi pevninou a ostrovem Sentosa, kde se nachází mnoho atrakcí pro turisty. Lanovka nabízí nádherný výhled na město a moře z ptačí perspektivy. Lanovka má tři linky: Mount Faber Line (Spojuje pevninu s ostrovem Sentosa), Sentosa Line (Spojuje různá místa na ostrově Sentosa) a Singapore Cable Car Sky Network (Spojuje oba předchozím linkám). Jezdce se platit samostatným lístkem nebo kombinovaným lístkem s jinými atrakcemi na ostrově Sentosa.
 • Trajekt: Je to další možnost cestování mezi pevninou a okolními ostrovy jako Batam, Bintan nebo St John’s Island. Trajekty vyplouvají z různých terminálů podle destinace. Trajekty jsou pohodlné a bezpečné a lze je rezervovat online nebo na místě.

Jak se dostat z letiště Singapur-Changi do centra města?

Z letiště Singapur-Changi do centra Singapuru se můžete dostat veřejnou dopravou několika způsoby:

 • Metrem (MRT) – metrem se dostanete do centra za asi 40 minut a zaplatíte kolem 2 SGD. Musíte přestoupit ve stanici Tanah Merah na linku East West Line směr Tuas Link.
 • Autobusem – autobusem číslo 36 se dostanete do centra za asi hodinu a zaplatíte 2,5 SGD. Autobus jezdí každých 10 až 15 minut od 6:00 do půlnoci.
 • Letištním shuttle servisem – tento servis vás odveze do vybraných hotelů v centru za 9 SGD. Shuttle jezdí nonstop každých 15 až 30 minut podle obsazenosti.

 

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ V Singapuru

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr našeho průvodce do Singapuru

Ať už se rozhodnete Singapur navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy ze Singapuru dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.