12 Dub

Metro v Chongqingu – mapa, jízdné a další praktické informace

Chongqing je se svými necelými 29 miliony obyvatel oficiálně nejlidnatějším městem v zemi. Je jedním z několika měst, které se spravují přímo, ale nachází se na úrovni provincie. Velký počet obyvatel je daný počtem lidí žijících v urbanizovaných oblastech. Samotné město má zhruba 6-7 milionu obyvatel. V 20. století byl Chongqing hlavním městem Číny, ale stále se jedná o jedno z nejdůležitějších kulturních a průmyslových center země. Pokud se do Čchung-čching zrovna chystáte, určitě oceníte tento článek, který je nabitý zajímavostmi a užitečnými informacemi nejen o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. Milovníci historie a umění ocení rozsáhlé Three Gorges Museum, které ve svých několika podlažích nabízí velkolepou podívanou. Pokud máte volné odpoledne, a nevíte co s ním, zavítejte sem.
 2. Náměstí Jiefangbei Square je skvělé místo pro všechny milovníky výškových budov a přepychových kaváren a restaurací.
 3. Turisticky hojně navštěvované Hongya Cave, jsou dřevěné domky, které uprostřed zbylé architektury města, působí mimořádně zajímavě. Uvnitř najdete mnoho obchůdků a kaváren.

Základní informace o metru

Systém podzemní dopravy v Chongqing se řadí mezi nejrychlejší, nejmodernější a nejrozsáhlejší na světě. Veřejnosti byl poprvé představen v roce 2004. Na předních příčkách se umisťuje také v počtu přepravovaných osob za den, a jedna z jejich stanic, Hongtudi Station, je druhá nejhlouběji umístěná na světě (hned po Kyjevské stanici Arsenalna). V současné době je v provozu 6 linek, o celkové délce trasy 264 km. Je plánována výstavba dalších 6 linek. 2 z 6 linek využívají ultramoderní technologie, díky kterým jsou schopné nabrat rychlost až 100 km/h.

Jízdné

Jízdné si můžete zakoupit ve dvojí podobě. Prvním jsou klasické lístky, jejichž cena začíná na 2 juanech (zhruba 7 Kč) a podle počtu překročených kilometrů stoupají až na 7 juanů (25 Kč). Celodenní neomezený lístek vás vyjde na 18 juanů (64 Kč).

Dále si můžete zakoupit místní Chongqing Universal Card, kterou můžete využít také na autobusovou dopravu. Při jejím zakupení získáte 10% slevu na jízdném a studenti a důchodci až 50% slevu. Jízdenky a karty si můžete zakoupit na kterékokoli stanici metra.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka 1

 1. Xiaoshizi
 2. Jiaochangkou
 3. Qixinggang
 4. Lianglukou
 5. Eling
 6. Daping
 7. Shiyou Road
 8. Xietaizi
 9. Shiqiaopu
 10. Gaomiao Village
 11. Majiayan
 12. Xiaolongkan
 13. Shapingba
 14. Yanggongqiao
 15. Martyrs’
 16. Tomb
 17. Ciqikou
 18. Shijingpo
 19. Shuangbei
 20. Laijiaqiao
 21. Weidianyuan
 22. Chenjiaqiao
 23. University Town
 24. Jiandingpo

Linka 2Sekce 1

 1. Jiaochangkou
 2. Linjiangmen
 3. Huanghuayuan
 4. Daxigou
 5. Zengjiayan
 6. Niujiaotuo
 7. Liziba
 8. Fotuguan
 9. Daping
 10. Yuanjia gang
 11. Xiejiawan
 12. Yangjia ping
 13. Zoo
 14. Dayan Village
 15. Mawangchang
 16. Ping’an
 17. Dadukou
 18. Xinshan
 19. Village
 20. Tiantangbao

Linka 3

Sekce 1

 1. Yudong
 2. Jinzhu
 3. Yuhulu
 4. Xuetangwan
 5. Dashancun
 6. Huaxi
 7. Chalukou
 8. Jiugongli
 9. Qilong
 10. Bagongli
 11. Ertang
 12. Liugongli
 13. Wugongli
 14. Sigongli
 15. Nanping
 16. Gongmao
 17. Tongyuanju
 18. Lianglukou
 19. Niujiaotuo
 20. Huaxinjie
 21. Guanyinqiao
 22. Hongqihegou
 23. Jiazhou Road
 24. Zhenjiayuanzi
 25. Tangjiayuanzi
 26. Shiziping
 27. North Railway Station
 28. Longtousi
 29. Tongjiayuanzi
 30. Jinyu
 31. Jintonglu
 32. Yuanyang
 33. Expo Garden
 34. Cuiyun
 35. Changfulu
 36. Huixing
 37. Shuanglong
 38. Bijin
 39. Jiangbei Airport

Linka 3

Sekce 2

 1. Bijin
 2. Shuangfengqiao
 3. Konggang Square
 4. Gaobaohu
 5. Guanyuelu
 6. Lianhua
 7. Jurenba

Linka 5

 1. Garden Expo Center
 2. Danhe
 3. Huxiajie
 4. Chongguang
 5. Hemulu
 6. Renhe
 7. Xingfu Square
 8. Ranjiaba
 9. Dalongshan

Jízdní řády

Provoz všech linek metra začíná po 6 a končí po 23 hodině. V závislosti na jejich vytíženosti nebo dni a čase, se liší jejich pravidelnost. Metro jezdí po každých 2 až 8 minutách. Konkrétní jízdní řády snadno najdete na místě nebo na jejich internetových stránkách.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše zde také můžete využívat autobusovou dopravu. Využijete na ně stejnou kartu, jako na metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě nebo na některých internetových stránkách.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Rezervujte si ubytování v Chongqingu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Chongqing navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Chongqingu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.