25 Dub

Metro v Harbinu – mapa, jízdné a další praktické informace

Harbin je se svými 11 miliony obyvatel 10. největším městem Číny a největším v severo-východním regionu. Bylo vybudováno koncem 19. století, a zhruba od této doby představuje významné kulturní, ekonomické a politické město Číny. Harbin je navíc proslulá jako metropole, kde je naprosto neopakovatelná zima, a kde každoročně probíhá festival ledových soch. Navíc je zde také výrazná ruská menšina, která sem od konce minulého století ve velkém množství migrovala. Její vliv se odráží v ulicích a čátečně i archiketruře města. Pokud se do Harbinu chystáte, určitě oceníte tento článek, který je nabitý informacemi o místní dopravě a zajímavých místech, které během své návštěvy můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Největším zážitkem je bezesporu právě Festival “ledového světa” v Harbinu. Pokud se budete v Číně nacházet v zimním období, určitě byste jeho návštěvu neměli vynechat. Některé atrakce jsou navíc interaktivní, a nejsou krásné jen na pohled, můžete si je také vyzkoušet.
 2. Na ulici Zhongyang Pedestrian najdete mnoho různých obchůdků, kaváren a zábavných center. Právě na ní nejvíce uvidíte již zmiňovaný vliv ruské kultury.
 3. V zimním období se rozhodně podívejte také do Tai Yang Dao, rozsáhlého parku, který je také částečně tvořený ledem. Nebudete litovat.

Základní informace o metru

Výstavba metra v Harbinu začala v roce 2009. První linka byla veřejnosti představena v roce 2013. V roce 2017 bylo rozšířeno o další – linku 3. Ty mají dohromady délku trasy 23 km na celkem 22 stanicích metra. V plánu jsou další změny a rozšiřování současných linek – ty by měly být hotové zhruba do roku 2020. Dále je v plánu výstavba dalších 3 linek, které by měly být hotové po roce 2025. Celkově bude trasa metra mít 340 km.

Jízdné

Cena jízdného je od 2 do 4 juanů, v závislosti na ujeté vzdálenosti. Můžete si zakoupit buď běžné jízdné, anebo si koupit kartu, kterou si budete dobíjet. Lístky i kartu si můžete zakoupit i dobít na kterékoli stanici metra v automatu, nebo na pokladně.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka č. 1

 1. East Railway Station
 2. Huashujie
 3. Jiaotongxueyuan
 4. Taipingqiao
 5. Gongchengdaxue
 6. Yanchang
 7. Yidayiyuan
 8. Bowuguan
 9. Tieluju
 10. Hagongda
 11. Xidaqiao
 12. Hexinglu
 13. Xuefulu
 14. Ligongdaxue
 15. Heilongjiang Daxue
 16. Yidaeryuan
 17. Hada
 18. South Railway Station

Linka č. 3

 1. Yidaeryuan
 2. Haxidajie
 3. Harbindajie
 4. Harbinxizhan (West Railway Station)
 5. Chengxianglu

Jízdní řády

Obě linky jezdí pravidelně každý den od 6 do 21 hodin. V závslosti od konrétního dne, vytížeností linky a čase, jezdí každé 4, 6 nebo 10 minut. Konrétní časy jízdních řádů jsou k dispozici přímo na místě.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše zde také můžete využívat autobusovou dopravu. Využijete na ně stejnou kartu, jako na metro. Jednotlivé linky navíc často navazují na metro, a snadno vás dostanou kamkoli po celém městě. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Rezervujte si ubytování v Harbinu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme navíc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Harbin navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Harbinu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.