12 Dub

Metro v Dalianu – mapa, jízdné a další praktické informace

Dalian je významná subprovincie na jihu Čínské lidové republiky. Je druhým největším městem provincie Liao-ning. Dnes významné finanční a logistické centrum je již odnepaměti významné především kvůli svému přístavišti. Pokud se do Dalianu zrovna chystáte, určitě oceníte tento článek, který je nabitý zajímavostmi a užitečnými informacemi nejen o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. Ji Di Guan – Pole Aquarium je turisticky velmi oblíbeným místem. V této budově najdete mnoho různých ukázek z typické fauny a flory země. Ocení ho milovníci přírody, ale také rodiny s dětmi.
 2. Další aktivitou, ze které budete unešeni, je návštěva Dalian Forest Zoo, kde máte mmo jiné možnost naživo vidět pandy. Rozsáhlý park si můžete projít buď po svých anebo se projet vláčkem.
 3. Dalian People Square – náměstí v centru Ta-lienu, kde najdete zkrátka všechno, co potřebujete. Historické budovy, květiny a rozsáhlé cesty vás snadno vtáhnou do atmosféry města.

Základní informace o metru

Metro v Dalianu bylo poprvé představeno veřejnosti v roce 2003. V tuto chvíli jsou v provozu celkem 4 linky s  68 stanicemi. Celková délka trasy je 150,42 km. V tuto chvíli se plánuje výstavba dalších 7 linek.

Jízdné

Cena jízdného se liší v závislosti na konkrétní lince a také na délce trasy, kterou ujedete. U linek 1, 2 a 12 zaplatíte za jednosměrnou jízdneku nejméně 2 juany (6,5 Kč) za 6 km, 3 juany  (10 Kč) za 6-12 km, 4 juany (13 Kč) za 12-18 km, 5 juanů za 18-26 km (16,5 Kč) a 6 juanů (20 Kč) za 26-34 km.

U linky číslo 3 je to s jízdným podobně, s tím rozdílem, že ceny za jízdné začínají na 1 juanu (3,3 Kč) a končí na 8 juanech (27 Kč) za cestu.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka 1

 1. Yaojia
 2. North Railway Station
 3. Huabei Road
 4. Hunan North
 5. Huanan Square
 6. Qianshan Road
 7. Songjiang Road
 8. Dongwei Road
 9. Chunliu
 10. Xianggong Street
 11. Zhongchang Street
 12. Xinggong Street
 13. Xi’an Road
 14. Fuguo Street
 15. Convention & Exhibition Center
 16. Xinghai Square
 17. 2nd Hospital of Dalian Medical University
 18. Heishijiao
 19. Xueyuan Square
 20. Maritime University
 21. Qixianling
 22. Hekou

Linka 2

 1. Zhoushuizi Airport
 2. Honggang Road
 3. Hongjin Road
 4. West Hongqi Road
 5. Wanjia
 6. Malan Square
 7. Liaoning Normal University
 8. Jiaotong University
 9. Xi’an Road
 10. Lianhe Road
 11. People’s Square
 12. Yierjiu Street
 13. Qingniwa Bridge
 14. Friendship Square
 15. Zhongshan Square
 16. Gangwan Square
 17. Conference Center
 18. Donggang
 19. Donghai
 20. Haizhiyun

 

 

 

Linka 3

Hlavní linie

 1. Dalian Railway Station
 2. Xianglujiao
 3. Jinjia Street
 4. Quanshui
 5. Houya
 6. Dalian Bay
 7. Jinma Road
 8. Development Zone
 9. Bonded Zone
 10. Digital & DNA Port (DD Port)
 11. Xiaoyaowan
 12. Jinshitan

Vedlejší linka

 1. Development Zone
 2. Tostem
 3. Hongwei Lanshan
 4. Dongshan Road
 5. Heping Road
 6. Shijiuju
 7. Jiuli

Linka 12

 1. Hekou
 2. Caidaling
 3. Huangnichuan
 4. Longwangtang
 5. Tahewan
 6. Lushun
 7. Tieshan
 8. Lushun New Port

Jízdní řády

Provoz linek metra začíná mezi 6 a 7 hodinou a končí po 22-23 hodině, v závslosti na konkrétní lince, dni a čase . Jednotlivé linky metra jezdí po každých 2 až 10 minutách. Přesnou podobu jízdních řádů snadno najdete na místě nebo na internetových stránkách metra.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše zde také můžete využívat autobusovou dopravu. Využijete na ně stejnou kartu, jako na metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě nebo na některých internetových stránkách.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Rezervujte si ubytování v Dalianu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Ta-lien navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Dalianu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.